"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Work and Travel Amerika "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampyanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !
ok ok

YURTDIŞI DİL OKULU ARAMA MOTORU

ÜLKE
ŞEHİR
DİL OKULU
PROGRAM

YURTDIŞI EĞİTİM

HEMEN BAŞVUR

DID - DEUTTSCH INSTITUT

dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay

DID - DEUTTSCH INSTITUT

DID - Deuttsch İnstitut - Frankfurt

» Frankfurt Almanya`nın finans ve kültür merkezidir. Doğu Almanya`da bir Frankurt daha olduğundan burası Main`deki Frankfurt (Frankfurt am Main) olarak belirtilir. Şehir aşağı Main nehrininin her iki yakası ile Taunus`un güneyinde, orta Almanya`nın güney batısında en önemli ekonomi merkezidir.

» Frankfurt'da çok sayıda gökdelen ve kule bulunmaktadır. Sayısı 100'ü bulan ve Main Nehri kenarında toplanan ve nehrin resmettiği gökdelenler kente dinamik bir atmosfer kazandırmaktadır. Çayırlar, yeşillikler, köprüler, görkemli manzaralar ve muhteşem gezinti yerleri, Main Nehri'nden hayata akan doğal güzelliklerdir. Kentte modern yapılar çok olsa da Frankfurt sanılanın aksine taş ve duvarla değil, yeşil ile örtülü bir kenttir.

» Frankfurt’ta neredeyse bütün uluslararası markaların satış mağazaları bulunmaktadır. Parfüm, kozmetik, mücevher, uluslararası ve ulusal el sanatlarından örnekler, sanat eserleri, eğlenceli giysiler ve dahası… Frankfurt alışveriş adına her şeyi bulabileceğiniz bir kenttir. Burası aynı zamanda elektronik ürünler ve spor malzemeleri endüstrisinin de merkezidir. Avrupa'nın en iyi şaraplarını, peynirlerini ve soslarını da yine Frankfurt’ta bulabilirsiniz.

» DID – Deutsch – Institut 1970 yılında Almanya’nın Frankfurt şehrinde kurulmuştur. DID, 35 yılı aşkın süredir Almanca’yı yabancı dil olarak öğretmektedir. DID deutsch-institut’u seçmek sadece Alman dilini öğrenme anlamına gelmez. Bunun yanı sıra Alman kültürünü, Almanya’daki günlük yaşamı ve iş yaşamını, heyecan verici şehirleri ve çok çeşitli güzelliklere sahip kırsal alanları tanımak demektir.

» DID’in en güçlü yönü Almanca öğretmeye odaklanmasıdır. DID deutsch-institut olarak Alman Dili Cemiyeti (Gesellschaft für deutsche Sprache – GfdS) tarafından tanınmakta ve EAQUALS’ın üyesidir. Buna ek olarak her yıl 5.000′in üzerinde öğrencisiyle dünya çapında Almanca’yı öğreten en büyük ve en tanınmış kuruluşlardan biridir.

» DID Frankfurt Dil Okulu şehrin en güzel bölgelerinden biri olan Sachsenhausen'de konumlanmış modern bir binadadır. DID Frankfurt Dil Okulu, teknolojik materyallerle donatılmış ferah sınıflar öğrencilerin en iyi şekilde eğitim alabilecekleri şekilde dizaynedilmiştir. Öğrencilerine seviye tespit sınavları düzenleyerek onlar için en uygun seviyeyi belirleyen DID Frankfurt Dil Okulu, sınıfları da bu sınavların sonuçlarına göre belirlemektedir. DID Almanca Dil Okullarında öğrencilere kendi belirlediği ailelerin yanında konaklama imkânının dışında yurtlarda veya öğrenci apartlarında kalma imkânı da sunulmaktadır. 

DID - Deuttsch İnstitut – Berlin

» Berlin, Almanya'nın başkenti ve en büyük şehridir. II.Dünya Savaşı öncesinde 4.3 milyon kişinin yaşadığı şehirde 2005 itibariyla 3.4 milyon kişi yaşamaktadır. Berlin, kuzey Almanya'da, Spree ve Havel nehirlerinin arasındaki kumluk bölgeye kuruludur. 1949'dan 1990'a kadar Doğu ve Batı Berlin olarak ikiye ayrılmıştı. Aradaki duvara da (Berlin Duvarı) sonradan utanç duvarı denmiştir.

» Müzeler Adası, Kültür Forumu ve Dahlem'deki müze ve koleksiyonlar dünya çapında önem taşıyor. Berlin, sanat alanında da dünyanın en önemli şehirleri arasındadır. Üç opera, Filarmoni, birçok tiyatro, konser salonu ve kütüphanenin yanı sıra; Berlin Film Festivali, festival haftaları ve tiyatro günleri, tüm sanatseverleri Berlin'e çekiyor. Berlin Almanya'nın sadece politik başkenti değil, aynı zamanda da kültür başkentidir. Berlin'de birçok müze bulunmaktadır. Özellikle kentin doğusunda yer alan Müzeler Adası (Museumsinsel) içinde Pergamon Müzesi'de dâhil, birçok müzeyi barındırmaktadır. Ayrıca kentte çok sayıda sanat galerileri, tiyatrolar vs. vardır. 

» 1991 yılında kurulmuş olan DID deutsch-institut Berlin, merkezdeki Brandenburg Gate’e ve Reichstag’a 15 dakikalık yürüme mesafesindedir. Okul binası 3 katlı olup 15 adet sınıfı ikinci ve üçüncü katlardadır. Ders aralarında dinlenmek isteyen öğrenciler için teras ideal bir seçenektir. Ayrıca binada öğrenciler için çalışma odası, multimedia merkezi, bilgisayar odası, ücretsiz internet erişimi, yiyecek ve içecek makinesi bulunan dinlenme salonu vardır. Kış aylarında genellikle 100, yaz aylarında genellikle 200 öğrencisi olur.

» DID deutsch-institut Berlin’de; Genel Almanca, sınav hazırlık ve öğretmenler için Almanca programları sunulmaktadır. Tüm dil seviyesinden öğrenciler Genel Almanca kurslarına kabul edilmektedir. Hiç Almanca bilmeyenler için ise ayda 1 olmak üzere belirli tarihlerde kurslarına başlayabilirler.  Diğer seviyedekiler her Pazartesi kursa başlayabilirler. Genel Almanca kursları haftada 20, 24 ve 28 ders olarak verilmektedir.

» Haftada 20 ders olan Genel almanca programı 9.00-12.30 ya da 14.45-18.00 saatleri arasında yapılmaktadır. Haftada 24 ve 28 ders olan program 09.00-14.30 ya da 13.00-18.00 saatleri arasında yapılmaktadır. Sınıflar en fazla 15 kişiliktir. Minimum yaş 17’dir.

» DID deutsch-institut Berlin, öğrencileri için çeşitli geziler düzenlemektedir. Şehrin tarihi binalarına yürüyerek yapılan gezilerin yanında, sanatla ilgili geziler de yapılmaktadır. Eskiden bir Nazi hapishanesi olarak kullanılan Tacheles Binası, Dahlem Devlet Müzeleri, sinagoglar, Berlin deyince akla gelen Berlin Duvarı tarih severler için uygun alternatiflerdir. Berlin Devlet Opera Binası’nda sergilenen önemli eserler ise sanatseverler için güzel bir seçenek olabilmektedir. Okula ulaşım araçları ile 30 dakika mesafede bulunan Potsdam da görülmesi gereken yerlerden bir diğeridir. Berlin, Avrupa’nın gece hayatının en renkli şehirlerinden biri olarak kabul edilmekte, her tarz müzik çalan birçok gece kulübüne ev sahipliği yapmaktadır.

» DID deutsch-institut Berlin, aile yanı konaklamanın yanı sıra apartman dairelerinde ve studyo dairelerde konaklama seçenekleri de sunmaktadır.

DID - Deuttsch İnstitut – Munih

» Berlin ve Hamburg’dan sonra Almanya’nın en büyük üçüncü şehri olan Münih, Bavyera Eyaleti’nin de başkentidir. Uzun zamandır Münih şehrinin sloganı “Yürekli Dünya Şehri (Die Weltstadt mit Hertz)” olmuştur. Şehrin temiz, güvenli ve yemyeşil oluşu turistlerin ve Almanların Münih’e sıkça gelmelerinin sebeplerindendir. Kendine özgü gelenekleri,  operaları, yüksek standarttaki yaşam kalitesi, dört mevsim devam eden kültürel etkinlikleri, restoranları, barları ve yaz festivalleriyle Münih; adeta bir şölen yeri gibidir.

» Münih, Avrupa’nın önemli kültür başkentlerinden biridir. Almanlara en çok hangi şehirde yaşamak istedikleri sorulduğunda,  Almanya’daki en pahalı şehir olmasına rağmen, büyük çoğunluğun yanıtı her zaman Münih olmuştur.  Alpler’e yakın oluşu, muhteşem manzaraları, Barok ve Rokoko tarzı harika mimarisi, kültürel zenginliği ve ulaşım sistemi Münih’i yaşanılası hâle getiren özelliklerden bazılarıdır.

» Münih’te şehir içinde çok düzenli bir metro sistemi vardır. Şehirdeki yollar bilinçli olarak şehrin çevresinde yapılmıştır. Bu şekilde şehir içinde yaya olarak gezmek, daha kolay ve keyifli hâle getirilmiştir. Yaya olarak gidilemeyecek yerler içinse metro sistemi ve tren yolları kullanılmaktadır.

» 1977 yılından itibaren Almanca dil eğitimi vermekte olan DID Münih okul binası, Münih’in en popüler merkezlerinden biri olan Stachus meydanına 15 dakika yürüme mesafesinde yer almaktadır. Okul büyük bir binanın birinci ve ikinci katlarında hizmet vermektedir. Okulda 11 derslik, bir kütüphane, kafeterya, çalışma odası, 6 bilgisayara sahip multimedya merkezi, kablosuz internet ve geniş bir teras bulunmaktadır.

» DID Münih merkezinde, Genel Almanca dışında Birebir Almanca, İş Almancası, Öğretmenler için Almanca, TestDaf ve Studienenkolleg Sınav Hazırlık programları da verilmektedir. 

» DID Münih merkezinde birçok sosyal aktivite ve gezi düzenlenmektedir. Hofbrauhaus, Olympic Stadium ve English Garden  düzenlenen aktivite ve gezilerden bir kaçını oluşturmaktadır. Hofbrauhaus Munich’le özdeşleşen mekânlar arasındadır. Münih’e geldiğiniz ilk günden itibaren adını duyacağınız bu yer birasıyla meşhurdur. 

» Okul öğrencilerine aile yanı, otel ve studio daire konaklama seçeneklerini sunmaktadır. Aile yanı konaklamasında öğrenciler paylaşımlı ya da tek kişilik odalarda konaklarlar. Studio dairede kablolu televizyon, kablosuz internet, tam donanımlı bir mutfak ve banyo mevcuttur. Studio daire ile okul arasındaki mesafe metro ile 9 dakika sürmektedir. Dairenin temizliği ve çarşafların değişimi her hafta düzenli olarak yapılmaktadır. Çamaşırhane ve park hizmetleri ekstra ücrete tabidir. Okula toplu taşıma aracıyla 10 dakika uzaklıkta yer alan otel ise okulun sunduğu bir diğer konaklama alternatifidir.

DID - Deuttsch İnstitut – Hamburg

» Hamburg Almanya'nın ikinci büyük şehridir ve kendi başına ayrı bir eyalet oluşturur. Aynı zamanda Avrupa Birliği'ndeki en büyük 6. metropoldür. Almanya'nın ikinci büyük şehridir ve kendi başına ayrı bir eyaletiAlmanya'nın dünyaya açılan kapısı da denilen kent, Almanya'nın en büyük limanına da sahiptir.

» Hamburg Almanya'nın kuzeyinde yer alır. Kuzey Denizi'ne akan Elbe nehri kıyısındadır. Şehrin tam merkezinde iki büyük iç göl yer alır. Binnen- ve Aussenalster Gölleri. Ayrıca şehrin içinden bir sürü nehir akmaktadır, dolayısıyla bu özelliğinden dolayı şehirde tıpkı Amsterdam veya Venedik gibi çok sayıda irili ufaklı köprüler bulunmaktadır. Elbe Nehri genişletilerek dünyanın en büyük limanlarından biri yapılmıştır.

» Diğer kuzey alman kentleri gibi Hamburg'unda mimarisi Backsteingotik tarzından etkilenmiştir. Tamamen düz olan şehri, özellikle güzel havalarda yürüyerek gezmek son derece keyiflidir. Şehrin içinde bir sürü park bulunmaktadır. Ayrıca küçük turistik gezi tekneleri ile Binnen- ve Aussenalster göllerinde ya da limanda (Hafen)veya kanallarda tekne ile şehri nehirler üzerinden de gezebilirsiniz. Alster tekne turları tarihi bir mekân olan Jungfernstieg'den kalkmaktadır. Hamburg'da Amsterdam'daki kırmızı lamba bölgesini (red light district) andıran St. Pauli bölgesinde Reeperbahn Caddesi bulunmaktadır. Bu bölgede çok sayıda gece kulübü ve diskotek bulunmaktadır. Turistik açıdan belediye binası'nın (Rathaus)kulesine çıkarak şehrin güzelliğini tepeden de görebilirsiniz.

» DID Hamburg okul binası, Jungfernstieg bölgesine beş dakika yürüme mesafesinde yer almaktadır. Okul tarihi bir binanın ikinci ve üçüncü katında hizmet vermektedir. Binada yer alan 200 metrekarelik terastan Inner Alster’ı izleyerek arkadaşlarınızla hoşça vakit geçirebilirsiniz. 2009 yılından itibaren Almanca dil eğitimi veren DID Hamburg merkezinde, 15 sınıf mevcuttur. Yıl boyunca açık olan okulda bahar ve kış aylarında ortalama 75 öğrenci, yaz dönemlerinde ise 125 öğrenci eğitim almaktadır. Okulda donanımlı bir çalışma odası, 60 bilgisayardan oluşan bir Multimedya merkezi, kütüphane, kablosuz internet, öğrenci ofisi, kafeterya ve büyük bir teras bulunmaktadır.

» DID Hamburg merkezinde, Genel Almanca (haftalık 20 ders), Yarı-Yoğun Almanca (haftalık 24 ders) ve Yoğun Almanca (haftalık 28 ders) programları dışında Birebir Almanca, İş Almancası, Öğretmenler için Almanca, TestDaf ve Studienenkolleg Sınav Hazırlık programları da verilmektedir.

» DID Hamburg, birçok sosyal aktivite ve gezi düzenlenmektedir. Hafta sonları genellikle 2 tam gün gezi düzenlenir. Bremen ve Berlin düzenlenen geziler arasında ilk sıralarda yer alır.  

» DID Hamburg, öğrencilerine aile yanı ve otel konaklama seçeneklerini sunmaktadır. Aile yanı konaklamasını tercih eden öğrenciler tek kişilik veya paylaşımlı oda seçeneklerinden dilediğini tercih edebilir. Ayrıca yemek alternatiflerinin de bulunduğu bu konaklama seçeneğinde en önemli nokta Alman bir aile yanında kalarak hem o ülkenin kültürünü yakından tanıma hem de Almanca pratik yapma imkânı sağlamasıdır. Otel konaklama seçeneği ise daha konforlu bir alternatif olarak öğrencilere sunulmuştur.

ALMANYA'DAKİ OKULLAR