"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Work and Travel Amerika "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampyanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !
ok ok

YURTDIŞI DİL OKULU ARAMA MOTORU

ÜLKE
ŞEHİR
DİL OKULU
PROGRAM

YURTDIŞI EĞİTİM

HEMEN BAŞVUR

ILSC - INTERNATIONAL LANGUAGE SCHOOLS OF CANADA

dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay

ILSC - INTERNATIONAL LANGUAGE SCHOOLS OF CANADA

ILSC – Kanada Toronto

» Toronto, Kanada'nın en büyük şehri ve ticaret merkezidir. Ontario eyaletinin başkentidir. Nüfusunun yarısından fazlasını göçmenler oluşturur. En önemli simgesi CN tower'dır. Nüfusu yaklaşık 5 milyondur ve şehirde İngilizce konuşulur. Çok gelişmiş bir ulaşım ağına sahiptir. Yer altında alış veriş merkezleri ve metro istasyonları vardır. Şehrin güneyinde Ontario gölü vardır. Son derece güvenli bir yerdir. Suç oranları çok düşüktür. Kozmopolit bir yerdir. Chinatown, greektown, koreantown, little italy gibi azınlık mahalleleri vardır. Dünyanın en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan Toronto Zoo, Toronto’nun doğusundadır. Niagara şelalelerine, Ottowa, Montreal, ABD’ye oldukça yakındır.sSky Doom şehrin merkezindedir. 

» 100'den fazla dilin konuşulduğu, 80 etnik grubun yaşadığı Toronto, Kuzey Amerika'nın en yoğun borsasına, yaklaşık 5,000 restorana, kafeler ve alışveriş komplekslerine sahiptir. Kanada Dünyanın yaşanabilecek en iyi ülkesi, Toronto'da en iyi şehri seçilmiştir. Gelişmiş bir ulaşım ağına sahip olan Toronto, Dünyanın en uzun otobanı olan Trans Canada ya da ev sahipliği yapar.

» 1991 yılında kurumuş olan International Language Schools of Canada Toronto’nun 2005 yılında yenilenmiş kampüsünde, 43 tam donanımlı modern sınıf, 2 bilgisayar laboratuarı, 2 internet kafe, 1 kafeterya, 3 öğrenci salonu, kablosuz internet erişimi ve kütüphane bulunmaktadır. Öğrenciler internet erişiminden okulun ayarladığı zamanlarda ücretsiz olarak yararlanabilmektedir.

» International Language Schools of Canada Toronto’da genel İngilizce, iş İngilizcesi, akademik İngilizce, TOEFL hazırlık, TOEIC hazırlık, Cambridge FCE, CAE hazırlık kursları yürütülmektedir.

» ILSC Toronto’da ayrıca TESOL, Media & Marketing, English for Travel & Hospitality, Advertising & Design, E- Business & Web Design, Business Culture, Business Presentation Skills, Business Writing, Business Interview Skills,  English Through Film & Video, English Through Yoga, English Through Art, Business Management & Human Resources, Business Communications, Hospitality Management Preparation, gibi birçok alanda sertifika programları verimektedir.  

» International Language Schools of Canada Toronto’da Genel İngilizce kursları haftada 22.5 ve 30 saat olarak programlanmıştır. Dersler hafta içi her gün yapılmakta olup, haftada 22.5 saatlik programda dersler 09.00 - 12.00 ve 13.00 - 14.30 saatleri arasında, haftada 30 saatlik programda dersler 09.00 - 12.00 ve 13.00 - 16.00 saatleri arasında yapılmaktadır.

» Genel İngilizce kursları için başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar sınıflar açılmaktadır. Sertifika programları için ise programa göre değişmekle beraber genellikle minimum Intermediate seviyede dil bilgisi gerekmektedir.

» International Language Schools of Canada Toronto’da öğrencilere ders dışı zamanlarında eğlenceli vakit geçirebilmeleri için haftalık aktivite programları hazırlamaktadır. Bu aktivite ve gezilerden bazıları şunlardır: Toronto şehir turu, Niagara Şelalesi, Royal Ontario Müzesi, Chinatown turu, CN Tower, Little India, Bata, Toronto Beach, High Park Shoe Müzesi, Toronto Harbourfront, Toronto Island, Allan Gardens, golf, badminton, voleybol, kano, beysbol, futbol, bowling v.b. Bu aktivitelere öğrenciler ücretli ya da ücretsiz olarak katılabilmektedir.

» International Language Schools of Canada Toronto Dil Okulumuz, öğrencilerine aile yanı, oda kiralama, apartman dairesi, hotel, öğrenci yurdunda konaklama alternatifleri sunmaktadır.

ILSC – Kanada Vancouver

» Vancouver, British Colombia eyaletinin en büyük, Kanada’nın 3. büyük şehridir ve 2004 yılında, Conde Nast Traveller tarafından Amerika kıtasının en iyi şehri seçilmiştir. Şehir 560.000 nüfusuyla 2 milyonluk bir nüfusu barındıracak yüzölçümüne sahiptir.

» Vancouver olağanüstü bir doğaya ve çok hareketli bir şehir merkezine sahiptir. Yumuşak iklimi ve muhteşem Coast Dağları ve Pasifik Okyanusu arasındaki konumu ile dünyanın en güzel şehirlerinden biridir.

» Vancouver müzeleri, tiyatroları, sinemaları ve parkları ile ziyaretçilerine birçok kültürel alternatif sunmaktadır. Şehirde golf, kamping, kayak, hiking ve daha birçok doğa sporları yapılabilir. Özellikle Vancouver 'a 2 saat uzaklıktaki Whistler, Kuzey Amerika'nın en popüler kayak merkezlerinden birisidir.

» Vancouver ayrıca Hollywood ve New York'tan sonra Kuzey Amerika'daki üçüncü film üretim merkezidir ve şehir 2006 Birleşmiş Milletler Dünya Şehircilik Forumu ve 2007 FIFA Dünya 20 Yaş Altı Şampiyonası'na 2010 da ise Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmıştır.

» International Language Schools of Canada’nın (ILSC) Vancouver’da dört kampüsü bulunmaktadır. Bu kampüslerde tam donanımlı modern 82 sınıf, 7 bilgisayar laboratuarı; çay, kahve ve sıcak yemek servisi olan 6 öğrenci salonu, bina içerisinde kablosuz Internet erişimi olan alanlar, bilgisayar laboratuarları, ödünç kitap temin edebileceğiniz kütüphane mevcuttur.

» International Language Schools of Canada Vancouver Dil Okulunda Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce, TOEFL hazırlık, TOEIC hazırlık, Cambridge FCE, CAE, CPE, BEC hazırlık kursları yürütülmektedir. Ayrıca TESOL, Teaching Young Learners Media & Marketing, English for Travel & Hospitality, Advertising & Design, E- Business & Web Design, Business Culture, Business Presentation Skills, Business Writing, Business Interview Skills,  English Through Yoga, English Through Filmmaking, English Through Acting/Drama English Through Art, Business Management & Human Resources, Business Communications, Hospitality Management Preparation gibi birçok alanda sertifika programları düzenlenmektedir.

» International Language Schools of Canada Vancouver Dil Okulunda Genel İngilizce kursları haftada 22.5 ve 30 saat olarak programlanmıştır. Dersler hafta içi her gün yapılmaktadır. Haftada 22.5 saatlik programda dersler 09.00 - 12.00 ve 13.00 - 14.30 saatleri arasında, haftada 30 saatlik programda dersler 09.00 - 12.00 ve 13.00 - 16.00 saatleri arasındadır. Genel İngilizce kurslarında başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar sınıflar açılmaktadır. Sertifika programları için ise programa göre değişmekle beraber genelde minimum upper-Intermediate seviyede dil bilgisi gerekmektedir.

» International Language Schools of Canada Vancouver, öğrencilere çeşitli aktivite ve gezi programları hazırlanmaktadır. Bu aktivitelerden bazıları şunlardır: Plaj voleybolu, su kayağı, golf, paintball, Go Kart, rafting, dağ bisikleti turu, balina gösterisi gibi aktiviteler; Capilano Suspension Köprüsü, Grouse Dağı, Gastown ve Chinatown yürüyüş turu, Anthropology Müzesi, Victoria, Seattle, Whistler gezileri. Aktivitelerden bazıları ücretlidir.

» International Language Schools of Canada Vancouver Dil okulunda aile yanı, kiralık oda, apartman dairesi ve yurt konaklama alternatifleri sunulmaktadır.

ILSC – Amerika San Francisco

» San Francisco birçok alternatifi bünyesinde barındıran bir şehirdir. Milenyum gençliğinin, çiçek gücünün ve öğrenci başkaldırışlarının merkezidir. Amerika’nın en çok ilgi çeken şehirlerinden biridir. İnişli çıkışlı sokakları İstanbul Arnavutköy tepelerinden Boğaza inişi çağrıştırır. Körfezi ve ünlü köprüsü ile de bizce İstanbul'a en çok benzeyen Amerikan şehridir. San Francisco Körfezi'ne ilk gelen ziyaretçiler büyük bir olasılıkla şehrin yolunu bulamadılar. Daha sonra 1579 yılında Sir Francis Drake ''Reyes'' denilen bir noktada yerleşti ve oraya Kraliçe Elizabeth adını verdi. Daha sonra güneye Golden Gate'e doğru yol almaya başladı, fakat çok geçmeden İspanyol kâşifler Reyes Körfezi'nin adını değiştirdiler: La Bahia de San Francisco.

» Ne var ki, Reyes civarında gemileri battı. Onlar da kendilerini kurtarmak için Acapulco'ya gittiler. Böylece San Francisco keşfedilmek için 200 yıl daha beklemek zorunda kaldı. 1775 yılında Juan Manuel de Ayala Golden Gate'e giren ilk Avrupalı kâşif oldu. Daha sonra 1776 yılında Kaptan Juan Bautista de Anza buraya geldi. Anza Golden Gate'ın oraya bir kale ve Mission Bölgesi'ne Mission Dolores'i inşa ettirdi. Yerba Buena adlı küçük bir köy bu iki yapı arasında gelişti ve bugünkü San Francisco'nun doğum yeri oldu. San Francisco yılın her zamanı popüler bir yerdir. Yazları yoğun bir turist akımına sahne olur. Bu nedenle fiyatlar yazın yükselir. Zaman zaman trafikte kuyruklar kilometrelerce uzar ve şehir içinde arabanızı park edecek yer bile bulmanız zorlaşır. Körfeze genelde sis hâkim olur. İç kesimlerde de sıcaklıklar yüksektir. Bu sebeple San Francisco için hava tahmini yapmak imkânsız gibi bir şeydir. Ancak ziyaret için en iyi zamanın Eylül - Kasım arası olduğunu söyleyebiliriz. Körfez bölgesinde üç havalimanı vardır: Körfezin batısındaki San Francisco Uluslararası Havalimanı, körfezin doğusundaki Oakland Uluslararası Havalimanı ve körfezin güney kıyısındaki San Jose Uluslararası Havalimanı. San Francisco ile diğer şehirlerarasında gidip gelen birçok otobüs şirketi vardır, ancak 'Greyhound' uzun mesafe yolculuk yapan tek şirkettir. Şirketin otobüsleri Soma'daki Transbay Terminali'nden kalkar. Şirketin San Francisco'dan sıkça Los Angeles'a ve daha az sıklıkta Seattle ve Lake Tahoe' ye de turları vardır. Alternatif şirket olarak Green Tortoise'i deneyebilirsiniz. Bu şirketin turları ile ilgili bilgilere Kuzey Plajı'ndaki bürolarından ulaşabilirsiniz. Seattle, Los Angeles, Kuzey California Ormanları ve Yosemite'e de tur yaparlar.

» San Francisco'dan arabanız ile çıkarsanız 101 numaralı yolu kullanarak güneye Los Angeles'a ya da kuzeye Oregon'a ulaşabilirsiniz. Ancak 101 numaralı yolda daima yoğun bir trafik vardır. 1 numaralı karayolu daha yavaş ancak manzara açısından daha hoştur. Bunun yanında 80 numaralı yolu kullanarak Körfez Köprüsü üzerinden Berkeley'e ulaşabilirsiniz.

» ILSC San Francisco okul binası ticaret bölgesinin kalbi olan Embarcadero Center’da bulunmaktadır. Modern bir binaya sahip olan ILSC San Francisco, dünyanın önde gelen alışveriş bölgelerinden biri olan Union Square’e yürüme mesafesindedir. ILSC San Francisco her türlü toplu taşıma araçlarına kolayca ulaşılabilecek konumdadır.

» ILSC San Francisco Dil Okulunda tam donanımlı 15 adet sınıf, bilgisayar laboratuarı, kütüphane ve öğrencilerin zamanlarını geçirebilecekleri dinlenme salonu bulunmaktadır.

» ILSC San Francisco’da Genel İngilizce programı haftada 22 ve 28 ders olarak sunulmaktadır. Haftada 22 ders olan program, hafta içi her gün 09.00-12.30 saatleri ve hafta içi 2 gün 13.20-14.20 saatleri arasındadır. Haftada 28 ders olan program ise, Cuma hariç hafta içi her gün 09.00-15.00, Cuma günleri ise 09.00-12.30 saatleri arasında yapılmaktadır. Her bir ders 50 dakikadır.

» ILSC San Francisco’da Genel İngilizce kurslarının yanı sıra 1 hafta California gezisi içeren İngilizce programı, Cambridge FCE Sınav Hazırlık kursu, İş İngilizcesi, İngilizce ve Drama, İngilizce ve Yoga, İngilizce ve Güncel Olaylar, Konuşma İngilizcesi, TOEFL Hazırlık içeren Akademik İngilizce programları da verilmektedir.

» Eğitim programınız hangi mevsimde olursa olsun günlük aktiviteler ve hafta sonu gezileriyle ILSC San Francisco Dil Okulu öğrencilerine pek çok sosyal aktivite sunar.

» ILSC San Francisco Dil Okulu Amerikan kültürünü yakından tanımak ve okul dışında pratik yapmak isteyen öğrenciler için aile yanı konaklama seçeneğine ek olarak yurt konaklama alternatifi de sunmaktadır.

ILSC – Avustralya Sydney

» Sydney Avustralya'daki en eski yerleşimlerden biridir. Ülkenin ekonomi dâhil her açıdan başkenti olmasına rağmen gerçekte başkenti değildir. Jackson limanının göz kamaştırıcı kıyılarında kurulmuş olan bu kadar güzel bir şehre dünyanın başka bir yerinde rastlamanız imkânsızdır.

» Sydney Botany Körfezi ile Pittwater arasında yaşayan DarutKabilesi'nin anayurduydu. Sydney'de birçok tarih öncesinden kalma yerleşimler bulunmaktadır. Sydney'de yaşam 1778 yılında bir sömürge kolonisi olarak başlamıştı ve şehir altmış yıl boyunca İngiliz toplumunun istenmeyen, sürgün ve mahkûmlarını içinde barındırdı. Bu kötü başlangıca rağmen Sydney şu andaki multi- kültürel haline gelmeyi başardı.

» Liman, yelkenliyle açılmak, kano yapmak veya rüzgâr sörfü yapmak açısından uygundur. Spit Köprüsü ve Balmoralekipman kiralamak için en uygun iki yerdir. Güney kıyıdaki Bondi ve Tamarama ve kuzey kıyıdaki Narrabeen, KuzeyAvalon ve Palm Plajı sörf yapmak için en uygun yerler arasındadır. CampKörfezi, Neilsen Parkı, Balmoral ve Chinaman Plajları yüzmek için en uygun yerlerdir.

» Kraliyet Ulusal, Ku-Ring-Gai-Chase ve Sydney Liman parkları yürüyüş yapmak için idealdir. Centennial Parkı'nda gezi için at kiralanabilir. Park ayrıca jogging yapmak ve rollerblade kullanmak için de uygundur.

» Ocak ayının çoğunluğunu Sydney Festivali almaktadır. Ayrıca Domain'de yapılan açık hava konserlerine de gidilebilir. Ocak ayında ayrıca Büyük Feribot Yarışı ve Sydney'den Hobart'a Yat Yarışı da vardır. Haziran ayında Sydney Film Festivali yapılır. Ekim ayında ManlyJazz Festivali yapılır. Noelde ise insanlar Bondi Plajı'nda toplanırlar. Aradan çok az geçtikten sonra yılbaşında insanlar tekrar toplanırlar.

» Pacific Gateway International College 2011 yılında uluslar arası dil okulu zinciri ILSC tarafından satın alınmıştır. Avustralya’da  Sydney ve Brisbane’da bulunan kampüslerinde İngilizce dil eğitim programları ve sertifika eğitimleri sunmaktadır. Misyonunu tüm ülkeler, kültürler, ırklar ve türler arasında köprü kurmak olarak belirleyen Pacific Gateway International College, hızla globalleşen dünyada etkin  iletişim kurabilmek için en önemli araçlardan biri olan İngilizcenin iyi şekilde öğretilmesini okullarında temel hedef olarak belirlemiştir.

» International Language Schools of Avustralya Sydney Dil Okulunda verilen İngilizce programları arasında Genel İngilizce, TOEIC IELTS Hazırlık, Akademik İngilizce Hazırlık, Cambridge Programı, TESOL Cambridge ve İş İngilizce Programları vardır. Sertifika ve diploma programları arasında ise pazarlama, işletme, TESOL programı, muhasebe ve Microsorft Office Uzmanlık programı vardır.

» International Language Schools of Avustralya Sydney resmi TOEIC test merkezidir. İngilizce öğretme konusunda disipline önem veren bir eğitim kurumudur. 5 ayrı noktada bulunan kampüsleriyle kaliteli ve geniş bir hizmet sunmaktadır. ILSC Dil Okulunda kampüsler arası değişim olanağı bulunmaktadır. ILSC Sydney Dil Okulunda tam donanımlı 32 adet sınıf bulunmaktadır.

» ILSC Sydney Dil Okulu genelinde öğrenciler için ücretsiz internet erişimi ve 2 adet bilgisayar laboratuarı vardır. Ayrıca sınıflardaki milliyet dağılımı özenle yapılmaktadır. Öğrenciler için eğlenceli ve benzersiz aktiviteler mevcuttur. Konaklama seçenekleri arasında aile yanı ve apart daireler vardır.

ILSC – Avustralya Brisbane

» Brisbane, Avustralya’nın üçüncü büyük şehri ve Queensland'in başkentidir. Ülkenin 3. büyük kenti olan Brisbane, 1824 yılında kurulmuştur. Şehrin ekonomisi gıda ve makine üretim sanayisine dayanmaktadır. Avustralya’nın Sydney ve Melbourne'dan sonra turizm açısından en gelişmiş şehirlerinde biri olarak kabul edilen Brisbane; altın kumlu sahilleri, yemyeşil parkları, sportif aktivitelerin merkezi konumundaki nehri, mimari yapıları ve canlı kültür-sanat atmosferiyle görülmeye değerdir.

» Kentin bünyesinde Queensland University, Griffith University ve Queensland Teknoloji Üniversiteleri bulunmaktadır. Brisbane’de görülecek yerler arasında Lone Pine veya Alma Park hayvanat bahçeleri, Manly limanı, King George meydanı ve Brisbane City Hall bulunmaktadır. Bu şehir başlangıçta bir hapishane bölgesi olarak kullanılmaktaydı ve mahkûmlara çok acımasızca davranılmasıyla ün salmıştı. Kendi halkı tarafından Bris Vegas olarak da bilinen Brisbane, sıcak iklimi ile de turizm alanında oldukça gelişmiştir.

» Brisbane şehrinin kuzeybatısında Brisbane Forest Park'ta yer alan Mt. Glorious, 28.500 hektarlık ormanlara ve tepelere sahiptir. Brisbane şehrinde çeşitli sanat festivalleri de düzenlenmektedir. Örneğin eylül ayı ortalarında düzenlenen Brisbane Festivali 2 hafta sürmektedir. Avustralya’ya özgü çok çeşitli yabani hayvanları da görebileceğiniz Brisbane'de koalalar oldukça dikkat çekmektedir. Yemek olarak çeşitli spesiyallere sahip olan Brisbane'de Çin, Kore, Vietnam ve Malezya gibi çeşitli ülkelere ait yöresel yemekleri de yiyebilirsiniz.

» ILSC Brisbane İngilizce Dil Okulu, Brisbane merkez tren istasyonuna 2 dakikalık uzaklıkta yer almaktadır. Okulun civarında parklar ve restoranlar yer almaktadır. Okulda modern derslikler, teras, bilgisayar laboratuarı, örgenci salonu, mutfak, internet erişimi ve masa tenisi bulunmaktadır. ILSC Brisbane İngilizce Dil Okulu, resmi TOEIC test merkezidir. Öğrenciler, ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlediği sosyal etkinlik ve gezilere katılmaktadırlar.

» ILSC İngilizce Dil Okulu Programları

  • Genel İngilizce standart kursu

ILSC İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursunda eğitimler haftalık 15 saat olarak sunulmakta ve dersler sabah 09.00’dan başlayıp, 12.00’a kadar sürmektedir. Öğrenciler derslerde İngilizce okuma, yazma, dinleme, konuşma, dil ve kelime bilgisi gibi konular üzerine eğitim almaktadırlar. Genel İngilizce standart kursuna İngilizce başlangıç (Beginner) ve ileri (Advanced) seviyeler arası öğrenciler kabul edilmektedir. Her öğrenci kendi İngilizce seviyesine uygun sınıflarda eğitim almaktadırlar. ILSC İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

  • Genel İngilizce yoğun kursu

ILSC İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursunda haftalık 21 ve 26 saat ders islenmekte ve öğrenciler istedikleri yoğunlukta eğitim alabilmektedirler. Kurs, kısa zamanda hızlı bir şekilde İngilizce iletişim becerilerini geliştirmek isteyenler için tasarlanmıştır. Genel İngilizce yoğun kursuna İngilizce başlangıç (Beginner) seviyesinden ileri (Advanced) seviyeye kadar her seviyeden öğrenci kabul edilmektedir. Kendi seviyelerine uygun sınıflarda eğitim alan öğrenciler derslerde, İngilizce dil bilgisi, kelime bilgisi, akıcılık, telaffuz ve iletişim becerileri üzerine konular görmektedirler. ILSC İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursuna yıl boyunca her pazartesi başlanabilmektedir.

  • İş İngilizcesi kursu

ILSC İngilizce dil okulu is İngilizcesi kursu, çalışanlar, işverenler ve profesyonellerin is ortamlarında kendilerine güvenle ve akıcı bir şekilde İngilizce konuşmalarını sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Haftalık 21 saat olarak sunulan eğitimlerde katılımcılar derslerde İngilizce yazışmalar, toplantılar, sunumlar, görümseler, pazarlama, reklam, yönetim, insan kaynakları ve is kültürü gibi konular görmektedirler. İş İngilizcesi kursuna katılmak isteyen örgencilerden minimum orta altı (Pre-Intermediate) İngilizce seviye beklenmektedir. ILSC İngilizce dil okulu is İngilizcesi kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

  • Akademik amaçlar için İngilizce kursu

ILSC Brisbane İngilizce Dil Okulu akademik amaçlar için İngilizce kursu, İngilizce konuşulan ülkelerde kolej, üniversite ya da mastar eğitimi almak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Kursa, orta (Intermediate) ve ileri (Advanced) seviyeler arası İngilizce bilgisine sahip kişiler kabul edilmektedir. Akademik amaçlar için İngilizce kursu derslerinde İngilizce okuma, yazma, not alma, ödev hazırlama, araştırma yapma ve deneme yazma konuları islenmektedir. Kursa katılan öğrenciler, akademik hayatları boyunca İngilizce iletişim kurmakta sorun yasamamaktadırlar. ILSC İngilizce dil okulu akademik amaçlar için İngilizce kursunun yıl boyunca belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

  • Üniversiteye hazırlık İngilizce kursu

ILSC İngilizce dil okulu Avustralya’da yer alan bazı üniversiteler ile anlaşmaya sahiptir. Bu anlaşma sayesinde öğrenciler, üniversiteye hazırlık İngilizce kursunda başarılı oldukları takdirde IELTS gibi İngilizce seviyeyi gösteren bir sınava girmeden üniversitelere kabul edilebilmektedirler. Kursa İngilizce dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden İngilizce bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Üniversiteye hazırlık kursuna en az 8 hafta kayıt yapılmakta ve örgencilerin eğitim süreleri İngilizce seviyeleri doğrultusunda değişmektedir. ILSC İngilizce dil okulunun anlaşmalı olduğu üniversiteler hakkındaki bilgiyi GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından edinebilirsiniz.

  • Sınavlara hazırlık İngilizce kursu

ILSC Brisbane İngilizce Dil Okulu sınavlara hazırlık İngilizce kursunda örgencilere IELTS TOIEC, CAE, FCE ve CPE sınavlarına hazırlık eğitimi sunulmaktadır. IELTS (International English Language Testing System), dünya çapında 120’den fazla ülkede geçerliği bulunan İngilizce seviye ölçme sınavlarından biridir. Sınav sonuçları 2 yıl geçerliliğe sahiptir. ILSC İngilizce dil okulu IELTS sınavına hazırlık kursu, 8 ile 12 hafta arasında eğitim sunmaktadır. Yıl boyunca belli başlangıç tarihlerine sahip olan kursa en az orta (Intermediate) seviyesinde İngilizce bilgisi olan öğrenciler kabul edilmektedir.

» TOEIC (The Test of English for International Commucation), ana dili İngilizce olmayan kişilerin is hayatında İngilizce kullanım bilgisini ölçmek için yapılmaktadır. Sınav dinleme ve okuduğunu anlama bölümlerinden oluşmakta ve 2 saat sürmektedir. ILSC İngilizce dil okulunda TOEIC sınavına hazırlık kursunda hafta içi her gün 21 saat ders verilmektedir. Minimum orta (Intermediate) seviyesinde öğrencilerin kabul edilmektedir.

» CAE (Certificate in Advanced English), FCE (First Certificate in English) ve CPE (Certificate Proficiency in English) sınavlarına hazırlık kurslarında eğitimler 6 ve 14 hafta arasında sürmekte ve belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır. FCE sınavı hazırlık kursuna başvurmak isteyen öğrencilerin en az Intermediate, CAE kursu için en az Upper-Intermediate ve CPE kursu için en az Advanced seviyelerinde olmaları gerekmektedir. Öğrenciler, sınavlara alanında profesyonel eğitmenler ile hazırlanarak hedefledikleri sınav sonuçlarına ulaşmaktadırlar.

» ILSC Brisbane İngilizce Dil Okulunda öğrencilere aile yani konaklama veya paylaşımlı öğrenci evi konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Aile yani konaklamada evlerde öğrenciler tek kişilik odalar ya da başka bir ülkeden öğrenci ile iki kişilik odalarda kalmakta olup banyo ve tuvaletler alanlarını aile ile paylaşımlı olarak kullanmaktadırlar. Sabah kahvaltısı ve aksam yemekleri aile ile birlikte yenmektedir.

» Paylaşımlı öğrenci evlerinde öğrenciler tek kişi ya da 2, 3 arkadaş bir araya gelerek kalabilmektedirler. Genellikle paylaşımlı olarak kullanılan dairelerde salon, mutfak, banyo ve tuvalet alanları, ortak kullanım alanlarıdır. Öğrenciler evlerde kendi yemeklerini kendileri yapmaktadırlar.

GLOBAL'YURTDISIKİ OKULLAR