"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Work and Travel Amerika "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampyanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !
ok ok

YURTDIŞI DİL OKULU ARAMA MOTORU

ÜLKE
ŞEHİR
DİL OKULU
PROGRAM

YURTDIŞI EĞİTİM

HEMEN BAŞVUR

DUBLIN SCHOOL OF ENGLİSH

dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay

DUBLIN SCHOOL OF ENGLİSH

» İrlanda'nın en büyük şehri ve Orta Çağ'dan beri başkenti olan Dublin Vikinglerin ilk yerleşim yerlerindendir. Yılda dört milyonun üzerinde ziyaretçi alan Dublin; Paris ve Londra'dan sonra en çok ziyaret edilen başkenttir. Şehir Avrupa'nın en önemli kültürel merkezlerinden biridir ve Oscar Wilde, James Joyce gibi dünyaca ünlü yazarların doğum yeridir. Üç üniversitesi ve birçok dil okulu ile İrlanda'nın en önemli eğitim merkezi olan Dublin, toplam nüfusunun % 55'ini 25 yaşın altındakiler oluşturmaktadır ve öğrenci nüfusu oldukça yoğundur.

» Sokak performansları, davulcuları, ufak ve iç içe müzik mekânlarına bol miktarda sahip olan Dublin'de hareketli bir gece hayatı vardır. Şehir ayıca Dublin Mutfağı Festivali, Latin Amerika Festivali, Dünya Sokak Performansları Şampiyonası gibi birçok eğlenceli organizasyona ev sahipliği yapmaktadır. İrlanda ulaşım ağının merkezinde yer alan Dublin'de uluslararası Dublin Havaalanı her yıl ortalama 20 milyon yolcu ağırlamaktadır ve bu yönüyle Avrupa'nın en yoğun merkezlerinden biridir. 

» 5 yerel tren hattı ve 2 tramvay hattı bulunan Dublin'de metro yapım aşamasındadır. Şehir içi ulaşımda raylı sistemden sonra en sık kullanılan araç olan otobüsler ise toplam 224 hat ile şehrin en ücra köşelerine bile düzenli seferlerle ulaşmaktadırlar. Dublin Havaalanı şehir merkezine yaklaşık 30 dakika mesafededir. 

» Ilıman bir iklime sahip olan Dublin'de kışlar yumuşak, yazlar ise serin geçmekte ve aşırı soğuk-sıcak yaşanmamaktadır. Ülkenin batısı kadar yoğun yağış almayan Dublin'de Ocak ayı ortalama sıcaklığı 8 °C  Temmuz ayı ortalama sıcaklığı ise 20 °C'dir.

» Dublin School of English 1968 yılında kurulmuş, İrlanda Eğitim Bakanlığı (Irish Department of Education) tarafından kabül görmüş bir dil okuludur. MEI~RELSA Ireland üyesi olan okulumuz İrlanda’nın en eski okullarındandır. Okul binası Dublin şehir merkezinde Westmoreland Street’te, Trinity College’ın ve Dublin Üniversitesi’nin yanında bulunmaktadır. Turistik yerlere, alışveriş yapabileceğiniz dükkanlara yakındır; toplu taşıma araçları ile kolay ulaşım imkanlarına sahiptir. Okulda Internet erişimi, dinleme merkezi / listening centre, kütüphane, kendi kendine çalışma odaları mevcuttur.  

» Dublin School of English Temmuz ve Ağustos aylarında İrlanda’nın prestijli okullarından biri olan St. Andrew’s College’da yaz okulu programları sunmaktadır. St. Andrew’s College şehir merkezine trenle 15 dakika mesafededir. Kolejde tenis kortları, futbol sahaları, jimnastik salonu, spor salonu, tiyatro gibi imkanlar mevcuttur.

» Dublin School of English’de, Genel İngilizce kurslarının yanı sıra IELTS, TOEFL, Cambridge FCE, CAE, CPE sınav hazırlık, öğretmenler için İngilizce kursları da verilmektedir. 7 farklı dil seviyesinde açılan Genel İngilizce kursları Ekim-Haziran aylarında haftada 24 ders, Temmuz-Eylül aylarında haftada 21 ders olarak verilmektedir. Sınav hazırlık kursları Ekim-Haziran aylarında haftada 30 ders, Temmuz-Eylül aylarında haftada 27 ders olarak programlanmıştır. Genel İngilizce ve sınav hazırlık kursları her Pazartesi başlar. Sınıf mevcudu maksimum 15'dir ve minimum yaş 16’dır. Dublin School of English, öğretmenler için Teacher Training programları da sunmaktadır.

» Dublin School of English öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmelerine yardımcı olmak için sosyal aktivite programları hazırlamaktadır. Çeşitli turistik ve tarihi yerlere ziyaretler, yürüyüş, film gösterimleri, kolej gezileri, hafta sonları tam gün geziler, tiyatro, konserlere katılım, dans, disko, partiler bu aktivitelerden bazılarıdır.  

» Okulumuz aile yanı, misafirhane, yurt, apartman dairesi ve otel konaklama alternatifleri sunulmaktadır. 18 yaşın altındaki dil okulu öğrencileri sadece aile yanı konaklamada kalabilirler. Yaz aylarında ise okulun yaz okulu programlarına katılan 18 yaş altı öğrenciler için yurt konaklama alternatifi de mevcuttur.  

İRLANDA'DAKİ OKULLAR