"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Work and Travel Amerika "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampyanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !
ok ok

YURTDIŞI DİL OKULU ARAMA MOTORU

ÜLKE
ŞEHİR
DİL OKULU
PROGRAM

YURTDIŞI EĞİTİM

HEMEN BAŞVUR

BRISTOL LANGUAGE CENTRE

dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay

BRISTOL LANGUAGE CENTRE

» Bristol, 500.000’e yakın nüfusuyla İngiltere’nin altıncı, Birleşik Krallık’ın ise dokuzuncu popüler şehridir. Londra’nın 185 km batısında (trenle 90 dakika) olan şehir, kültür, istihdam ve eğitim alanlarında güçlüdür. Müzik ve film endüstrisi ile ünlü olan şehir, 2008 European Capital of Culture finalistidir.

» Birleşik Krallık’ın en güzel şehirlerinden biri olan Bristol, sosyal bir şehir olmakla birlikte aynı zamanda hareketli bir kültüre de sahiptir. Etrafını tanımak için yeteri kadar küçük fakat sosyal ve kültürel farklılıkları yaşamak için yeteri kadar geniş ve kozmopolitan bir şehirdir.

» Bristol’da öğrenci hayatı dopdolu ve hareketlidir. Tüm öğrenciler otomatik olarak Üniversite Öğrencileri Birliği’ne üye olurlar ve bu üyelik, 150 kulübü, sosyal aktiviteleri ve spor takımları olan, İngiltere’nin en büyük öğrenci birliği binası etkinliklerinden faydalanma imkanı verir.

» Bristol, çok fazla sayıda cafe, bar ve her bütçeye, her zevke uygun restorana sahiptir. Park Street, Whiteladies Road ve Glovcester Road gibi yolların yukarısından aşağısına kadar, arkadaşlarınızla buluşup bir fincan çay, kahve ya da geleneksel İngiliz birası içeceğiniz birçok yer bulabilirsiniz.

»
Alışveriş için İngiltere’nin ünlü markalarını bulabileceğiniz alışveriş merkezi olan Broadmead yanında tek tek küçük butikler ve ev eşyaları satan mağazalar da bulabilirsiniz. Ayrıca Bristol’da Showcase, Cineworld, Warner Village ve Watershed sinemaları vardır ve hepsi şehir merkezinden kolayca yürünebilir uzaklıktadır. 

» 2004 yılında Eylül kurulan BLC Bristol Dil Okulu, kurulmasının üzerinden uzun yıllar geçmemesine rağmen son birkaç yılda oldukça popüler bir okul haline gelmiştir. Tüm yıl boyunca 23 farklı milletten 84 öğrenciye çeşitli dil eğitim programı olanakları sunan BLC Bristol Language Centre, Bristol’ün merkezinde kaliteli bir dil okulu olup, yeni ve hoş bir binanın birinci katında bulunmaktadır. Ayrıca İngiltere’deki en iyi üniversitelerden biri olan Bristol Üniversitesi ile birlikte çalışmaktadır. Bu nedenle öğrenciler dil programlarından sonra eğer akademik programlara katılmak isterlerse okul öğrencilerine üniversite danışmanlığı sağlamaktadır. 

» BLC Bristol Language Centre Dil Okulunda tam donanımlı 17 adet geniş ve ferah derslik bulunmaktadır. BLC Bristol Language Centre Dil Okuluna katılım için en az 16 yaşında olmanız gerekmektedir. Bununla beraber, yaz dönemi boyunca daha genç öğrenciler için 'Junior Program' ları da bulunmaktadır. Buna ek olarak yaz aylarında, Gençler için Program sunulmaktadır.

» BLC Bristol Language Centre’de Gündüz sınıfları 9.15'den 3.30'a kadar devam etmektedir. Okulda, öğrencilerin ders ve diğer çeşitli kitapları ödünç alabilecekleri bir kütüphane bulunmaktadır. Ortalama sınıf mevcudu her sınıf için 8 iken; maksimum öğrenci sayısı 12'dir. BLC Bristol Language Centre Dil Okulu merkezinde, 3 tam zamanlı öğretmen ve ayrıca yarı zamanlı öğretmenler de bulunmaktadır. Bristol Centre’de bir ders saati, 90 dakikadır.

» BLC Bristol Language Centre Dil Okulunda öğrencilere verilen hizmetler arasında ücretsiz internet bağlantısı, çalışma odası, kütüphane, sosyal aktivite programları bulunmaktadır. Bristol Dil Merkezi, yıl boyu, okulun Aktivite Koordinatörlüğü tarafından organize edilen sosyal aktivite programları düzenlemektedir. Bu programlar genellikle, haftada 2 ya da 3 aktivite ve Bath, Stonehenge, Oxford gibi yerlere hafta sonu gezileri içermektedir. Ayrıca, bu geziler öğrencilerin boş ve uygun oldukları zamanlara göre ayarlanmaktadır. Bazı aktiviteler ücretsizken; bazı programlar içeriklerine göre ücrete tabidir. Bunların hepsi de, oldukça eğlenceli aktiviteler olup, öğrencilerin günlük konuşma dilini gerçek hayat konseptinde öğrenmelerini sağlar.  Konaklama konusunda Bristol Language Centre son derece esnek davranır. Her öğrencinin kendi tercihini yapmasına imkân tanır.

BLC Bristol Language Centre Dil Okulundaki kurs çeşitlerine bakıldığında;

Genel İngilizce – Haftada 20 Saat

Bu kurs, İngilizcelerini geliştirmek isteyen herkese açıktır!. Belki profesyonel ya da ileriki eğitimleriniz, iş hayatınız veya sadece kişisel bir gereksinim olduğu için İngilizce öğrenmek isteyen bir öğrencisiniz. Oldukça yaratıcı ve teşvik edici olan kurslarda, en yeni öğretme teknikleri ve materyaller kullanılmaktadır. Ayrıca, dersler, iletişime dayalı öğretme metoduna ve kısa zamanda ilerleyen etkili dil becerilerine odaklı ders programlarına dayalıdır. 

Yoğun İngilizce  - Haftada 30 Saat

Bu kurs, İngilizcelerini geliştirmek isteyen herkese açıktır. Belki profesyonel ya da ileriki eğitimleriniz, iş hayatınız veya sadece kişisel bir gereksinim olduğu için İngilizce öğrenmek isteyen bir öğrencisiniz. Oldukça yaratıcı ve teşvik edici olan kurslarda, en yeni öğretme teknikleri ve materyaller kullanılmaktadır. Ayrıca, dersler, iletişime dayalı öğretme metoduna ve kısa zamanda ilerleyen etkili dil becerilerine odaklı ders programlarına dayalıdır. 

FCE CAE TOEFL TOEIC Sınav Hazırlık Kursları – Haftada 30 Saat

Bristol'daki sınav hazırlık kursları, öğrencileri, FCE (First certificate in English), CAE (Cambridge Advanced Certificate in English), TOEFL (Test of English as a Foreign Language), TOEIC (Test of English for International Communication) gibi kurslara hazırlamaktadır.

Akademik Yıl İngilizce IELTS Sınav Hazırlık Programı - Haftada 30 Ders

EAP, Birleşik Krallık'ta eğitimine devam etmek isteyen, üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Öğrenciler, IELTS sınavına hazırlanırlar ve akademik dil becerilerini geliştirirler. Üniversite hayatlarında başarılı olabilmek için, bu akademik becerilerini öğrenmeleri çok önemlidir. Bu programla, Birleşik Krallık'taki hayata adapte olurken bir yandan da akademik yazma, dinleme, okuma ve konuşma becerilerinizi geliştireceksiniz.

İş İngilizcesi - Haftada 30 Ders

Bu kurs, sunum yapma, konuşma yapma, not alma, rapor ve mektup yazma gibi önemli dil becerilerini geliştirmek isteyen, profesyonel grup ya da bireyler için tasarlanmıştır. Bu kurs ayrıca, sizin iş İngilizce'sinde kullanacağınız dili ve kişisel ya da mesleki içerikli iletişiminizi geliştirecektir. Hangi alanda uzmanlaşmak istediğinize karar verebilirsiniz. Bu programda, en yeni öğretme metodları, e-posta ve internet kaynaklarının da olduğu materyaller kullanılmaktadır.

IELTS Sınav Hazırlık Kursu - Haftada 30 Ders

IELTS Sınav Hazırlık kursu, temel dil becerilerini ve IELTS sınavını geçmek için gerekli bilgileri alabileceğiniz hızlı kurslardır. Sınavlar her ay yapılmaktadır ve kurs sürenizi kendi ihtiyaçlarınıza göre seçebilirsiniz. Öğrenciler genelde tam zamanlı işlerde çalıştıkları için oldukça yoğun olmaktadırlar ama sıkı bir çalışmayla, sınavlarında başarılı olacaklarına inanıyoruz. Burada öğrenecekleri bütün dil becerileri, Birleşik Krallık'ta üniversite hayatına devam etmeyi planlayanlar için oldukça faydalı olacaktır.

İNGILTERE'DEKİ OKULLAR