"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Work and Travel Amerika "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampyanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !
ok ok

YURTDIŞI DİL OKULU ARAMA MOTORU

ÜLKE
ŞEHİR
DİL OKULU
PROGRAM

YURTDIŞI EĞİTİM

HEMEN BAŞVUR

BROWNS ENGLISH LANGUAGE SCHOOL

dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay

BROWNS ENGLISH LANGUAGE SCHOOL

» Muhteşem iklimi ve doğal güzellikleriyle Avustralya'nın "Gün Işığı Şehri" olarak bilinen Brisbane, Queensland'in başkentidir. Brisbane, kendilerini dışarı atıp muhteşem ikliminin tadını sonuna kadar çıkartmak isteyen Avustralyalılar sayesinde oldukça dinamik bir şehir özelliği göstermektedir. Öğrenciler Brisbane botanikk bahçelerinde dinlenebilir, Forest parkı ya da Lone Pine Koala Tapınağı’nı gezebilir ya da su sporları Kangaroo Point ve Story Bridge Adventure Climb’da kaya tırmanışı gibi maceralı açık hava aktiviteleri yapabilirler.

» Browns English Language School, prestijli bir kampüste, muhteşem Brisbane Müzesini görebilen bir yerde yer almaktadır. Dünyanın her yerinden gelen öğrenciler kabul edilmektedir.  Sınıflar, ısmarlama masalar ve rahat siyah sandalyelerle zevkli döşenmiştir ve ortalama sınıf mevcudu 12’dir. Ders süresi 60 dakika’dır. Sınıflar aydınlık ve geniş olup eğitimde görsel ve işitsel araç gereçte son teknoloji kullanılmaktadır. Browns English Language School'un rahat ve konforlu öğrenci misafirhanesi, hızlı internet erişimi sağlamanın yanında çok çeşitli ve farklı alanda birçok kitap, dergi, gazete gibi yayınları ücretsiz sunmaktadır. Okulun dışındaki bahçede, Borwns BBQ partileri yapılmaktadır; öğrenciler okul içerisindeki tam donanımlı mutfağı kullanabilmektedir. Browns English Language School'un materyal ücreti haftalık 10$'dır. Öğrenciler şehir kütüphanesinden ücretsiz birer kurs kitabı alabilirler. 

BROWNS Brisbane Kampüsü:

 • Göz kamaştıran Brisbane Müzesine bakar.
 • King George Square ve 420 kişilik bisiklet park yerinin yanındadır.
 • Otobüs durağına 1 dakikalık yürüme mesafesindedir.
 • Banka ve postane 1 dakikalık yürüme mesafesindedir.
 • Central Railway Station'a 5 dakikalık yürüyüş mesafesindedir.
 • Brisbane City Kütüphanesine 5 dakikalık yürüyüş mesafesindedir.
 • Brisbane Nehri'ne 6 dakikalık yürüyüş mesafesindedir.
 • South Bank - Brisbane'nin kültürel ve sanatsal merkezine 15 dakikalık yürüyüş mesafesindedir.
 • Fortitude Valley - Brisbane'nin müzik ve gece hayatına otobüsle 10 dakika uzaklıktadır.

BROWNS Gold Coast Kampüsü:

 • Otobüs durağına 1 dakikalık yürüyüş mesafesindedir.
 • Broadwater Parklands ve Olimpik Yüzme Havuzuna 3 dakikalık yürüyüş mesafesindedir.
 • Avustralya Fair Alışveriş Merkezine - mağazalara, restaurantlara ve süpermarketlere 3 dakikalık yürüyüş mesafesindedir.
 • IELTS Sınav Merkezine 3 dakikalık yürüyüş mesafesindedir.
 • Bankalara ve postaneye 3 dakikalık yürüyüş mesafesindedir.
 • Sinemalara 4 dakikalık yürüyüş mesafesindedir.
 • Southport Kütüphanesine 5 dakikalık yürüyüş mesafesindedir.
 • Tenis kortlarına 6 dakikalık yürüyüş mesafesindedir.
 • Gold Coast'un güzel sörf sahillerine 15 dakikalık yürüyüş mesafesindedir.

» Öğrenci odaklı aktivite programımız hem şehri tanımanıza hem de Avustralya içinde seyahat etmenize olanak sağlamaktadır. Browns English Language School'da bir futbol kulübü, bowling kulübü, konuşma kulübü, sinema kulübü, squash kulübü bulunmaktadır. Bunların yanında parklarda piknikler ve barlarda çeşitli öğrenci geceleri organize edilmektedir.

» Browns Avustralya Dil Okulu otobüs durakları, Broadwater Parkland ve Olimpik yüzme havuzuna 1 dakika uzaklıktadır. Browns Dil Okulu başta Avustralya Fair AVM olmak üzere IELTS Test merkezine, bankalara, sinemalara, kütüphaneye ve tenis kortlarına 5 dakika, muhteşem sörf sahillerine ise sadece 15 dakika mesafededir. Modern donanımlı sınıf ve kullanım alanlarına sahip olan Browns Brisbane Dil Okulunda en son teknolojiye sahip ekipmanlar kullanılmıştır. Browns Dil Okulunda İngilizce kursunuza ek olarak dileyen öğrenciler Sörf, Dalış, Tenis ve Golf gibi spor dersleri alabilirler.

» Browns Dil Okulu konaklama konusunda size aile yanı, kendi apartları veya paylaşımlı konaklama tarzı seçenekler sunmaktadır. Browns English Language School’un misyonu birinci sınıf İngilizce eğitimi sunmaktır.

BROWNS ENGLISH LANGUAGE SCHOOL AVANTAJLARI

1. Sınıf Ders Programı

“CEF nedir?”

The Common European Framework of References for Languages: Learning, Teaching, Assessment (genellikle CEF olarak bilinir) Council of Europe tarafından oluşturulmuş, herhangi bir dildeki yeterliliği ölçen bir yönergedir. Bu yönerge; Avrupa genelindeki okullarda, üniversitelerde ve dil okullarındaki öğrencilerin seviyelerini ölçmenin resmi bir yoludur.

Daha çok Cambridge Üniversitesi'nin ESOL Departmanı tarafından İngilizce öğrencileri için hazırlanan (PET, FCE, CAE, CPE, gibi) sınavları kıyaslamak için kullanılır. BROWNS İngilizce Dil Okulu Ders Programı CEF tabanlıdır.

“Öğrencinin öğrenim sürecini planlamak için CEF kullanıyoruz.”

The Association of Language Testers in Europe, ALTE olarak bilinir ve CEF' i bir kademe daha ilerleterek 400'den fazla Common Reference Levels'a bağlı dil sınavları tanımlayıcılarını basit bir set haline getirmiştir. Bu tanımlayıcılar "yapılabilinecek açıklamaları'' şeklindedir, her biri daha basit bir biçimde öğrencinin her seviyede ne yapması gerektiğini anlatmaktadır. Dört bölüm vardır: genel, sosyal/ turist, çalış ve öğren şeklindedir. Örneğin, ALTE der ki A1 seviyesindeki bir öğrenci bildirimleri ve bilgileri (örneğin, havaalanlarındaki, mağazalardaki veya menülerdeki) basitçe anlayabilmektedir, buna karşın C2 seviyesindeki bir öğrenci bir kira sözleşmesini (örneğin, konaklama ararken) detaylı bir şekilde anlayabilmektedir. Bu açıklayıcılar Browns Genel Yoğun İngilizce ders programının içeriğini oluşturmaktadır.

“BROWNS Active 8 Akıcı Konuşma Öğrenim Rehberi”

Akıcı bir İngilizce konuşabilmek için, bizce öğrencilerin dile maruz bırakılmaları ve İngilizce'yi oluşturan 4 beceri ve 4 sistemi yoğun bir şekilde pratik etmeleri gerekir.

Bu nedenle zorunlu derslerimizde, içinde 8 beceri ve sistemi barındıran ders odaklı müfredat kullanırız. Öğrencilerin her alanda dengeli bir eğitim almasını sağlarız. Her hafta öğrencilere tarama sınavı yapılır ve bu sınav öğrencilerin teknikler ve sistemler arası gelişimini kontrol eder, böylelikle öğrenciler daha doğru bir öğrenim süreci edinmiş olur. Bu öğrencideki motivasyonun korunmasına yardımcı olur ve onların hangi alanlarda başarılı olup hangilerinde ek çalışmaya ihtiyaç duyduğunu belirler.

Zorunlu derslerimizde, öğrenciler dili; hayat, ilişkiler, tatiller, seyahat, çalışma hayatı ve kültür gibi konular üzerinden kendi bağlamında öğrenebileceklerdir. Dersler motivasyon arttırıcı ve uygulamalı çalışmalar üzerine kurulmuştur. İnanıyoruz ki; öğrenci sınıfta ne kadar aktif olursa kendini daha çok geliştirecektir. Bu nedenle BROWNS' daki dersler belirgin öğrenme sonuçlarına odaklı devam etse de; interaktif, rahat ve eğlencelidir.

Active8 sınıflarımızda, öğrencilerin kendilerini geliştirebilmeleri adına fırsat sunabilmek için her dil becerisi ve sistemine göre bireysel olarak odaklanırız. Öğrencilerin her teknik ve sisteme göre seviyelerini değerlendiririz ve buna göre sınıflara yerleştiririz. Çünkü öğrenci 8 sistem ve beceri içinde aynı yeterlilikte olmayabilir, bu sistem öğrencinin zayıf ve güçlü yanlarını ortaya çıkartarak onların her beceri ve sistem için uygun seviyede çalışmalarını sağlar.

Hızlandırılmış Yoğun Program' da, bir adım ileri giderek, her öğrencinin sınıf çalışması baz alınarak onlara çalışmaları gereken alanlarda bireysel özel tavsiyeler sunulur. Öğrencilerin bireysel ihtiyaçları gözetilerek, onlara öğrenim kontrollerini sağlamaları ve hızlı gelişimleri için gereken yardımları onlara sunacağız. Her hafta, zorunlu ders öğretmenleri BROWNS Passport sisteminin kullanarak öğrencilere yazılı geri bildirimlerde bulunacaktır. Daha sonra öğrenciler, BROWNS'ın geniş kaynak kütüphanesini kullanabilmeleri adına yönlendirileceklerdir. Kütüphanemiz, Active8 beceri ve sistemine göre sınıflandırılmıştır.

1. Sınıf Profesyonel Öğretmenler

“BROWNS Öğretmen Seçimi Süreci”

BROWNS öğretmen seçimi süreci 4 periyotta gerçekleşir. Önce niteliklerini ve referanslarını kontrol ederiz, ardından adayı BROWNS İngilizce Öğretme Metotları Sınavına tabii tutarız. Eğer bu kademede başarılı olunursa, Çalışma direktörü adayımızla mülakat gerçekleştirir ve onu iki saatlik deneme dersinde gözlemler. Direktör başarılı bulduğu adayları BROWNS öğretmen takımına dâhil eder.

“Kalite Sigortası & Sınıf içi Kalite Kontrolü”

Birinci sınıf yetenekteki öğretmen takımımız adına gurur duyuyoruz. BROWNS, ESL sınıfları için tutkulu ve öğrencilerin en iyi eğitimi almalarını sağlayabilecek kapasitede öğretmenleri seçmekte çok dikkat etmektedir. Öğrenci atama sürecimiz, BROWNS'daki yeni öğretmenlerin ilk aylarında onları destekler ve BROWNS'daki derslerin nasıl gerçekleşmesi konusunda düzgün bir çalışmaya tabii tutar. Çalışma direktörü düzenli sınıf gözlemleri yapmaktadır ve öğretmenlere geri bildirimler verirler. Destek verici ve sorumluluk sahibi atmosfer dâhilinde düşünce paylaşımı ve pratik yapılabilmektedir. Öğretmenler bazı zamanlarda meslektaşlarını gözlem yapmaları adına teşvik edilirler. Direktörleri onları zaman zaman sınıfları ziyaret ettireceklerdir. Bizim öğretmen takımımızın kayıtları tutarlı deneyim ve öğrenci geri bildirimi sağlar.

“BROWNS Profesyonel Gelişim Workshopları”

BROWNS profesyonel gelişim workshopları öğretmen takımına için iki haftada bir düzenlenmektedir. Öğretmenler istedikleri alanda gelişim yapmaları adına yüreklendirilirler. Bu istekler direktör veya senior öğretmen takımı tarafından interaktif workshoplarda öğretmenlerimizin en ileri öğretim pratiği yapabilmeleri için toplanır. Bu ilgi ve bağlılık BROWNS öğretmenlerini kesintisiz öğrenimi sağlayabilmeleri için ayırırız. Böylelikle öğretmenlerimiz, hiçbir zaman öğrencilerimizi yeni tekniklerle motive ederken ve başarılı olmalarını sağlarken çok yaşlı veya çok bilgili olmazlar.

“BROWNS Öğretme Stili”

Bizim temel prensibimiz öğrencilerimizin sınıf içindeki her saatinde öğrenim süreçlerine dair geri bildirim alabilmeleri üzerinedir. Bizim öğretmen takımımız odaklanmış bir eğitim ortamı sağlamakla sorumludur. Yine de, tam odaklı bir sınıf donuk bir sınıf ortamı anlamına gelmez! BROWNS'da dili ve öğrenimi canlandırmak isteriz. Motive etmek, ilham vermek, eğlendirmek ve İngilizce dilinde öğrencilerimizin başarıyı sağlayabilmeleri için onlara güç vermek isteriz. Kuru fotokopileri ve textleri kullanmayı reddederiz. Onun yerine sınıflarımızın, iletişime dönük, interaktif ve faal olmasını tercih ederiz.

“BROWNS Öğretim Kaynakları”

BROWNS'daki her sınıfta internete bağlı büyük düz ekran TV vardır. Büyük ekran sayesinde öğrencinin ilgisi toplanır. Kelime soruları hızlı imgelerle kolayca sorulmuş olur. Ayrıca öğrencinin ilgisi kısa youtube videoları ile kolayca toparlanır. Değişik aksanlar kolay ve etkili bir şekilde ders müfredatına entegre edilmiş olur. Ekrandaki değiştirilebilir word dosyaları öğrenci ve öğretmenin birlikte çalışmasına olanak sağlar. Resim blokları, kısa filmler, canlı videolar ve diğer teknolojik materyaller sınıfı canlı tutar. Buna ek olarak, öğretmen kaynak kütüphanesi her zaman güncellenmektedir ve yetenekli takımımızı desteklemektedir.

“Öğretmenin Öğrenciyi Değerlendirmesi”

BROWNS'da öğrencilerin gelişimini ayarlamak adına çeşitli değerlendirme teknikleri uygulamaktayız. Öğrenciyi hem resmi anlamda, kalem kağıt ile sınava tabii tutmaktayız, sözlü mülakatlara dâhil ederiz, hem de sınıf içi katılımını ve performansını gözlemleriz ve ödevlerini takip ederiz. Bizim öğretmenlerimiz işin ehli olduklarından dolayı öğrencileri ölçme ve değerlendirme konularında onlara güvenmekteyiz. Ayrıca daha iyi bir gelişim adına gerekli geri bildirimleri öğrencilerimize sunmaktadırlar.

“Öğrenciyi Dâhil Etmek”

Her öğrenci farklı şekillerde öğrenmektedir ve BROWNS'da tüm farklı öğrenme stillerini destekleyen eğitim verilmektedir. Eğer kinestetik, görsel veya işitsel bir öğrenci iseniz, bu üçünün kombinasyonu sonucu size çeşitli ödevler vereceğiz ve bu yönde destekçiniz olacak bir öğretim ortamı sağlarız. Ayrıca sizin durumunuza uygun ve hedeflerinize ulaşmada yardımcı motivasyonu sağlarız. Birçok mezun öğrencimiz içten bir şekilde BROWNS'dan önce İngilizceyi nasıl sevemediklerini ve ardından dile olan yatkınlıklarının nasıl geliştiğini ve bizimle en iyi zamanlarını nasıl geçirdiklerini anlatmışlardır.

“Çalışma Direktörünün Rolü”

Çalışma Direktörü sizin BROWNS'daki öğrenme deneyiminizin merkez noktasında yer almaktadır. Sizi ilk gününüzde test edeceklerdir, sınıfınıza yerleştireceklerdir, çalışma planınızı geliştirip size akademik gelişiminize dair tavsiyelerde bulunacaklardır. ESL alanında önder uzman olarak direktörümüz, müfredatınız ve akademik bütünlüğünüz için birinci sınıf ve en güncel teknolojik metotların uygulanmasını sağlayacaktır.

1.Sınıf Tesis

“Brisbane – Olanaklar”

 • Prestijli mermer binanın ilk katındaki kampüs
 • Akıllı dizayn edilmiş sınıflar, özel masalar ve rahat stil sahibi sandalyeler
 • 46 inch LCD TVler, HDMI smart kablolu 1080 DVD/TV/www formatında
 • Yüksek tavanlı ve geniş cam panelli, zengin doğal ışıklandırmaya sahip etkileyici ortak alanlar
 • Yüksek hızda internete sahip, ESL yazılıma sahip ve kulaklıkları ile 53 bilgisayar
 • Kampüs içinde yüksek hızda wireless internet erişimi
 • 55 inch LCD kablolu büyük TV projeksiyonu, son filmler ve dünyadan son gelişmeler!
 • Öğrencilerin Hızlandırılmış İleri Öğrenme Programını tamamlamalarını sağlamalarına yardımcı çalışma düzeneklerine sahip zengin kütüphanesi
 • Öğrencilerin arkadaşları ile beraber öğle yemeklerini yiyebilecekleri mobilyalı, kafesi olan geniş göz alıcı balkonu
 • 10 mikrodalga fırın, 2 buzdolabı, filtrelendirilmiş su, buz yapıcı ve çay veya kahve yapabilmek için sıcak su sistemine sahip modern mutfak
 • Öğrenci odaklı ''Brisbane'da neler var'' hakkında bilgi sağlayan aktivite ofis görevlileri ve Avustralya içi seyahatte özel promosyonlar
 • Üzerinde güncel iş ve ev paylaşım ilanları olan okul duyuru panosu
 • Squash sahası ve binanın son katındaki duşlar

“Gold Coast - Olanaklar”

 • Giriş katında kampüs ve ilk katta yeni inşa edilmiş bina
 • Geniş pencereli, güneş alan ve Broadwater ve Hinterland manzaralarına sahip modern sınıflar
 • 46 inch LCD TVler, HDMI smart kablolu 1080 DVD/TV/www formatında
 • Broadwater'dan geçen botları ve yatları gören harika bir öğrenci ortak alanı
 • Yüksek hızda internet erişimine sahip, ESL yazılımlı ve kulaklıları mevcut 30 adet bilgisayar
 • Kampüs içinde yüksek hızda wireless internet erişimi
 • 55 inch LCD büyük ekran TV, son filmler, haberler ve spor
 • Öğrencilerin Hızlandırılmış İleri Öğrenme Programını tamamlamalarını sağlamalarına yardımcı çalışma düzeneklerine sahip zengin kütüphanesi
 • Öğrencilerin öğle yemeklerini yedikleri ve sosyalleştikleri bahçe alanı
 • Öğrencilerin ders aralarında dinlenmeleri için dizayn edilmiş koltukları olan Okul Kabul alanı
 • 7 yeni mikrodalga fırın, 2 buzdolabı, filtrelendirilmiş su, buz yapıcı ve çay veya kahve yapabilmek için sıcak su sistemine sahip mutfak
 • Eğlenceli ''Gold Coast'ta neler oluyor'' gösterimi ve Avustralya içi seyahatlerde özel promosyonlar

1. Sınıf Öğrenci Hizmetleri

“Aktiviteler”

Bizim full-time çalışan BROWNS aktivite görevlimiz okul sonrası veya hafta sonlarında sizin aktif bir sosyal hayata geçişinizde yardımcınız olacaktır. Aktiviteler şöyledir: BROWNS arkadaşlarınızla Barbekü, Tenis Kulübü, Squash Kulübü, Konuşma Kulübü, Futbol Kulübü, Plaj Voleybolu Kulübü, Öğrenci Partileri, Bot Gezileri, Byron Bay & Fraser Island Gezileri, Wildlife Parks & Rainforest yürüyüşleri.

“İş bulma desteği”

 • İş kulubü - her hafta BROWNS Brisbane ve Gold Coast kampüste size iş bulabilmeniz için toplanır
 • CV’nizi oluşturun ve mülakatlara hazırlanın
 • Brisbane ve Gold Coast'taki uygun işlerin listesi
 • İstihdam alanları şöyledir; restoranlar, kafeler, barlar, oteller, mağazalar, süpermarketler, meyve ve sebze çiftlikleri gibi.

“Akademik ve Kişisel Destek”

 • BROWNS Kalifiye Akademik Danışmanları - size destek verir ve İngilizce Dili hedeflerinizde rehberlik eder!
 • BROWNS Öğrenci Destek Kadrosu - size en iyi kişisel ilgiyi sağlar ve tüm konularda gerekli bilgiyi sunar

“Oryantasyon Günü”

Kampüs turu, BROWNS takımı ile görüşme, öğrenci çantası, ders ve çalışma kitapları, öğrenci defteri ve öğrenci kimlik kartı

1. Sınıf Konaklama

“Aile Yanı”

Aile yanı konaklama Avustralya yaşam tarzını deneyimlemenin en iyi yollarından biridir! Bir Avustralya evinde yaşamak günlük İngilizceyi kullanmak adına iyi bir fırsat oluşturacaktır. Ev sahibi aile size özel bir yatak odası ve masa; pazartesiden cumaya sabah kahvaltısı ve akşam yemeği ve hafta sonu her öğün yemek sağlayacaktır.

Her ev düzenli olarak Aile yanı konaklama koordinatörümüz tarafından ziyaret edilir, dolayısıyla yüksek standartlarda yaşamanız garanti edilir. Tüm aile yanı konaklamalar BROWNS Brisbane kampüsüne ve BROWNS Gold Coast kampüsüne otobüs veya trenle 40 dakika mesafededir. Okula yaya veya bisikletle ulaşım mümkündür. Evinizden ayrılmadan önce Avustralyalı ev sahibenize aşinalık kazanmanız açısından içinde fotoğrafları olan bir profilleri size gönderilecektir.

Öğrencilerimizi ailelerin yanına yerleştirmenin yanı sıra, Avustralya'daki aile yaşantısına alışmakta zorluk çekme ihtimaline karşın Aile yanı Konaklama Koordinatörümüzle tavsiyeye ihtiyacı olduğu durumlarda istedikleri zaman görüşebilmektedirler.

“Lüks Öğrenci Daireleri”

BRISBANE: Parkland Boulevard, Brisbane'da kurulmuş güzel yeni bir binadır. BROWNS Brisbane kampüsüne, mağazalara, kafelere, süpermarketlere ve otobüs veya tren istasyonlarına yakındır. Parkland Boulevard'daki BROWNS Lüks Öğrenci Daireleri sadece BROWNS öğrencilerine tahsis edilir!

Her BROWNS Lüks Öğrenci Daireleri (Brisbane) aşağıdakileri içerir:

 • İki kişilik yatak odası
 • İki modern banyo
 • Tam donanımlı, araç gereçlere sahip mutfak
 • Özel dizayn edilmiş oturma odası, rahat mobilyalar ve TV
 • Tüm odalarda WiFi
 • Roma St Parklands manzarasına sahip balkon

Parkland Boulevard Olanakları:

 • 25 metrelik kapalı havuz
 • Spa
 • Sauna
 • Tam donanımlı spor salonu
 • BBQ alanı

GOLD COAST: Southport Central, Southport'un kalbine kurulmuş 40 katlı yüksek bir binadır. BROWNS Gold Coast kampüsüne, Avustralya Fuar Merkezine ve otobüs veya tren istasyonlarına birkaç dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Sahile ise 10 dakika uzaklıktadır. Southport Central'daki BROWNS Lüks Öğrenci Daireleri sadece BROWNS öğrencilerine tahsis edilmektedir!

Her BROWNS Lüks Öğrenci Daireleri (Gold Coast) aşağıdakileri içerir:

 • İki kişilik yatak odası
 • İki modern banyo
 • Tam donanımlı, araç gereçlere sahip mutfak
 • Özel dizayn edilmiş oturma odası, rahat mobilyalar ve TV
 • Tüm odalarda WiFi
 • Harika Broadwater, Hinterland ve okyanus manzarasına sahip balkon

Southport Central Olanakları:

 • Açık yüzme havuzu
 • Spa
 • Sauna
 • Tam donanımlı spor salonu
 • BBQ ve eğlence alanı

“Paylaşımlı Konaklama”

Nedir?

Paylaşımlı konaklamada:

 • Diğer öğrencilerle ortaklaşa özel bir mülk kiralarsınız (mülkü kiralayanların hepsi kiracı olarak adlandırılır ve mülk genellikle mobilyasız olmakla beraber kira mülk sahibine veya emlakçıya ödenir) veya
 • Hali hazırda kurulu bir düzeni olan bir paylaşımlı eve dâhil olursunuz (alt kiracı olursunuz ve mülk genellikle mobilyalı olmakla beraber kira baş kiracıya ödenir) Eğer düzeni mevcut bir paylaşımlı eve çıkarsanız, ev sahibinden veya emlakçıdan eve taşınabilmeniz için yazılı bir onay belgesi istemelisiniz.

Paylaşımlı konaklamada, kendinize ait bir odanız olur fakat olanakları ve mobilyaları paylaşmak durumundasınız. Sorunsuz bir paylaşım için birlikte yaşayacağınız kişiler ile bir takım kurallar belirlemeniz önem teşkil etmektedir. Taşınmadan önce kuralların yazılması gelecekteki olası tartışmaları veya uyuşmazlıkları önleyebilecektir. Ayrıca, herhangi bir para teslimi durumunda mutlaka fatura isteyiniz. Öğrenciler veya diğer yerel sakinlerle paylaşılan, ortak paylaşımlı evler ve daireler birçok öğrenci için popüler bir seçenektir çünkü onlar içinözgür bir yaşam fırsatı sağlamaktadır. Yine de bazı kişiler için zorlayıcı ve alışması zor olabilmektedir, bu nedenle herkes için en iyi konaklama seçeneği paylaşımlı ev olmayabilir.

Konaklamamı nasıl ayarlayabilirim?

 • BROWNS Facebook sayfasını ziyaret ediniz
 • Ortak paylaşımlı konaklama websitelerini ziyaret ediniz - BROWNS'daki oryantasyon gününde bu websiteler hakkında bilgilendirileceksiniz
 • Yerel gazeteler
 • Süpermarket ve spor kulupleri ilan panoları - yaşamak istediğiniz alandaki yerlerde

İrtibat görevlisini arayınız, buluşma saati ayarlayın ve mülkü inceleyiniz.

 • Paylaşımlı konaklama evi seçerken dikkat edilecekler
 • Ev idaresinin nasıl yapılacağına dair yazılı bir anlaşma yaptınız mı?
 • Erkeklerle, kadınlarla veya karma bir evde mi yaşamak istersiniz?
 • Uluslararası öğrencilerle mi yoksa Avusturyalılarla mı yaşamak istersiniz?
 • Dini ve kültürel farklılıkları düşününüz
 • Sigara ve alkol tüketimini düşününüz
 • Faturalar nasıl paylaşılacak ve para nasıl toplanacak?
 • Faturalar nasıl ödenecek?
 • Mutfak gereçleri ortak kullanıma açık mı olacak yoksa bireysel mi kullanılacak?
 • Diğer ev görevleri (temizlik, alışveriş gibi) - özellikler ortak kullanım alanlarına ait - nasıl yapılacak?
 • Arkadaş ziyaretleri ve yatıya kalmaları
 • Banyonun kullanımı
 • Diğer mobilya ve eşyaların kullanımı
 • Müzik ve Tv kullanımı
 • Makul müzik seviyesi nedir?

Önemli:

 • Hoşlandıkları ve hoşlanmadıkları şeyler aynı mı (örn, yemek, hobiler)?
 • Onlarla rahat bir ortamda yaşayabilir misiniz?
 • Konaklama yeri ders çalışmaya elverişli mi?

Kira kontratını imzalayın, depozitoyu ve kirayı ödeyiniz.

 • Diğer kiracılarla emlakçıya veya ev sahibine gidiniz ve kira kontratında tüm isimlerin yazılı olduğundan emin olunuz
 • Alt kiracı veya imtiyaz sahibi iseniz, yine de ev sahibi ile veya emlakçıyla yapılmış bir yazılı anlaşmayı imzalamalısınız.
 • Kira kontratının bir kopyasını saklayınız
 • Depozitinizin RTA' ya (Residential Tenancies Authority) ödendiğinden emin olunuz. Emlakçınızla, ev sahibenizle veya baş kiracıyla birlikte kontrol ediniz. (RTA websitesine bakınız http://www.rta.qld.gov.au/)
 • Eğer depozitonuzu önceki kiracıya öderseniz, çıktığınızda paranızı geri alabilmek için depozitin sizin adınızla transfer edildiğinden emin olun.
 • Depozito ve kira için ödediğiniz tüm ücretlerin karşılığında birer fatura edindiğinizden emin olunuz.

Taşınırken

Durum Raporu; Taşınmadan önce, durum raporunu doldurmanız çok önemlidir. Bu rapor taşınmadan önce mülkün durumunu tescil eder. Kırık veya kirli olan herşeyi ekleyin yoksa kontratınızın sonunda mülkün durumundan siz sorumlu tutulursunuz.

Ucuz eşya alınacak yerler:

 • IKEA
 • Target
 • K Mart
 • The Warehouse
 • Retra Vision
 • The Good Guys

Önemli liste:

 • Kira kontratında adınız geçiyor mu?
 • Kira kontratınızın bir kopyası sizde var mı?
 • Depozit sizin adınıza transfer edildi mi?
 • Odanızın durum raporunu doldurdunuz mu? 

AVUSTRALYA'DAKİ OKULLAR