"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Work and Travel Amerika "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampyanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !
ok ok

YURTDIŞI DİL OKULU ARAMA MOTORU

ÜLKE
ŞEHİR
DİL OKULU
PROGRAM

Dubai Dil Okulu

Dubai Dil Okulu

» Genel Bakış 

Arap Yarımadası’nın petrol zengini, küçük ama ekonomik açıdan gelişmiş ülkelerinden biri olan Birleşik Arap Emirlikleri 1971 yılında kurulmuştur. Ülkenin milli gelirinin yüzde 70’e yakınını petrol oluşturmaktadır. Ülke mutlak monarşi ile yönetilirken büyük bir kısmını Abu Dhabi Emirliği kaplamaktadır. Emirliklerin başkenti Abu Dhabi’dir ve Dubai’den sonra ülkenin en kalabalık ikinci şehridir.

Birleşik Arap emirlikleri toplamda 7 emirlikten oluşmaktadır ve resmi dili Arapçadır. Fakat bölgenin uzun dönem İngiltere ile anılmasından dolayı ülkede İngilizce dili çok yaygın kullanılmaktadır. Ülkede yerli nüfustan çok göçmen nüfusu bulunmaktadır ve bu da ülkeyi kozmopolit bir ülke haline getirmektedir.

Ülkenin büyük çoğunluğu müslümanlardan oluşmaktadır ve farklı mezhepler vardır. Bunların yanında ülkede Katolik ve Protestanlarında yer aldığını görebilirsiniz. Ülkede 33 adet kilise bulunmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri yılın her döneminde turistleri ve iş adamlarını ülkesine çekmektedir. Yaz sonunda görülen nemli esintileri yerlileri ve turistleri zaman zaman rahatsız etmektedir. Ülkede düzenlenen bir çok etkinliği takip edip seyahatinizi ona göre planlayabilirsiniz.

» Birleşik Arap Emirlikleri Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus: 9.346.000

Yüz Ölçümü: 83.600 km2

Başkent: Abu Dabi

Para Birimi: Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi

Telefon: Ülke telefon kodu 00971, Türkiye 0090 + alan kodu + telefon numarası şeklinde aranır.

Konuşulan Diller:  Arapça, İngilizce

Din: En yaygın din İslamiyettir ancak Hristiyanlık ve Hiduizm dinleri de bulunmaktadır.

BAE Zaman Dilimi: BAE’nin zaman dilimi GMT+3 ‘ tur.

Saat Farkı: 1 saat

Uçuş Süresi: İstanbul – Abu Dabi arası yaklaşık 5 saat

Acil Telefonlar: Ambulans, İtfaiye ve Polis Ortak Çağrı Numarası 112

Elektrik: 220 ve 240 Volt ve 50 Hz'dir.

» Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi

Birleşik Arap Emirlikleri, eğitim için öğrenci vizesi talep etmektedir. Vize alımı, diğer ülkelere göre daha rahattır ve evrak listesi oldukça kolaydır. Yeşil pasaportu olan öğrenciler için vize istememektedir. Randevu sistemine göre vize işlemleri sürdürülmektedir.

» Çalışma İzni

Birleşik Arap Emirlikleri’nde çalışma izni yoktur. Ancak Dubai’de en az 12 hafta dil okuluna kayıt yapıldığı takdirde haftalık minimum 20 saat çalışma izni verilmektedir.

» Yaşam Maliyetleri

Birleşik Arap Emirlikleri, ekonomisi en güçlü ülkelerden biridir. En fazla gideriniz konaklama ile ilgili olacaktır. Yeme-içme maliyetleri Türkiye ile aynı seviyede ve ya daha ucuz olmaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri’nde alışveriş merkezleri oldukça fazladır ve her kazanç seviyesine uygun alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Benzin fiyatı Türkiye’den çok daha ucuzdur ancak taksi ile ulaşım çok pahalıdır.

» Birleşik Arap Emirlikleri Hava Durumu

Birleşik Arap Emirlikleri’nde iklim çok sıcak ve kuraktır. Yazın sıcaklık 50 °C ye ulaşır. Yağış miktarı oldukça azdır. Kıyı bölgelerinde yaz ayları çok sıcak ve nemlidir ve sıcaklık 46 derecenin üzerine çıkmaktadır. Kış aylarında ise ılıman bir iklim görülmekte ve sıcaklık 14-23 derece arasında kalmaktadır. İç kısımlarda çöl iklimi hüküm sürmekte, kışları soğuk, yazları ise sıcak ve kuru bir hava görülmektedir.

» Birleşik Arap Emirlikleri Sağlık Bilgileri

Birleşik Arap Emirlikleri, vize için seyahat sağlık sigortasını zorunlu tutmamaktadır. Uzun yaz aylarındaki yüksek sıcaklık, rutubet ve dönemsel kum fırtınaları özellikle solunum problemleri, astımı, kalp veya romatizma hastalıkları olanlar için hayatı zorlaştırmaktadır. Havada bulunan kum taneleri ve toz nedeniyle göz rahatsızlıkları da oluşabilmektedir. Daha önce astım geçirmiş olanların gerekli tedbirleri almaları, kum fırtınası döneminde maske kullanmaları yararlı olacaktır. İkamet izni alan yabancılar, meslek grupları ve gelirlerine göre belirli bir ücret karşılığı sağlık sigortası yaptırabilmekte ve hastanelerin bir kısmından ilave bir bedel ödeyerek yararlanabilmektedirler. Devlet hastanelerinin yanı sıra, Abu Dabi’de çeşitli özel hastane, muayenehane ve klinikler de mevcuttur.

» Popüler Kent ve Merkezler

Abu Dabi ve Dubai Birleşik Arap Emirlikleri’nin başlıca şehirleridir

 “Dubai”

Dubai, Arap Yarımadası'ndaki yedi  emirlikten biridir. Bazen kendi emirliğinden Dubai Kenti olarak ayırt edilir.1960'larda yalnızca balıkçı kenti olan Dubai, 1990'lar sonrası uygulanan politikalar sonucunda ticaret başkenti olma yolunda ilerlemiş ve  2000'li yıllarda büyük projeler ile dünyaya adını duyuran bir şehir olmuştur. Şu an bölgenin en önemli ticaret ve turizm başkentidir. Birleşik Arap Emirlikleri'nin en lüks ve çağdaş olan kentidir. Son 20 yılda bu topraklardan petrol çıkarılmaya başlamasıyla Dubai'nin yapısı değişmeye başlamıştır. Dubai’de gösterişli yapılara rastlayabilirsiniz. Bunlardan en ilgi çekici olanları palmiye şeklindeki yapay ada ve dünya şeklini alan adalar olarak sayılabilir. Dubai modern çağ ile tarihin iç içe geçtiği bir kenttir. Gökdelenler kentin modern yüzünü temsil ederken, rüzgar kuleleri ve tarihi camiler geçmişi yansıtmaktadır. Pazar yerleri turistler tarafından çok sevilmektedir. Bur Dubai'de yer alan Bur Dubai Çarşı'sı kent pazarlarının bulunduğu yerlerdendir.
Kent kültürü BAE'nin ulusal kültürünü yansıtır. İslam kültürü günlük yaşamın tüm dokularına hakimdir. Kent mutfağında çeşitli kültüre ait yemekler bulmak mümkündür. Alkol sadece lisanslı yerlerde satılır.
Dubai, Ortadoğu'nun alışveriş merkezidir. Burada sayısız mağaza ve butiklere rastlayabilirsiniz.

“Abu Dhabi”

Abu Dhabi, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkentidir. Ülke topraklarının %80'ini içine alır. Deniz seviyesine yakın yükseltiye sahip bir ada üzerinde bulunur. Kent topraklarının %70 çöl ile kaplıdır. Tek bir ada üzerinde yer alan Abu-Dabi'ye ait birçok semt ülkenin ana toprakları üzerinde bulunur. 200'den fazla adayı içine alan başkent 2 köprüyle ülke topraklarına bağlanır. Dünyanın en zengin kenti olan Abu-Dabi'de bunu şehrin her yerinde görmek mümkündür. Gösterişli yaşam ve eski kent pazarları moda ve geleneksel yaşam ahenk içinde bir arada yaşar. 400 km’lik bir deniz kıyısına sahiptir. Dünyanın en iyi korunan plajlarına ev sahipliği yapmaktadır. Deniz kıyısı boyunca uzanan Corniche Bulvarı kentin en popüler yerlerinden biridir.
Başkent çok sayıda tarihi ve kültürel esere ev sahipliği yapar. Çok sayıda heyecan verici park, hayvanat bahçesi ve korunan doğa alanına sahiptir. Corniche Bulvarı ve Breakwater(dalgakıran), kent eğlence yaşamının en önemli bölgeleridir. Hemen her kültüre ait tatlar kent mutfağında mevcuttur. Başkentte 18'den fazla büyük alışveriş merkezi bulunmaktadır. Marina ve Abu-Dabi alışveriş merkezleri en popüler alışveriş merkezleridir. Al Meena ve Al Ain çarşıları kentin en bilinen pazarları arasındadır.

» Görülecek Yerler

“Burj Khalifa”

Burj Khalifa, sadece Dubai’nin değil dünyanın en yüksek binasıdır. Tam 828 metre ve 161 katlıdır. Burj Khalifa’nın 124. Katı turistik gözlem için ayrılmıştır. Bu katta Dubai’nin müthiş manzarasına tanık olabilirsiniz. Biletler hızlı bir şekilde tüketldiği için biletinizi birkaç gün önceden almanızı tavsiye ederiz.

“Palmiye Adaları”

Dünyanın en büyük mühendislik harikalarından biri olan Palmiye Adaları’nın yapay olduğuna inanmak zordur. Bu adanın yapımında Hollandalı mühendisler görev almıştır. Bunun nedeni Hollanda’nın deniz doldurma yoluyla topraklarını yüzde 35 doldurmalarıdır. Bu proje yaklaşık 7 yılda tamamlanmıştır. Palmiye Adaları Palm Deire, Palm Jumeriah ve Jebel Ali olmak üzere 3 adadan oluşmaktadır. Aadayı gezmek istiyorsanız ve kalabalıksanız taksi tutmanız da fayda var.

 “Burj El Arab”

Dünyanın ilk 7 yıldızlı oteli olarak ünlenen Burj El Arab doldurulan bir adacık üzerine inşa edilmiştir. Otelde konaklamak istemiyorsanız düzenlenen ücretli turlara da katılabilirsiniz.

“Çöl Safarisi”

Çöl safarisi yapmadan Dubai gezisi tamamlanmış sayılmaz. Dubai’de en ünlü turlardan biri olan çöl safarisi için tur düzenleyen şirketlerle iletişime geçmeniz yeterli. Sizi otelinizden jeep ile alıyorlar. Turlar genelde sabah erken saatlerde oluyor. Çöl turundan sonra akşam yemeği ve dans gösterileri eşliğinde tur son buluyor.

“Dubai Mall”

Dubai Mall dünyanın en büyük alışveriş merkezi olma niteliğindedir. Bu alışveri merkezi öyle büyüktür ki içinde kaybolabilirsiniz. Ayrıca bu alışveriş merkezinin içinde bir de dev akvaryum bulunuyor. Dubai Mall alışveriş merkezini diğerlerinden ayıran bir özellik de, buradan Burj Khalifa’ya direkt geçiş olmasıdır.