"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Work and Travel Amerika "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampyanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !
ok ok

YURTDIŞI DİL OKULU ARAMA MOTORU

ÜLKE
ŞEHİR
DİL OKULU
PROGRAM

Avusturya Dil Okulu, Avusturya Üniversite, Avusturya Yaz Okulu

Avusturya Dil Okulu, Avusturya Üniversite, Avusturya Yaz Okulu

 

» Genel Bakış   (Detaylı bilgi için tıklayınız “Avusturya'da Dil Okulu”)

Orta Avrupa'da Alp dağlarındaki stratejik geçitler üzerinde yer alan Avusturya denize kıyısı olmayan bir kara ülkesidir.  Avusturya 1995 yılından beri Avrupa Birliği üyesi. Ülkeye ilk olarak gelen Keltler, M.Ö. 400 yıllarında Alplerin doğusunda bir krallık kurmuşlardır. M. S. 5. yüzyılda Bavyera Almanları ve Slavlar, ülkeyi işgal etmiştir. 976'da Almanya ve Roma devletleri arasında Avusturya Devleti kurulmuştur. 1800'lü yılların başında Almanya Konfederasyonu içinde kalmıştır. Avusturya-Prusya Savaşı'ndan sonra bu konfederasyondan çıkarılmış ve Avusturya-Macaristan Devleti kurulmuştur.

Ülkede etnik çatışmalar sürmüş, Arşidük Franz Ferdinand’ı bir Sırp'ın Bosna'da katletmesi ile 1. Dünya Savaşı başlamıştır. 1938 yılında Nazi Almanya’sı tarafından ilhak edilmiştir.  2. Dünya Savaşı'nda müttefik devletler tarafından işgal edilmiştir. 1955'te Almanya ile birleşmesi yasaklanarak işgale son verilmiş ve bugünkü Avusturya Federal Cumhuriyeti kurulmuştur. Aynı yıl Sovyetler Birliği askerlerinin geri çekilmesi şartıyla ülkenin "Sürekli Tarafsızlık"ı anayasa ile ilan edilmiştir. Bu tarafsızlık 1991 yılında Sovyetler birliğinin dağılması ve 1995 yılında Avrupa Birliğine davet edilinceye kadar, Avusturya'nın kültürel kimliğinin bir parçası olarak yerleşmiştir. Zengin bir ülke olan Avusturya 1999 yılında Avrupa para birliğine girmiştir.

Alp dağ kuşağında yer alan ülkenin üçte ikisi dağlıktır. Dağların yüksekliği yer yer 3000 m'yi aşar (en yüksek zirve 3797 m'dir). Kuzeye doğru dağların uzantısı, Inn ve Ems nehirlerinin geniş vadileri ile kesilir. Burada Inn vadisi İle birbirinden ayrılan ve yüksekliği 2500 m'yi aşan dağ kuşakları uzanır. Kuzeydoğuya doğru ise küçük sert kütlelerden oluşan alçak dağlar, Tuna nehrinin geçtiği ovaya doğru tatlı bir eğimle iner. Kuzeyde Viyana ve Linz kentlerinden geçen Tuna nehrinin yer aldığı alçak düzlüklere ulaşılır

Ülkenin yarıya yakını (% 40) ormanlarla kaplıdır. Alçak sahalarda geniş, yükseklerde iğne yapraklı ormanlar hâkimdir. Dağların yüksek kesimlerinde dünyada ender bulunan bitkilere sahip dağ çayırları görülür. Tuna nehrinin geçtiği ovalarda ağaçlı bozkırlar ve çayırlar yer alır. Ülke, doğal bitki ve hayvan türleri açısından zengindir. Bu biyolojik zenginliği korumak için tabiatı koruma alanları ve milli parklar kurulmuştur.

Turizm ülke ekonomisinde oldukça önemli bir yer tutar. Özellikle kayak tesisleri sayesinde kış turizmi oldukça gelişmiştir. Avusturya 1995 yılından beri Avrupa Birliği üyesidir.

» Avusturya Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus: 8.424.000

Yüz Ölçümü: 83,855

Başkent: Viyana

Para Birimi: Euro

Telefon: Ülke Kodu 43, Türkiye 0090 + alan kodu + telefon numarası şeklinde aranır.

Konuşulan Diller: Almanca, Slovence, Macarca, İngilizce

Din: Anglikan %26,1; Roman Katolik %26; Diğer Hıristiyan Mezhepleri %24,3

Avusturya Zaman Dilimi: Avusturya’nın zaman dilimi UTC/GMT +2 saat.

Saat Farkı: -1 saat

Uçuş Süresi: İstanbul – Viyana arası 2 saat 45 dakika

Acil Telefonlar: Ambulans, İtfaiye ve Polis Ortak Çağrı Numarası 144

Elektrik: 220V, 60 Hz.

» Avusturya Vizesi

Avusturya 'ya öğrenci vizesi ile girişlerde vizenizi Avusturya içerisinde uzatmanız mümkündür. Öğrenim amaçlı gidişlerde aile bireylerinizi de yanınızda götürebilme şansınız vardır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus aile bireylerinin Avusturya'daki yaşam masraflarını karşılayabileceğinizi belgelemeniz ve her bir aile bireyi için vize almanızın gerektiğidir.

» Çalışma İzni

Avusturya, eğitim için gelen yabancı öğrencilere aylık brüt 600 Euro’yu geçmeyecek kazanca kadar çalışma izni vermektedir. Bu çalışma hakkı Almanca yeterlilik sınavını geçtikten sonra elde edilebilmektedir. 

» Yaşam Maliyetleri

Avusturya’da yaşam maliyetleri; ortalama bir öğrencinin aylık ihtiyacı olan miktar her şey dâhil 750-850 € civarındadır. Örnek olarak; ulaşım kartı: 25€, sağlık sigortası: 50€, yurt kirası 300-350€, diğer masraflar 300-400€ (beslenme, giyim, sosyal harcamalar, kitap ve kırtasiye harcamaları vs.) şeklindedir.

» Avusturya Hava Durumu

Tipik kara iklimi görülmektedir. Kış ayları 4 ile 7C, yazları ise 15-25C civarındadır.

» Avusturya Sağlık Bilgileri

Avusturya`da devlet üniversitelerinde yâda devlet tarafından tanınan üniversite / yüksekokullarda okuyan öğrenciler sağlık sigortası yaptırmak zorundadır. Sağlık sigortası hastane ve doktor masraflarının tamamını kapsar. Avusturya’da eğitim türü ne olursa olsun öğrenci olarak gelen herkes bulunduğu eyaletin sigorta kurumuna kendisini kaydettirmesi gerekir. Üniversitenin hazırlık dil kursuna katılan öğrenci, kurs kaydını yaptırdıktan sonra öğrenci belgesi ve kurs kayıt belgesiyle birlikte sosyal sigortalar kurumuna öğrenci sigortası için basvuruda bulunur.

» Popüler Kentler

Viyana, Graz

“Viyana”

Birbirinden güzel parkları, görkemli operaları, kafeleri, elmalı pastaları ve leziz schnitzeliyle hem gözünüze, hem damağınıza ve hem de ruhunuza hitap edecek muhteşem bir kenttir Viyana.

Bir zamanların Orta Avrupasının öncü şehirlerinden olan Viyana, bugün 18. yüzyılın cazibesi ve 19. yüzyılın görkemini yansıtan bir şehir. Şehirdeki eski dünya ambiyansı, şehrin duruşu kadar mimarisiyle de belirlenmiş.

Kafe dostluklarını icat etmiş olan Viyanalıların, içtenlik ve yakınlıklarıyla Avrupa'nın hiç bir yerinde hissedemeyeceğiniz kadar kendinizi rahat hissedersiniz. Viyana deyince akla ilk gelen şeylerden biri de müzik ve tabii ki vals...

Mozart ve Schubert'e ev sahipliği yapan kent müzikle olduğu kadar; Klimt ve Brüegel gibi usta ressamlarıyla resim sanatıyla da ilgilidir.

Avusturya'nın başkenti olan Viyana, aynı zamanda başlı başına bir eyalet ve Avusturya'nın dokuz eyaletinden en küçük olanıdır.

“Graz”

2003' te Avrupa kültür başkenti seçilen Graz, Avusturya'nın Viyana'dan sonraki 2.büyük şehridir. Ortasında bir dağ bulunur ve o dağın içinde ikinci dünya savaşında 50.000 kişi saklanmıştır. Saklandıkları yer bugün müze haline getirilmiştir.

» Görülecek Yerler

Avusturya görülecek yerler açısından çok fazla kültürel yapıya sahiptir. Zugspitze Dağı, Prater, Schönbrunn Sarayı, Albertina Müzesi, Viyana Sanat Tarihi Müzesi, Leopold Müzesi, Aziz Stephan Katedrali, Hundertwasser Evi, Belvedere Sarayı, Hofburg İmparatorluk Sarayı, Theater in der Josefstadt, Achensee, Theater an der Wien görülmesi gereken başlıca yerlerdir.

“Zugspitze Dağı”

Zugspitze, Almanya'nın en yüksek dağıdır. Deniz seviyesinden yüksekliği toplam 2.962 metredir.

“Prater”

Leopoldstadt'da dinlenme ve eğlence alanıdır. Prater ismi Latince “Pratum“ veya İspanyolca “Prado“ (Çayırlık) kelimelerinden geldiği sanılmaktadır. Leopoldstadt’ın büyük bir bölümünü oluşturan Prater geniş bir alanı dinlenme için olsa da, büyük bir bölümü hala koruma altında ormandır.

“Schönbrunn Sarayı”

Schönbrunn Sarayı, Avusturya'nın başkenti Viyana'daki Kraliyet sarayıdır. Ülkede en önemli kültürel anıtların bulunduğu saray 1960’lardan beri Viyana'ya gelen turist cazibelerinin biri olmuştur.

“Albertina Müzesi”

Albertina Müzesi Avusturya’nın başkenti Viyana’nın önemli sanat müzelerinden biridir. 65.000'den fazla çizimin yanı sıra ağaç baskı, taşbaskı ve gravür gibi tekniklerle yapılmış bir milyondan fazla baskı eseri ve bir o kadar da modern grafik çalışmalardan oluşan koleksiyonu ile dünyanın en geniş ve en önemli grafik eser koleksiyonlarından birine sahiptir.

“Viyana Sanat Tarihi Müzesi”

Viyana Sanat Tarihi Müzesi Avusturya'nın başkenti Viyana'da bulunan, dekoratif sanatlar ve güzel sanatlar alanlarında dünyada önemli bir yeri olan müzedir. Müze 2007 yılında 619.318 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.

“Leopold Müzesi”

Leopold Müzesi, Avusturya'nın başkenti Viyana'da bulunan Avusturya Modern Sanatının sergilendiği en geniş koleksiyonları içeren müzedir.

“Aziz Stephan Katedrali”

Aziz Stephan Katedrali Viyana'nın merkezinde bulunan, 1365 yılında inşa edilmiş olan, Viyana'nın en önemli simgesi durumundaki katedraldir. Viyana piskoposluk ruhani dairesinin ana kiliselerindendir

“Hundertwasser Evi”

Hundertwasser Evi, Avusturya'nı başkenti Viyana'da bulunan ve tasarımı Avusturyalı sanatçı Friedensreich Hundertwasser tarafından yapılmış olan bir apartmandır. Landstrasse’deki Hundertwasserhaus Kegelgasse 34-38 numaradadır.

“Belvedere Sarayı”

Belvedere Sarayı, Landstrasse´de iki parçadan oluşan barok stilde bir saraydır. Belvedere Sarayı, 1668-1745 yıllarında Savoy Prensi Eugen emri ile mimar Johann Lucas von Hildebrandt´a yaptırılmışdır

“Hofburg İmparatorluk Sarayı”

Hofburg İmparatorluk Sarayı, Avusturya'nın Viyana şehrindeki tarihi saray. Başta Habsburg hanedanlığı olmak üzere Avusturya-Macaristan İmparatorluğu'nun birçok önemli kişisine ve hanedanına ev sahipliği yapmıştır.

“Der Josefstadt Tiyatrosu”

Josefstadt Josefstaedter Strasse 26 adresinde bulunan Theater in der Josefstadt, 1788 yılında kurulmuş olup Viyana'nın en eski tiyatrosudur.

“Achensee Gölü”

Achensee, Avusturya'nın Tirol eyaletinin kuzeyinde bulunan bir göl. En derin noktası 133 metredir. Batı taraflarında Karwendel, doğu taraflarında ise Brandenberg Alpleri bulunmaktadır.

“Der Wien Tiyatrosu”

Theater an der Wien, Viyana-Mariahilf'de bir tiyatro binası. Mariahilf'de Linke Wienzeile 6 numarada bulunan Theater an der Wien geleneksel oyunlar sergilenen bir tiyatro salonudur.