"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Work and Travel Amerika "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampyanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !
ok ok

YURTDIŞI DİL OKULU ARAMA MOTORU

ÜLKE
ŞEHİR
DİL OKULU
PROGRAM

YURTDIŞI EĞİTİM

HEMEN BAŞVUR

TALK SCHOOL OF LANGUAGES

dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay

TALK SCHOOL OF LANGUAGES

TALK School of Languages - San Francisco – Amerika

» San Francisco birçok alternatifi bünyesinde barındıran bir şehirdir. Milenyum gençliğinin, çiçek gücünün ve öğrenci başkaldırışlarının merkezidir. Amerika’nın en çok ilgi çeken şehirlerinden biridir. İnişli çıkışlı sokakları İstanbul Arnavutköy tepelerinden Boğaza inişi çağrıştırır. Körfezi ve ünlü köprüsü ile de bizce İstanbul'a en çok benzeyen Amerikan şehridir. San Francisco Körfezi'ne ilk gelen ziyaretçiler büyük bir olasılıkla şehrin yolunu bulamadılar. Daha sonra 1579 yılında Sir Francis Drake ''Reyes'' denilen bir noktada yerleşti ve oraya Kraliçe Elizabeth adını verdi. Daha sonra güneye Golden Gate'e doğru yol almaya başladı, fakat çok geçmeden İspanyol kâşifler Reyes Körfezi'nin adını değiştirdiler: La Bahia de San Francisco.

» Ne var ki, Reyes civarında gemileri battı. Onlar da kendilerini kurtarmak için Acapulco'ya gittiler. Böylece San Francisco keşfedilmek için 200 yıl daha beklemek zorunda kaldı. 1775 yılında Juan Manuel de Ayala Golden Gate'e giren ilk Avrupalı kâşif oldu. Daha sonra 1776 yılında Kaptan Juan Bautista de Anza buraya geldi. Anza Golden Gate'ın oraya bir kale ve Mission Bölgesi'ne Mission Dolores'i inşa ettirdi. Yerba Buena adlı küçük bir köy bu iki yapı arasında gelişti ve bugünkü San Francisco'nun doğum yeri oldu. San Francisco yılın her zamanı popüler bir yerdir. Yazları yoğun bir turist akımına sahne olur. Bu nedenle fiyatlar yazın yükselir. Zaman zaman trafikte kuyruklar kilometrelerce uzar ve şehir içinde arabanızı park edecek yer bile bulmanız zorlaşır. Körfeze genelde sis hâkim olur. İç kesimlerde de sıcaklıklar yüksektir. Bu sebeple San Francisco için hava tahmini yapmak imkânsız gibi bir şeydir. Ancak ziyaret için en iyi zamanın Eylül - Kasım arası olduğunu söyleyebiliriz. Körfez bölgesinde üç havalimanı vardır: Körfezin batısındaki San Francisco Uluslararası Havalimanı, körfezin doğusundaki Oakland Uluslararası Havalimanı ve körfezin güney kıyısındaki San Jose Uluslararası Havalimanı. San Francisco ile diğer şehirlerarasında gidip gelen birçok otobüs şirketi vardır, ancak 'Greyhound' uzun mesafe yolculuk yapan tek şirkettir. Şirketin otobüsleri Soma'daki Transbay Terminali'nden kalkar. Şirketin San Francisco'dan sıkça Los Angeles'a ve daha az sıklıkta Seattle ve Lake Tahoe' ye de turları vardır. Alternatif şirket olarak Green Tortoise'i deneyebilirsiniz. Bu şirketin turları ile ilgili bilgilere Kuzey Plajı'ndaki bürolarından ulaşabilirsiniz. Seattle, Los Angeles, Kuzey California Ormanları ve Yosemite'e de tur yaparlar.

» San Francisco'dan arabanız ile çıkarsanız 101 numaralı yolu kullanarak güneye Los Angeles'a ya da kuzeye Oregon'a ulaşabilirsiniz. Ancak 101 numaralı yolda daima yoğun bir trafik vardır. 1 numaralı karayolu daha yavaş ancak manzara açısından daha hoştur. Bunun yanında 80 numaralı yolu kullanarak Körfez Köprüsü üzerinden Berkeley'e ulaşabilirsiniz.

» TALK International San Francisco Dil Okulu, Notre Dame de Namur Üniversitesi’nin muhteşem kampüsünda bulunmaktadır. 1851 yılında kurulan NDNU, her yıl 24 ülkeden gelen öğrencilerine 30’dan fazla akademik program sunan özel bir üniversitedir. 50 hektarlık kampüsü, San Francisco’nun hemen güneyinde Caltrain toplu ulaşım hattı üzerinde bulunmaktadır. San Francisco Uluslararası havaalanına 10 dakika mesafededir. Cafe’lere ve etnik restoranlara yürüyüş mesafesindedir. Notre Dame de Namur Üniversitesi’ndeki öğrencilerimiz spor kompleksi, gösteri sanatları merkezi, sanat galerisi, bilgisayar laboratuarları ve kampus içi kablosuz internet dahil olmak üzere NDNU’nun tüm hizmet ve tesislerinden faydalanmaktadırlar.

» TALK International San Francisco Dil Okulu, haftada 25 ders olarak verilen Genel İngilizce programında (Ultima) ilk iki ders dilbilgisi yapılarına, günlük tutma, dinleme, konuşma ve okumaya odaklıdır. Üçüncü ders ise Okuma/Tartışma Projeleri, Kelime Haznesini Arttırma, Sohbetler, Bilgisayar Laboratuarı ve Video Aktivitelerini içerir. Minimum dil seviyesi Beginner (başlangıç) dır. 

» TALK International Notre Dame de Namur Üniversitesi San Francisco merkezi, üniversite yurdu ve aile yanında konaklama seçenekleri sunmaktadır.

» TALK San Francisco Dil Okulu öğrencileri yerel konserler, müzeler, San Francisco’ya yürüyüş gezileri ve plaja geziler gibi birçok eğlenceli aktivitenin keyfini çıkarırlar. Talk Dil Okulu kampüsüne 20 dakika uzaklıkta, Google, Yahoo ve Facebook gibi teknoloji devlerini barındıran dünyaca ünlü Silikon Vadisi bulunur. 

TALK School of Languages - Boston – Amerika

» New England Bölgesi’nin Massachusetts eyaletinde bulunan Boston, yaklaşık olarak 600.000 nüfusa sahiptir. Hem kültürel hem de tarihsel geçmişi ile Amerika’nın önemli şehirlerinden bir tanesidir. Boston şehrinin adı, bölgeye ilk yerleşen Puritan mezhebine bağlı İngilizler tarafından, İngiltere’deki Boston kasabasında bulunan St. Botolph’s Town kelimesinin kısaltılmasıyla oluşmuştur.

» Boston’da İrlandalılar ve İngilizler ağırlığı oluşturmaktadır. Boston, özellikle Amerika’da eğitim almak için gelen yabancı öğrencilerin çok yoğun olduğu bir şehirdir. 1700’lerden bu yana Harvard ve MIT gibi Amerika’nın birçok ünlü üniversitesine ev sahipliği yapmaktadır. Boston şehri hem çevresindeki üniversitelerin artan popülariteleri, hem de son yıllarda hızla gelişen ticari yoğunluğu sebebiyle büyük oranda göç almaktadır. New England bölgesinin soğuk iklimi, Atlantik Okyanusu kıyısındaki Boston’u oldukça olumsuz şekilde etkilemektedir. Kış aylarındaki olumsuz hava koşullarına rağmen Boston çalışmak veya okumak için ideal ve güzel bir şehirdir.

» TALK International Boston Dil Okulu, Boston şehrinin hareketli kasabalarından Weston’da bulunmaktadır. Coğrafi konum olarak Weston, Massachusetts eyaletinin doğusunda; kuzeyinde Lincoln, doğusunda  Waltham ve Newton, güneyinde Wellesle, batısında Wayland ile çevrelenmiştir. Weston, Boston şehir merkezine 12 mil Lowell’a 27 mil ve doğusunda kalan New York şehrine 207 mil uzaklıktadır. Weston’un nüfusu 11 bin civarındadır.

» TALK International Boston, Metrowest bölgesinde bulunan, Amerikan Devrimine ev sahipliği yapmış Concord ve Lexington’a araba ile kısa mesafede bulunan Regis College’da eğitim hizmeti sunmaktadır. Regis College kampüsü 132 hektarlık bir alana kurulmuştur ve öğrencilere modern sınıfları ve kampüs imkânlarını sunmaktadır. Kampüste büyük bir kütüphane mevcuttur.  

» TALK International Boston merkezinde Genel İngilizce, Akademik İngilizce, IELTS, TOEFL ve Cambridge sınav hazırlık kursları sunulmaktadır. Genel İngilizce kurslarına başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar herkes katılabilinmektedir. Sınav hazırlık kurslarına katılabilmek için minimum High-Intermediate seviyede dil bilgisi gerekmektedir. Genel İngilizce kursları haftada 25 derstir ve her ders 45 dakikadır. 

» TALK International Boston, öğrencilerin derslerden arta kalan zamanlarını faydalı şekilde değerlendirmeleri amacıyla çeşitli gezi ve aktiviteler organize etmektedir. Bunlardan bazıları şunlardır: uluslarası yiyecek festivali, bot gezileri, alış veriş turları, barbekü, müze ziyaretleri, sanat festivalleri, tiyatro, çeşitli konserler; Nantucket gezisi, Martha’s Vineyard gezisi, Hyannisport Harbor deniz gezisi, balina izleme, sal gezisi, Boston Red Sox, kış aylarında ise kış sporları v.b.

» TALK International Boston Dil Okulu öğrencilere aile yanı ve üniversite kampüs yurdu şeklinde konaklamalar ayarlamaktadır.

TALK School of Languages - Fort Lauderdale – Amerika

» Fort Lauderdale sizi şahane plajları, palmiye ağaçları ve yıl boyu güneşi işe buyur eder. Fort Lauderdale 5,5 milyon devamlı nüfusu ile Güney Florida büyükşehrinin bir bölümüdür. Amerikalı Üniversite öğrencileri için popüler bir bölgedir. Kent, çoğunun büyüleyici sanat ve eğlence bölgelerinde bulunduğu binlerce restoran ve barı barındırmaktadır.

» Fort Lauderdale, çeşitli açık hava rekreasyonal etkinlikleri sunan yıl boyu güneşli tropikal iklimi ile akademik yılınızı zenginleştirecek rahat ve eğlenceli bir ortam sunmaktadır. 

» Talk International Fort Lauderdale Dil Okulu, sahilden yalnızca 1 kilometre uzaklıkta bulunan Nova Southeastern Üniversitesi'nin yaninda yer almaktadır. Ücretsiz park yeri bulunan yakın zamanda yenilenmiş Talk International Fort Lauderdale Dil Okulu, Fort Lauderdale kent merkezine ve plaja da yaklaşık 10 mil uzaklıktadır. Doğal güneş ışığı alan ve modern mobilyaları ile döşenmiş geniş ve ferah sınıfları vardır. Toplu taşıma araçlarına, kafelere, restoranlara ve dükkânlara yakın mesafededir. Öğrenciler üniversitenin güzel sanatlar kütüphanesi, spor alanları, yüzme havuzu, kafeteryası ve sahne sanatları merkezi  gibi imkânlarından faydalanabilirler. Kendi laptoplarını getiren öğrenciler için, okulun her yerinde kablosuz internet erişimi mevcuttur. 

» Talk International Fort Lauderdale Dil Okulunda Genel İngilizce eğitiminin yanı sıra Akademik İngilizce, IELTS, TOEFL ve Cambridge sınav hazırlık kursları da verilmektedir. TALK Fort Lauderdale Dil Okulu, yaptıkları işi seven, kendilerini işlerine adamış öğretmenleri, interaktif sınıf teknolojisi ile gelen akademik mükemmellik suretiyle tümüyle eğitime dalmanızı sağlar. Aylık akademik takvimimiz çeşitli heyecan verici etkinlikler sunar ve öğrencilere yeni arkadaşları ile İngilizce pratiği yapma olanağı sağlar.

» Aile yanı, otel ya da apartman dairesinde konaklama imkanı sunan okulun konaklama seçenekleri okula oldukça yakın ve toplu taşıma araçlarının kolayca kullanımı için uygun konumlardadır. 

TALK School of Languages - Miami Beach – Amerika

» Florida eyaletinin doğu kıyısında kalan, ABD’nin en popüler tatil beldesi Miami, özellikle South Beach, Little Havana ve çılgın gece hayatı ile ünlüdür. Ayrıca farklı etnik yapısı ile deniz tatilinden daha fazlasını sunan Amerikan şehirlerinden biridir.

» Kışı yaşamayan Miami şehrinde; yıl boyu denizin ve kumsalın tadını çıkarabilir, sabahlara kadar eğlenebilir, ABD’deki Kübalıların hayatlarının içine girebilir, ilgi çekici ulusal parkları ziyaret edebilir, Kuzey Amerika kıtasının en güney ucuna “Key West“e giderek müthiş gün batımını izleyebilirsiniz.

» Hem şehir hayatını yaşayabileceğiniz hem de bir tatil beldesinde olduğunuzu hissedeceğiniz Miami‘de sıkılmadan keyifli birkaç gün hatta daha uzun zaman geçirebilirsiniz. Mesai günlerinde etrafta takım elbiseli, iş koşturmacası içindeki çalışanların arasında mayo, parmak arası terliklerle gezmek keyifli olacaktır. Özellikle South Beach ve civarında tatilciler ve şehir hayatı iç içe geçmiş durumdadır. Miami Limanı da cruise gemilerinin kalktığı dünyadaki en yoğun limanlardan biridir. O yüzden Miami, neredeyse yılın her dönemi hem yurtiçinden hem de yurtdışından gelen turistlerin akınına uğramaktadır.

» Talk International Miami Beach Dil Okulu yeni inşa edilmiş ve özel olarak tasarlanmış modern bir binada eğitim vermektedir. Doğal ışık alan geniş ve ferah sınıfları vardır. Tüm sınıflarında interaktif tahtalar bulunmaktadır ve okul genelinde ücretsiz Wi-fi erişimi vardır.

» Talk International Miami Beach Dil Okulu öğrencileri için büyük bir resepsiyon ve kafe alanı oluşturmuştur. Talk Miami Beach toplu taşıma araçlarına oldukça yakındır. Eğitimciler çok kaliteli ve oldukça samimi kişilerden oluşmaktadır.

» Talk International Miami Beach Dil Okulu tam zamanlı ve yarı zamanlı kurs programları sunmaktadır. Ayrıca isteğe göre özel sınıflar vardır. Aile yanı, otel ya da apartman dairesinde konaklama imkanı sunan okulun konaklama seçenekleri okula oldukça yakın ve toplu taşıma araçlarının kolayca kullanımı için uygun konumlardadır. 

TALK School of Languages - Miami – Amerika

» Florida eyaletinin doğu kıyısında kalan, ABD’nin en popüler tatil beldesi Miami, özellikle South Beach, Little Havana ve çılgın gece hayatı ile ünlüdür. Ayrıca farklı etnik yapısı ile deniz tatilinden daha fazlasını sunan Amerikan şehirlerinden biridir.

» Kışı yaşamayan Miami şehrinde; yıl boyu denizin ve kumsalın tadını çıkarabilir, sabahlara kadar eğlenebilir, ABD’deki Kübalıların hayatlarının içine girebilir, ilgi çekici ulusal parkları ziyaret edebilir, Kuzey Amerika kıtasının en güney ucuna “Key West“e giderek müthiş gün batımını izleyebilirsiniz.

» Hem şehir hayatını yaşayabileceğiniz hem de bir tatil beldesinde olduğunuzu hissedeceğiniz Miami‘de sıkılmadan keyifli birkaç gün hatta daha uzun zaman geçirebilirsiniz. Mesai günlerinde etrafta takım elbiseli, iş koşturmacası içindeki çalışanların arasında mayo, parmak arası terliklerle gezmek keyifli olacaktır. Özellikle South Beach ve civarında tatilciler ve şehir hayatı iç içe geçmiş durumdadır. Miami Limanı da cruise gemilerinin kalktığı dünyadaki en yoğun limanlardan biridir. O yüzden Miami, neredeyse yılın her dönemi hem yurtiçinden hem de yurtdışından gelen turistlerin akınına uğramaktadır.

» Talk International Miami Dil Okulu merkezi ve modern bir binada eğitim vermektedir. 9 adet tam donanımlı geniş ve ferah dersliği vardır. Öğrencilerin ortak kullanımı ve derslerin arasında rahatlamaları için kafeler vardır.

» Talk International Miami Dil Okulunun kendisine ait ücretli bir otoparkı vardır. Toplu taşıma araçlarına da yakın bir mesafededir. Okul genelinde ise ücretsiz Wi-fi vardır. Talk International Miami ACCET tarafından akredite edilmiştir. Öğretmenler kaliteli ve samimi kişilerden oluşmaktadır.

» Aile yanı, otel ya da apartman dairesinde konaklama imkânı sunan okulun konaklama seçenekleri okula oldukça yakın ve toplu taşıma araçlarının kolayca kullanımı için uygun konumlardadır. 

TALK School of Languages – Aventura - Amerika

» Aventura, Miami, Florida'da bulunan program dâhilinde tasarlanmış bir banliyö kent. Kentin adı İspanyolca bir sözcük olan adventureden gelmektedir. Bunun nedeni kentin planlanma evresinde özgün mülkiyet grubunun kent için: "Burası tam bir macera olacak." sözleridir. Bu adın düşünülmesi ABD'de bilinir bir alışveriş merkezi olan (Aventura Mall)'dan daha eskidir. 2010 nüfus sayımına göre kentte 35,762 kişi yaşamaktadır.

» Güneşli plajları ve sıcakkanlı yüzleriyle her yıl milyonlarca öğrenciyi kendine çeker. Hallandale, Golden Beach ve Sunny Isles gibi şahane plajlara sadece dakikalar kadar uzaklıktadır. Bu heyecan verici ve kültürel çeşitliliğe sahip bölge kafeler, restoranlar, butikler ve dükkânlarla doludur. Burada dünyanın her yanından alışveriş severleri etkileyen şık dükkânları ve tasarım malları ile ünlü Aventura Mall’u ve özgün Ball Harbor Shopping Center’ı göreceksiniz.

» Talk International Aventura Dil Okulu restoranlar, kafeler ve butikler ile çevrili yoğun Aventura ticaret bölgesinin ortasında, 2007 yılında açılmıştır. Okul binası özel olarak tasarlanmıştır. Öğrenci grupları için tam donanımlı hazırlanmış geniş ve ferah 11 adet derslik bulunmaktadır.

» Talk International Aventura öğrencilerinin ders aralarında dinlenmeleri için kafeler inşa etmiştir. Eğitimciler son derece kaliteli ve samimi kişilerden oluşmaktadır. Talk International Aventura ait geniş ve ücretsiz otopark alanı bulunmaktadır. Ayrıca toplu taşıma araçlarına yakın mesafededir. Okul genelinde ücretsiz Wi-fi erişimi bulunmaktadır.

» Talk International Aventura Dil Okulu ACCET tarafından akredite edilmiştir. Ayrıca Talk International Aventura küçük özel gruplar için 3 küçük sınıf bulundurmaktadır. Aile yanı, otel ya da apartman dairesinde konaklama imkânı sunan okulun konaklama seçenekleri okula oldukça yakın ve toplu taşıma araçlarının kolayca kullanımı için uygun konumlardadır. 

AMERIKA'DAKİ OKULLAR