"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Work and Travel Amerika "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampyanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !
ok ok

YURTDIŞI DİL OKULU ARAMA MOTORU

ÜLKE
ŞEHİR
DİL OKULU
PROGRAM

YURTDIŞI EĞİTİM

HEMEN BAŞVUR

ELC - BRISTOL

dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay
 

ELC - BRISTOL

» Bristol, 500.000’e yakın nüfusuyla İngiltere’nin altıncı, Birleşik Krallık’ın ise dokuzuncu popüler şehridir. Londra’nın 185 km batısında (trenle 90 dakika) olan şehir, kültür, istihdam ve eğitim alanlarında güçlüdür. Müzik ve film endüstrisi ile ünlü olan şehir, 2008 European Capital of Culture finalistidir.

» Birleşik Krallık’ın en güzel şehirlerinden biri olan Bristol, sosyal bir şehir olmakla birlikte aynı zamanda hareketli bir kültüre de sahiptir. Etrafını tanımak için yeteri kadar küçük fakat sosyal ve kültürel farklılıkları yaşamak için yeteri kadar geniş ve kozmopolitan bir şehirdir.

» Bristol’da öğrenci hayatı dopdolu ve hareketlidir. Tüm öğrenciler otomatik olarak Üniversite Öğrencileri Birliği’ne üye olurlar ve bu üyelik, 150 kulübü, sosyal aktiviteleri ve spor takımları olan, İngiltere’nin en büyük öğrenci birliği binası etkinliklerinden faydalanma imkanı verir.

» Bristol, çok fazla sayıda cafe, bar ve her bütçeye, her zevke uygun restorana sahiptir. Park Street, Whiteladies Road ve Glovcester Road gibi yolların yukarısından aşağısına kadar, arkadaşlarınızla buluşup bir fincan çay, kahve ya da geleneksel İngiliz birası içeceğiniz birçok yer bulabilirsiniz.

» Alışveriş için İngiltere’nin ünlü markalarını bulabileceğiniz alışveriş merkezi olan Broadmead yanında tek tek küçük butikler ve ev eşyaları satan mağazalar da bulabilirsiniz. Ayrıca Bristol’da Showcase, Cineworld, Warner Village ve Watershed sinemaları vardır ve hepsi şehir merkezinden kolayca yürünebilir uzaklıktadır. 

» 1969 yılından itibaren eğitim veren English Language Centre Dil Okulu British Council tarafından akredite edilmiştir. Ayrıca English Language Centre Dil Okulu, TEN (the English Network) ve IALC (International Association of Language Centres) üyesidir. The English Language Centre Bristol’un 2 ayrı okul binası vardır. Biri Pembroke House, diğeri ise Abon House olan bu okul binaları arasındaki mesafe yürüyerek 7 dakikadır. Okulun her iki binası Bristol’un en iyi semti olan Clifton’da yer alır. 2 okul binasının içinde ayrı ayrı geniş ekran bir televizyon, içecek makinesi, konforlu oturma alanlarının bulunduğu ve öğrencilerin atıştırmalık yiyecekler satın alabilecekleri bir salon bulunmaktadır. Ayrıca English Language Centre öğrencilerine ücretsiz internet erişimli bilgisayar odası ve kablosuz internet erişimi sunmaktadır. Okula sadece birkaç dakika yürüme mesafesinde pek çok bar, kafe ve dükkan bulunmaktadır. Her iki okul binasında da 17 derslik mevcuttur.

» English Language Centre Dil Okulunda Genel İngilizce, Cambridge ve IELTS sınavlarına hazırlık programlarının yanı sıra Combination kursu da verilmektedir. Combination kurs programı 21 saatlik Genel İngilizce eğitimine ek olarak 6 saat birebir İngilizce, yani özel ders olanağı sunar. Fakat bu kurs Temmuz ve Ağustos aylarında verilmemektedir. Tüm kurs türleri için öğrenciler haftalık toplam 28 ders İngilizce eğitimi alırlar ve 2 saat konuşma kulübüne katılma hakkına sahiptirler. English Language Centre Dil Okulu öğrencilerine sabah veya öğleden sonra gibi kurs seçenekleri sunmuştur. Okulun ilk gününde öğrencilere seviye tespit sınavı uygulanır ve her öğrenci kendi seviyesinde bir sınıftan İngilizce eğitimini almaya başlar. Okulda, Elementary (başlangıç üstü) - Advanced (ileri) seviyesine kadar 6 seviye bulunmaktadır ve her seviye için birkaç derslik mevcuttur. Sınıf mevcudu ortalama 10, maksimum ise 14 kişidir. Kursa katılabilmek için gerekli olan minimum yaş 18’dir. Okulda öğrencilerin kullanabilecekleri sınav hazırlık kitapları bulunmaktadır.

» English Language Centre Dil Okulunda düzenli olarak yapılan sosyal ve sportif aktivite programını görevli bir öğretmen düzenlemektedir. Her Cumartesi şehir dışına veya turistik merkezlere geziler düzenlenir. Ayrıca her hafta 2 akşam aktivitesi düzenlenir. Okulda her Perşembe günü öğretmenler ve öğrenciler arasında yapılan bir futbol maçı vardır. Futbol dışında voleybol, badminton, tenis, hokey, squash, koşu, yüzme ve masa tenisi de yapılan sportif aktivitelere örnek olarak gösterilebilir.

» Konaklama alternatifleri olarak aile yanı, yurt ve öğrenci evi seçenekleri sunulmuştur. Bütün konaklamaların okula yürüme mesafesinde olmasına özen gösterilmektedir. Aile yanı konaklama seçeneğini tercih eden öğrenciler tek kişilik odalarda konaklar, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği aile tarafından verilir. Yurt konaklama seçeneği olarak tüm yıl boyunca açık olan 3 yurt sunulmuştur. Bunlar; St. John’s House, Granby Hill ve Wellington Park’tır. 

» St. John’s House yurdu tek kişilik 28 odadan oluşur. Bütün odalar modern bir şekilde tasarlanmıştır. Yurtta televizyon, DVD ve rahat koltukların bulunduğu 2 oturma salonu bulunmaktadır. 5 tam donanımlı mutfak, ücretsiz kablosuz internet erişimi, 2 çamaşır makinesi, kurutma makinesi, ütü ve ütü masası vardır. St. John’s House yurdu, Abon House okul binasının hemen karşısında, Pembroke House okul binasına ise 7 dakika yürüme mesafesindedir. 

» Granby Hill yurdu 9 oda kapasitelidir. Bütün odalar özel banyoludur. Geniş bir salonda DVD oynatıcısı ve televizyon bulunur. 2 mutfakta da ocak, bulaşık makinesi ve buzdolabı bulunmaktadır. Ücretsiz kablosuz Internet erişimi mevcuttur. Okula 15-20 dakika yürüme mesafesinde yer alır. 

» Wellington Park yurdunda 7 tek kişilik özel banyolu oda bulunmaktadır. Yurt içerisinde 2 tane tuvalet, tam donanımlı bir mutfak ve bulaşık makinesi vardır. Küçük bir bahçenin bulunduğu ve internetin ücretsiz olduğu bu yurt, okula 5-10 dakika yürüme mesafesinde yer alır.

» The English Language Centre sadece yaz aylarına özel University of Bristol’un Goldney Hall yurt konaklamasını da bir seçenek olarak sunmaktadır. 

İNGILTERE'DEKİ OKULLAR