"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Work and Travel Amerika "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampyanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !
ok ok

YURTDIŞI DİL OKULU ARAMA MOTORU

ÜLKE
ŞEHİR
DİL OKULU
PROGRAM

YURTDIŞI EĞİTİM

HEMEN BAŞVUR

CAMBRIDGE MELCHİOR COLLEGE

dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay

CAMBRIDGE MELCHİOR COLLEGE

» Cambridge, İngiltere'nin kolejleri ve üniversitesiyle ünlü bir kültür şehridir. % 20'nin üzerinde olan öğrenci nüfusu şehrin hareketliliğinin en büyük nedenidir. Tüm bu hareketliliğin yanında oldukça nezih ve yaşam standartlarının üst seviyede olduğu Cambridge müthiş bir mozaiği de içinde barındırıyor. Öyle ki şehirde dünyanın her ülkesinden insan bulmak mümkündür. Bunda Cambridge halkının da yabancılara karşı sıcak oluşunun, yabancıların şehrin can damarları olduğunun farkında oluşunun etkisi büyüktür.

» Cam Nehri'nin çevrelediği Cambridge Londra'ya 1 saat uzaklıkta olmanın getirdiği avantajla da ön plana çıkmaktadır. Bir öğrenci şehri olarak anılması da Cambridge'nin her yıl daha fazla öğrenci tarafından İngilizce eğitimi için tercih edilmesini sağlamaktadır.

» Şehrin gürültüsünden uzak olup hareketliliğinden kopmak istemeyenler, Londra'ya yakın olmak isteyenler, yeşil alanlarla dolu nezih bir öğrenci şehrinde İngilizce eğitimi almak isteyenler Cambridge'in farkını hemen hissedeceklerdir. 

» Cambridge'e en yakın havaalanı 40 dakika mesafedeki Stansted Havaalanı'dır. Bunun yanında düzenli otobüs seferleri sayesinde de Gatwick ve Heatrow havaalanlarından da sorunsuz bir şekilde ulaşılabilmektedir. Londra'ya yaklaşık 1 saatte ulaşılabilmektedir. Şehir içinde ise en ideal ulaşım aracı bisiklettir. Bisiklet öğrenciler tarafından da yoğun olarak tercih edilmektedir. Düzenli otobüs seferlerinin de şehir içi ulaşımda yaygın kullanıldığı Cambridge'de metro ya da tramvay yoktur.

» İngiltere'nin en güneşli bölgelerinden biri olan Cambridge'te yağış oranı diğer bölgelere göre oldukça düşüktür ve yaz mevsiminde sıcaklıklar yüksektir. İklimin en dikkat çekici özelliği ise zaman zaman çok şiddetlenen ve uzun süre devam eden rüzgârlardır. Kış dönemi ortalama sıcaklığı 7 °C, yaz dönemi ortalama sıcaklığı 22 °C'dir.

» Cambridge Melchior College Dil Okulu 20 yılı aşkın süredir uluslar arası öğrencilere eğitim veren deneyimli ve akademik başarısı yüksek bir dil okuludur. Cambridge Melchior College Dil Okulunun öğretmen ekibi öğrencileri için olumlu ve sevecen bir ortam sağlamaktadırlar. Ayrıca tüm öğretmenler deneyimli ve uzman kişilerden oluşmaktadır.

» Cambridge Melchior College, Cambridge merkezine arabayla kısa bir mesafededir.  Cambridge Melchior College klasik Viktorya dönemi binada yerleşmiştir ve süper peyzajlı bahçeleri ile üç dönümlük bir arazide yer almaktadır. Ana bina dışında öğrenci ve Ziyaretçi otoparkları bulunmaktadır. Ücretsiz servis otobüsleri Cambridge gidip gelmek isteyen öğrenciler için mevcuttur. 

» Cambridge Melchior College’nin öğrenme ve öğretme imkânları çok iyidir. Tam donanımlı 15 adet sınıfları, atölyeler, bilgisayar laboratuarları, salonları, kütüphane ve eğitim merkezi öğrencilere up-to-date ekipman ve yazılım ile keyifli bir ortamda eğitim sunar. Sınıflar maksimum 15 kişiden oluşur ve yaş ortalaması münümum 12’dir. Öğrenciler burada ormanlık ve kapsamlı yaban hayatı alanları ile yeşil ve ağaçlı kampüs içinde yaşarlar. Tüm öğretmenlerin TESOL sertifikası vardır. 

» Cambridge Melchior College öğrencilerine konaklama seçenekleri olarak aile yanı ve paylaşımlı odalar sunmaktadır. 

İNGILTERE'DEKİ OKULLAR