"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Work and Travel Amerika "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampyanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !
ok ok

YURTDIŞI DİL OKULU ARAMA MOTORU

ÜLKE
ŞEHİR
DİL OKULU
PROGRAM

YURTDIŞI EĞİTİM

HEMEN BAŞVUR

ALPHA

dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay

ALPHA

»  İngiltere’nin kuzeyinde bulunan İrlanda’ nın toplam nüfusu 4.3 milyon olup, nüfusunu İngilizler ve İrlandalılar oluşturur. İrlanda ılıman bir deniz iklimine sahiptir. Temmuz ayında elde edilen sıcaklıklar güneyde 16 derece ile kuzeyde 14 derece arasında değişir. Kışlar nispeten sıcak geçer ve sıcaklık Ocak ayında 4 ile 7 derece arasında değişir. Ülkeye hâkim olan Atlantik Okyanusundan gelen nemli rüzgârlar yıl boyunca yağış almasına neden olur. İrlanda’ya eğitim için giden ve 1 akademik yıl (en az 9 ay) eğitim alan Türk vatandaşlarına sağlık hizmeti ücretsizdir. 1 akademik yıldan daha kısa süreli eğitim alacak olan Türk vatandaşları, sağlık hizmetleri için özel sağlık sigortası yaptırmak zorundadır.

» Dublin, İrlanda’nın başkenti aynı zamanda da en büyük şehridir. Dublin’i ziyaret eden hemen herkesi ilk çarpan şey Liffey Nehri’nin halicinde geniş bir körfezi kucaklamak için uzanan tepelerle çevrili olan konumudur. Nüfusu yarım milyonu geçen Dublin, her yıl sayısız turist tarafından ziyaret edilmektedir. Dublin, yılda dört milyonun üzerinde ziyaretçisiyle, Paris ve Londra’dan sonra Avrupa’da en çok ziyaret edilen başkenttir. Bunun en büyük sebebi ise şehrin doğa harikası parkları ve yemyeşil arazileridir. Aynı zamanda şehrin mimari yapıları ve yıl boyunca düzenlenen festivalleri de turistler tarafından ilgi görmektedir.

» Alpha College of English İrlanda’ nın başkenti olan Dublin’ de bulunur.  Dublin 1.2 milyon nüfuslu, öğrenci ve turistler için oldukça popüler bir şehirdir. BBC’nin 2003 yılında, Avrupa genelinde 112 kent ve kırsal kesimden, 11.200 kişiye uyguladığı bir ankette, Dublin Avrupa’nın yaşanacak en iyi başkenti ve İrlanda Avrupa’nın en mutlu ülkesi seçilmiştir. 

» Alpha College of English Dil Okulu, 1989  yılından beri eğitim sektöründe yer almaktadır.  Okul ISO 9001-2000    (International Standards Organization) kalite belgesine sahip ve EAQUALS ( European Association of Quality Language Services)’ e üyedir. Alpha College of English’in kafeterya, bilgisayar laboratuarı, kütüphane, film kiralama, sınıf sonrası dil öğrenim yazılımına ücretsiz erişim, film odası, bekleme odası, öğrenci destek masası, fotokopi makinesi, ücretsiz kablosuz internet bağlantısı gibi imkânlar mevcut olup bütün öğrenciler bu imkânlardan yararlanabilir. Alpha College of English Dil Okulunda öğrencileri sosyal faaliyetlerden, konaklama ve iş imkânlarından haberdar etmek için notice  board bulunmaktadır. Alpha College of English Dil Okulu 19 sınıfa sahip olup her düzeyde İngilizce sınıfı bulunur. Aplha College of English’te Tıp, Hukuk, Satış ve Pazarlama, Turizm ve Otelcilik, Bankacılık, Finans, Hava Trafik Kontrol meslek ve sektörlerine yönelik iş İngilizcesi programları bulunmaktadır. Alpha College of English Dil Okulunda İngilizce Öğretmenlerine yönelik programlar da bulunur. Genel İngilizce Programına haftada 20, 25 ya da 30 saatlik dersleri seçerek başlanabilir. Sınıfta öğrenci sayısı ortalama 9 olup maksimum öğrenci sayısı 13’ tür. İngilizce eğitimi tecrübeli eğitmenlerin desteğiyle son teknolojik cihazlarla tamamlanır.

» Alpha College of English, Dublin şehir merkezinde bulunmaktadır. Şehir merkezinde restoranlar, kafeler, alışveriş merkezleri, tiyatrolar mevcuttur. Kültürel ve sportif birçok sosyal aktivite düzenlenen Alpha College of English Dil Okulunda Cuma akşamları öğrenciler ve öğretmenlerin buluştukları “Alpha night out” etkinliği yapılmaktadır. Bunun dışında haftada iki gün öğleden sonra, bir gün akşam ve Cumartesi günleri çeşitli etkinlikler ve geziler düzenlenmektedir. Öğrenciler okul tarafından organize edilen gezilerde sadece giriş ücreti ödeyerek Dublin’deki birçok tarihi ve turistik yeri gezme fırsatı yakalamaktadırlar.

» Alpha College of English Dil Okulunu tercih edenler, konaklamalarını aile yanında tek kişilik odalarda yapabilirler ve sabah kahvaltısı ile akşam yemeği konaklamaya dâhil edilebilmektedir. Aile yanından okula ulaşım tren veya otobüs ile sağlanmaktadır.

İRLANDA'DAKİ OKULLAR