"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Work and Travel Amerika "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampyanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !
ok ok

YURTDIŞI DİL OKULU ARAMA MOTORU

ÜLKE
ŞEHİR
DİL OKULU
PROGRAM

Güney Kore Dil Okulu

Güney Kore Dil Okulu

» Genel Bakış 

Güney Kore, resmi adıyla Kore Cumhuriyeti, Kore Yarımadası’nın güneyinde yer almaktadır. Başkenti Seul olan Güney Kore’nin batısında Çin Halk Cumhuriyeti, Doğusunda Japonya, kuzeyinde Kuzey Kore yer almaktadır. Güney Kore, her açıdan standartları yüksek bir ülkedir. Ülkenin ekonomisi ihracata dayalı, özellikle elektronik, otomotiv, gemi inşaatı, makine, petrokimya ve robot endüstrisinde hızla ilerlemektedir. Japonya ve Çin arasında yer alan bir Doğu Asya ülkesi olan Güney Kore için zıtlıklar ülkesi diyebiliriz. Bir yanda eski geleneklerin sürdürüldüğü, diğer yanda ise gelişmiş bir teknolojinin hâkim olduğu bir ülkedir. Disiplinli eğitim sistemi sahip ülkenin gençleri modayı yakından takip etmektedir.

» Güney Kore Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus: 50.220.000

Yüz Ölçümü: 100.210 km2

Başkent: Seul

Para Birimi: Güney Kore Wonu

Telefon: Ülke telefon kodu 82, Türkiye 0090 + alan kodu + telefon numarası şeklinde aranır.

Konuşulan Diller:  Korece

Din: %46 Ateist, %29 Hıristiyanlık, %22 Budizm ve diğer dinler

Güney Kore Zaman Dilimi: Güney Kore zaman dilimi GMT+9 ‘dir.

Saat Farkı: 6 saat

Uçuş Süresi: İstanbul – Seul arası yaklaşık 10 saat

Acil Telefonlar: Ambulans ve İtfaiye 119, Polis 112 numaralardan ulaşabilirsiniz.

Elektrik: Evlerde kullanılan elektrik akımı 220 Volt. 50 Hz-60 Hz.’dir.

» Güney Kore Vizesi

Turistik, eğlence, dinlence ve benzeri amaçlarla gerçekleştirilecek ve 3 aya kadar olan Güney Kore seyahatlerinde vize alınması gerekliliği yoktur. Güney Kore’de 90 günden fazla öğrenim görmeyi planlayan her uluslararası öğrencinin ülkede kalmak için vize alması gerekmektedir. Bir öğretim programına kabul alır almaz vize sürecini başlatmanızı öneriyoruz. Vize almak genellikle 2 ila 3 hafta arasında sürmektedir.

» Çalışma İzni

Güney Kore’nin öğrencilere çalışma izni yoktur.

» Yaşam Maliyetleri

Seul dünyanın en modern pahalı şehirlerinden biridir. Ev kiraları 3000-4000 TL arası değişmektedir, yurt kiraları ise aylık 1000 TL’yi bulmaktadır. Yemek fiyatları genelde gideceğiniz yere göre 10 TL ile 40 TL arasındadır. Ulaşım olarak en çok toplu taşıma aracı metrodur ve standart bir mesafe 3.5-4.0 TL arasında değişmektedir. Seul’de 1 ay geçirmek isterseniz yaşam masraflarınız 5000-6000 TL arası olacaktır.

» Güney Kore Hava Durumu

Güney Kore’nin iklimi, kışın karalardan esen soğuk rüzgârların etkisindedir. Kışın ülkede kar nadiren yağarken yağmur görülmez. Güneşli ve açık bir hava olmasına karşın ayaz nedeniyle hava sıcaklığı çok düşer. Ülke, yazları Pasifik’ten esen sıcak ve nemli muson rüzgârlarının etkisi altına girer. Güneyde Eylül ayında ülke genelinde ise Temmuz ayında sıklıkla tayfunlar görülür. Temmuz ayı bütün ülkede çok yağışlı geçer. Ülkede en düşük sıcaklık ortalaması -25 °C, en yüksek sıcaklık ise 38 °C’dir. Ülkede tüm yıl boyunca gece-gündüz arasındaki sıcaklık farkları çok düşüktür.

 

 » Güney Kore Sağlık Bilgileri

Güney Kore teknolojik olarak dünya sıralamasında ilk sıralarda yer aldığı gibi sağlık hizmetlerinde de oldukça güçlü bir alt yapıya sahiptir. Güney Kore seyahatinizden önce mutlaka seyahat sağlık sigortası yaptırmanızı öneririz. Aksi takdirde sigortasız olarak hastaneye gittiğiniz zaman, tedaviniz yüksek maliyetlerde olabilmektedir.

» Popüler Kent ve Merkezler

Seul Güney Kore’nin başlıca şehridir.

 “Seul”

Seul, Güney Kore’nin başkenti ve en büyük şehridir. Dünyanın ikinci büyük metropolitan alanı olan Seul Ulusal Büyükşehir Alanı, Incheon ve Gyeonggi'nin büyük bir kısmını kapsar ve 24,5 milyon nüfusu vardır. Güney Kore'nin nüfusunun yaklaşık yarısı bu bölgede yaşar. Seul metropolitan alanının yüzölçümü 605 km2’dir. Bu alanda Unesco Dünya Mirasları’ndan üçü bulunmaktadır. Bunlar; Changdeokgung, Jongmyo Shrine ve Joseon Hanedanlığı’nın kraliyet mezarlarıdır. Seul şehri, 1988 yılında yaz olipiyatlarını ve 2002 yılında da Fifa Dünya Kupası’nı ağırlamıştır. Dünyanın ekonomik ve finansal merkezlerde ilk 10’da yer almaktadır ve Samsung, LG Group, Hyundai ve Kia gibi önemli holdinglerin merkezleri burada bulunmaktadır. Seul şehri, teknolojiye önem verdiği kadar hala tarihini korumaktadır. Gece Seul’de geziye çıktığınızda caddeleri ışıl ışıl, canlı ve kalabalık bulacaksınız. Koreliler arasında soslu ve etli yemekler popülerdir. Burada Kore’nin yemek kültürünü de tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

» Görülecek Yerler

“Gyeongbokgung”

Seul’de bulunan bir saraydır. Saray, 1395 yılında inşa edilmiş olup Joseon Hanedanı tarafından inşa edilen Beş Büyük Saray'ın en büyüğüdür. Joseon Hanedanı’nın ana sarayı olup Joseon Hanedanı'nın kralları, kralların aileleri ve Joseon hükûmetine de hizmet vermiştir.

Saray, 16. yüzyılda savaş sırasında kısmen zarar görmüş olup iki yüzyıl boyunca terk edildikten sonra 19. yüzyılda Prens naibi  önderliğinde yeniden inşa edilmiştir. Japon yönetimi sırasında saray kısmen yıkılmıştır. O zamandan beri, duvarlı saray, kademeli olarak orijinal haline getirilmek üzere yeniden inşa edilmektedir. Saray günümüzde beş saray arasında en güzel ve en görkemli yer olarak kabul edilmektedir. Saray aynı zamanda Ulusal Saray Müzesi ve Ulusal Halk Müzesi'ni de barındırmaktadır.

 

“Seoraksan Milli Parkı”

 

Kore’nin Gangwon şehrinde bulunan bir milli parktır. Park hükümet tarafından ilk kez 1965 yılında doğa rezervi ilan edilmiş olup 1970 yılında millî park ve 1982 yılında biyosfer rezerv statüsü edinmiştir. Seoraksan Millî Parkı, Güney Kore'nin "Millî Parkı Kanunu" (1970) ile kurulan ilk millî parkıdır. Park, Kore 'nin doğu orta kesiminde yer almakta olup bünyesine Injegun, Yanyanggun ve Sokchosi rezervlerini de içermektedir. Park, nadir hayvan ve bitki türleri bakımından da zengindir. Park, Unesco ile birlikte Güney Kore tarafından geçici Dünya Miras Listesi’ne dâhil edilmiştir. Seoraksan Millî Parkı, 163,6 km²'lik bir alana sahiptir ve deniz seviyesinden 1,200 metre yükseklikte dağ tepeleri, 1,708 metre yükseklikteki Dacheongbong olmak üzere birçok dağ tepesini içermektedir. Park, çiçek çeşitliliği açısından önem taşımaktadır. Yaklaşık 1,013 bitki türü olup bunlardan yaklaşık 822'si vasküler bitkitidir. Sibirya Çamı gibi  ağaçlar parkın güney yamacında bol miktarda bulunurken, dağ sırtının kuzey yamacında meşe ve diğer  ağaçlar bulunur. Parkta günümüze kadar 1562 hayvan türü sınıflandırılmıştır. Park'ta ayrıca bulunan Baekdamsa ve Sinheungsa olmak üzere iki Budist tapınağı bulunmaktadır.

 

“Changdeokgung”'

Kore’nin başkenti Seul kentinde bulunan bir saraydır. Saray, Joseon Hanedanı kralları tarafından yaptırılan Beş Büyük Saray'dan biridir. Changdeokgung, birçok Joseon prensi tarafından en çok tercih edilen saraydı ve daha çağdaş olan Gyeongbokgung 'a dâhil edilmemiş Üç Kore Krallığı’ndan kalma birçok unsuru korumuştur. Japon Yönetimi sırasında saray kısmen yıkıldı. 1997 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi 'ne dâhil edilmiştir. Sarayın bazı bölümleri ünlü bir Kore dizisinin çekimlerinde kullanılmıştır.

“Ulusal Kore Halk Müzesi”

Müze, 8 Kasım 1945’te ABD hükümeti tarafından kurulmuştur. Binanın tasarımı Güney Kore’nin çeşitli tarihi binalarına daynmaktadır. Müze, 98.000’den fazla eser içeren üç ana sergi salonuna sahiptir. Kore Halkının tarihi, Kore’de prehistorik zamanlardan Joseon Hanedanlığı’nın sonlarıma kadar 1910’da günlük hayatın malzemelerini, Koreli köylülerizamanlarda gösteren hayat şekillerini, Kore dönemi Konfüçyüslüğünün derinliklerini anlatan Korelililerin yaşam döngüsünü ve geleneklerine nasıl yansıdığını anlatmaktadır. Müzede ayrıca köylülerin namaz kıldığı ruhani eylemlerin kopyaları, ibadet ettikleri taş yığınları, öğütme değirmenleri, pirinç saklama barınakları ve kimchi kaplarının çukurları gibi açık hava sergileri de bulunmaktadır.