"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Work and Travel Amerika "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampyanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !
ok ok

YURTDIŞI DİL OKULU ARAMA MOTORU

ÜLKE
ŞEHİR
DİL OKULU
PROGRAM

YURTDIŞI EĞİTİM

HEMEN BAŞVUR

CASA SPRACHSCHULE

dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay

CASA SPRACHSCHULE

» Bremen, Almanya Federal Cumhuriyeti içinde hem en büyük şehirlerden biridir hem de aynı zamanda en küçük eyalettir. Almanya’nın 16 eyaletinden biri olan Bremen eyaleti, sadece Bremen ve Bremerhaven kentlerinden oluşmaktadır ve etrafında kayda değer kırsal alanlar bulunmamaktadır. Tüm bakanlıklar ve diğer önemli kurumlar insanlara çok yakın olan Bremen, Eyaletler Meclisi’nde de söz hakkına sahip olduğu için, bu eşsiz durum Bremen’de yaşayan ve çalışan insanlar için birçok fırsat sunmaktadır. Bu yüzden Bremen, yetkili karar merciilerinin ve kurumların tek bir noktada buluşmasına olanak tanıyan “Kısa yolların şehri” olarak anılmaktadır.

» Nüfus verilerine göre Bremen, Almanya’nın 10. büyük şehridir fakat Bremen sanayisinin ekonomik gücüne baktığımızda, 6. büyük ekonomisi konumundadır. Bremen Eyaleti, 661.893 kişilik bir nüfusa sahip olup, 414 kilometre karelik bir alanı kaplamaktadır. Bununla birlikte, 48 kilometre yarıçapına sahip metropol bölgesinde iki milyonu aşkın insan yaşamaktadır.

» Uluslararası ticaret ve alım satımda 600 yılı aşkın geçmişi olan geleneğiyle, Bremen farklı uyruklardan olan insanlar için ortak bir buluşma noktası olmuştur. Yaklaşık 40.000 civarında Türk kökenli insan Bremen’de yaşamakta ve çalışmaktadır buda Türkiye ile güçlü bir kültürel bağa oluşturmaktadır.

» Bu liman şehrinde boş zaman değerlendirme olanaklarına yönelik bir sınır bulunmamaktadır: Bremen şehrinin geniş çaplı parkları ve yeşil alanları spor ve dinlenme olanakları için çok sayıda alan sunmaktadır. Weser nehri üzerinde bir vapur gezisi sırasında, at yarışında, Werder Bremen birince lig kulübünün futbol maçlarında veya bisiklet turları sırasında Bremen şehri ile yakın çevresini en güzel tarafından keşfetmeniz mümkündür. Weser kıyısı Schlachte semtinin bulunduğu eski şehir merkezinde şu anda hareketli bir gastronomi ortamı gelişmektedir. Bu şehrin deniz aşırı ticareti gelenekleri sayesinde, burada bazı ender olan özel çay- ve kahve türlerini bulabilmeniz ile birlikte, aynı zamanda Dünyaca ünlü buruk tadında bir biranın da tadına varabilirsiniz.

» 1983 yılından beri eğitim vermekte olan CASA’nın kurucuları pedagoji mezunudur.  CASA şehir merkezinde bulunan Ichon Villa'sının içinde oldukça gösterişli bir binadadır. Bu bina, klasik tarzda dizaynedilmiş 150 yıllık tarihi bir binadır. Okul bu nedenle sanat ve fotoğraf günleri ve presentasyonları düzenlemekte ve binada konserler verilmektedir. Okul binası 2 katlıdır. Sınıflar ferah, aydınlık olup ders aralarında çay kahve molası için terası bulunmaktadır. Merkezi konumda, alış veriş merkezlerine yakın, tren istasyonuna beş dakikadır.

» Dersler hafta içi her gün saat 9.00 - 12.30 arasında yapılmaktadır. Dersler verilen ödevler ile desteklenmektedir. Sınıflarda en fazla 14 öğrenci bulunmaktadır. Okulda Genel Almanca eğitiminin yanı sıra TestDaF hazırlık kursları da verilmektedir. Gönüllü genç Alman öğrenci partnerleri eğitiminiz sırasında pratik yapmanızda size yardımcı olmak amacıyla haftada 2 kez öğleden sonra ya da akşamüstleri sizinle görüşmek için randevular ayarlamaktadır. 

CASA’da verilen kurslar aşağıdaki şekildedir;

Yoğunlaştırılmış Dil Kursları

TestDaF

Yaz ve Junior Kursları

Okul ve Gruplara Özel Kurslar

Akşam Kursları

Seviye Testi

Dil Seviyeleri

Özel Ders

Firmalara Özel Kurslar

Süper Yoğun Almanca Kursu

» CASA’da bir ders süresi ortalama 45 dakikadır. Haftada 20 saat ders yapılmaktadır. CASA öğrencilerini hafta sonları Bremen’in tarihi yerlerine, müzelere, pub ve eğlence yerlerine gezilere, barbeku partilerine ve çevre gezileri götürmektedir. Konaklama seçenekleri arasında aile yanı, paylaşımlı daireler ve oteller vardır. 

ALMANYA'DAKİ OKULLAR