"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Work and Travel Amerika "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampyanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !

YURTDIŞI DİL OKULU ARAMA MOTORU

ÜLKE

ŞEHİR

OKUL

PROGRAM

YURTDIŞI EĞİTİM

HEMEN BAŞVUR

ATLAS LANGUAGE SCHOOL

dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay

ATLAS LANGUAGE SCHOOL

» İrlanda ya da resmi adıyla İrlanda Cumhuriyeti, kuzeybatı Avrupa'da bulunan ülkedir. Büyük Britanya Adası'nın batısındaki İrlanda Adası'nın yaklaşık altıda beşini kaplamaktadır. Kuzey doğusunda, Birleşik Krallık'a bağlı olan Kuzey İrlanda ile komşu olan İrlanda'nın batısı Atlas Okyanusu, doğusu İrlanda Denizi, güneydoğusu St George Kanalı, güneyi ise Kelt Denizi ile çevrilidir. Ülke, parlamenter demokrasi ve anayasal cumhuriyet ile yönetilmektedir.

» İrlanda Avrupa Birliğine üye olduktan sonra gösterdiği büyüme performansı nedeniyle Kelt Kaplanı sıfatına layık görülmüştür. Ülke'nin resmi dili Galce yani İrlanda’ca ve İngilizce olarak görünse de insanların büyük bir çoğunluğu İngilizce konuşmakta, ancak yaşlı nüfus İrlanda'nın eski resmi dili olan Galce'yi akıcı bir şekilde konuşmaktadır. Buna rağmen İrlanda Devletinin herhangi bir makamında çalışmak isterseniz mutlaka Galce bilmek zorundasınız. Diğer bir anekdot ise trafik levhalarında hem İngilizce hem de Galce olarak rastlayabilirsiniz.

» Avrupa’nın en yaşanılabilir başkentlerinden biri olan Dublin dünyanın en mutlu ülkesi seçilen İrlanda’nın en büyük şehri ve başkentidir. Denize olan konumundan dolayı ılıman bir iklime sahip olan Dublin, Londra’ya ve İrlanda’nın diğer şehirlerine kıyasla daha az yağış almaktadır. Diğer Avrupa başkentlerine oranla daha güvenli olan Dublin yabancı öğrenciler tarafından tercih edilen bir şehir olmuştur.

» Dublin şehir merkezine yürüyerek yalnızca 5 dakika mesafede bulunan Atlas Language School 2003 yılında kurulmuştur ve ünü hızla yayılarak eğitim vermeye devam etmektedir.  Atlas Language School'un bugünkü konumuna gelişindeki en büyük avantajlarından biri, küçük ama ilkeli ilerlemesidir. Mükemmel öğretmen ve çalışanlarıyla Atlas Language School gelen öğrencilere harika bir atmosferde hem eğitim vermekte hem de sosyalleşmeleri için büyük çaba harcamaktadır. Atlas Language School’un okul binası yemyeşil güzelliğiyle güneşli günlerin tadını çıkarabileceğiniz Ivegh Garden’ın yanındadır ve Atlas Language School tarafından restore edilip yenilenmiş muhteşem Portobello Hause binasında hizmet vermektedir. Ayrıca tramvay otobüs gibi toplu taşıma araçları okul binasının yakınındadır. 

» Atlas Language School’un başlangıç üstü (elementary) seviyesinden ileri düzey İngilizceye kadar tüm seviyelerde dil sınıfları bulunmaktadır. Okul, Genel İngilizce, İş İngilizcesi, IELTS, FCE, CAE, CPE gibi sınavlara hazırlık kursları vermektedir.

Genel İngilizce programları: Haftada 20 saat, hafta içi her gün 09:00-11.00, 11.20-13:00

Yoğun İngilizce programları: Haftada 25 saat, haftada içi her gün 09:00-11.00, 11.20-13:00

Hafta içi 2 gün 14:00-16:30 saatleri arasında yapılmaktadır.

» Atlas Language School Dil Okulunda sınıflar en fazla 15 kişiliktir ve minimum yaş 17’dir. 1 ders 55 dakika sürmektedir. Ayrıca tüm sınıflarda ısıtıcı bulunmaktadır. Bunlar dışında kafeterya, öğrenci kullanımı için mikrodalga fırın, otomatik aperatif makinesi, otomatik içecek makinesi, bilgisayar laboratuarı, kütüphane, film kiralama, sınıf sonrası dil öğrenim yazılımına ücretsiz erişim, film odası, oyun odası, bekleme odası, öğrenci destek masası, fotokopi makinesi, öğrenci kullanımı için yazıcı, ücretsiz kablosuz internet bağlantısı gibi olanaklarda bulunmaktadır.

» Atlas Language School öğrencilerine çeşitli sosyal aktivitelerde sunmaktadır. Okul partileri, festivaller, müze ve galeri gezileri, sinema ve tiyatro bunlardan bazılarıdır. Sörf ve futbol gibi spor faaliyetlerine katılmak isteyen öğrencilerde unutulmamıştır. Okul, günlük aktivitelerin yanı sıra hafta sonu için Dublin dışına gezilerde düzenlemektedir.

» Atlas Language School, öğrencilerine misafirperverliği ile ünlenen İrlanda’da bunu rahatça gözlemleyebilecekleri ve pratik yapabilecekleri ailelerin yanında konaklama imkânı sunar. Bunun yanı sıra aile yanı konaklama tercih etmeyen öğrenciler için kendi yemeklerini kendileri yapabilecekleri apartman dairelerinde  veya otellerde konaklamalar mevcuttur. Okul aile yanında kalmak istemeyen öğrencilerin diğer konaklamaları ayarlamasına yardımcı olmaktadır. 

İRLANDA'DAKİ OKULLAR