"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Work and Travel Amerika "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampyanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !
ok ok

YURTDIŞI DİL OKULU ARAMA MOTORU

ÜLKE
ŞEHİR
DİL OKULU
PROGRAM

YURTDIŞI EĞİTİM

HEMEN BAŞVUR

FRENCH IN NORMANDY

dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay

FRENCH IN NORMANDY

French in Normandy

» Normandiya, Kuzey Fransa'da coğrafi bir bölgedir. Yukarı Normandiya Seine-Maritime ve Eure, Aşağı Normandiya Orne, Calvados ve Manche  departmanından oluşur. Normandiya Dukalığı eskiden aşağı Seine departmanı, Pays de Caux ve batıda Cotentin yarımadasına kadar olan bölgeyi içine alan kuzey Fransa'da bağımsız bir dükalıktı.

» Normandiya bölgesinde 3.2 milyon kişi yaşamaktadır. Kilometrekare başına 107 kişinin yaşadığı ve Fransa'nın ulusal ortalamasının altında olan bölgenin kuzeyinde rakam 145 kişiye yükselmektedir. Yukarı Normandiya'nın başkenti Rouen'in nüfusu 385 bin kişidir.

» Bölgede konuşulan dil Normancadır. Normanca Hint-Avrupa dil grubunda Latin kökenli Roman dillerinden biridir ancak resmi bir statüsü yoktur. Normanca ülkeye gelen nordik halklardan biri olan Vikingler'in Nors dilinden önemli ölçüde kelime almıştır. Normanca Vikinglerin dilinin etkisi altında yerli halkın konuştuğu Roma-Gal dilinden oluşmuştur.

» Rouen’in en bilinen yapılarının arasında büyük şehir katedrali, St. Ouen Kilisesi ve Beaux-Arts Müzesi (Musée des Beautx-Arts) bulunur.

» 1992'de kurulan French in Normandy, Fransa'nın kuzeybatısında yer alan önemli bir endüstri ve ticaret merkezi olan Rouen'de yer almaktadır. Metro ve otobüs durakları 2 dakika yürüme mesafesindedir. Fransız Devleti tarafından onaylanan tek özel dil okulu olan French in Normandy 2011 yılında Fransa'nın en iyi dil okulu seçilmiştir. Okul, her yıl 80’i aşkın milletten binlerce öğrenciyi bünyesinde ağırlar. 

» Normandiya bölgesindeki Rouen şehrindeki French in Normandy Dil Okulu, Genel ve Yoğun Fransızca kurslarının yanı sıra İş için Fransızca, Fransızca sınav hazırlık programları, Fransızca ve Fransız mutfağı, Fransızca ve Resim, Fransızca ve Golf  gibi çok çeşitli programlar sunmaktadır. Aynı zamanda sınav hazırlık programları ve mesleki Fransızca eğitimi gibi çeşitli seçenekler de sunmaktadır. Kurslar genellikle resmi tatiller dışında her Pazartesi başlar, en az bir hafta olmak üzere kayıt yaptırabilirsiniz. French In Normandy Dil Okulunun bire bir, grup, iş Fransızcası ve küçük gruplara genel Fransızca kurslarında uzmanlığı bulunmaktadır. French in Normandy öğrencileri DELF / DALF sınavlarına hazırlamaktadır ve ayrıca okul, BULATS / TFI’nın bir merkezidir.

» French in Normandy okul binasında tam donanımlı 12 ferah sınıf, bir öğrenci kafeteryası, bir kütüphane ve bir bilgisayar odası bulunur. Sınıflar maksimum 10 kişiden oluşmaktadır ve bir ders 60 dakika sürmektedir. French in Normandy Fransız Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen FLE kalite belgesine sahip, Campus France üyesi bir kurumdur.

» French in Normandy Dil Okulu, öğrencilerine aile yanı ve rezidansta konaklama olmak üzere iki farklı konaklama seçeneği sunmaktadır. Aile yanında konaklayan öğrenciler tek kişilik odalarda konaklarlar. Kaldıkları süre boyunca, hafta sonları da dâhil olmak üzere, sabah kahvaltılarını ve akşam yemeklerini aileleriyle yerler. Konaklama yapılan aileler okul tarafından özenle seçilir ve evlerin okula yakın olmasına dikkat edilir.

» Rezidansta ise öğrenciler tek kişilik odalarda konaklarlar. Yemek masrafları kendilerine aittir. Rezidans okula 10 dakika yürüme mesafesindedir.

»French in Normandy Dil Okulunda pek çok sosyal aktivite bulunmaktadır.

FRANSA'DAKİ OKULLAR