"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !
ok ok

YURTDIŞI DİL EĞİTİMİ

HEMEN BAŞVUR

EMERALD CULTURAL INSTITUTE

dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay
 

EMERALD CULTURAL INSTITUTE

» İrlanda'nın en büyük şehri ve Orta Çağ'dan beri başkenti olan Dublin Vikinglerin ilk yerleşim yerlerindendir. Yılda dört milyonun üzerinde ziyaretçi alan Dublin; Paris ve Londra'dan sonra en çok ziyaret edilen başkenttir. Şehir Avrupa'nın en önemli kültürel merkezlerinden biridir ve Oscar Wilde, James Joyce gibi dünyaca ünlü yazarların doğum yeridir. Üç üniversitesi ve birçok dil okulu ile İrlanda'nın en önemli eğitim merkezi olan Dublin, toplam nüfusunun % 55'ini 25 yaşın altındakiler oluşturmaktadır ve öğrenci nüfusu oldukça yoğundur.

» Sokak performansları, davulcuları, ufak ve iç içe müzik mekânlarına bol miktarda sahip olan Dublin'de hareketli bir gece hayatı vardır. Şehir ayıca Dublin Mutfağı Festivali, Latin Amerika Festivali, Dünya Sokak Performansları Şampiyonası gibi birçok eğlenceli organizasyona ev sahipliği yapmaktadır. İrlanda ulaşım ağının merkezinde yer alan Dublin'de uluslararası Dublin Havaalanı her yıl ortalama 20 milyon yolcu ağırlamaktadır ve bu yönüyle Avrupa'nın en yoğun merkezlerinden biridir. 

» 5 yerel tren hattı ve 2 tramvay hattı bulunan Dublin'de metro yapım aşamasındadır. Şehir içi ulaşımda raylı sistemden sonra en sık kullanılan araç olan otobüsler ise toplam 224 hat ile şehrin en ücra köşelerine bile düzenli seferlerle ulaşmaktadırlar. Dublin Havaalanı şehir merkezine yaklaşık 30 dakika mesafededir. 

» Ilıman bir iklime sahip olan Dublin'de kışlar yumuşak, yazlar ise serin geçmekte ve aşırı soğuk-sıcak yaşanmamaktadır. Ülkenin batısı kadar yoğun yağış almayan Dublin'de Ocak ayı ortalama sıcaklığı 8 °C  Temmuz ayı ortalama sıcaklığı ise 20 °C'dir.

» 25 yılı aşkın bir süredir eğitim veren Emerald Cultural Institute, Dublin şehir merkezine çok yakın olan Palmerston Park’ta yer almaktadır. Şehir merkezine okuldan tramvayla 6 dakikada gidilebilmektedir. Viktorya dönemi mimarisine sahip olan orijinal okul binasına ek olarak, daha fazla sınıfa ve kantine sahip yeni bir eğitim binası inşa edilmiştir. Okulda 24 adet modern sınıf, dil laboratuarı, multimedia merkezi ve kütüphanenin yanı sıra, okuma-çalışma odası, manzaralı bir bahçe ve geniş bir kantin de vardır. Okul aynı zamanda öğrencilerine ücretsiz kablosuz internet olanağı sunmaktadır. 

» Emerald Cultural Institute’ta Genel İngilizce ve farklı bölümlere ayrılmış Yoğun İngilizcenin yanı sıra, dünya çapında kabul gören Cambridge ve IELTS sınavlarına hazırlık kursları birebir ders, staj programı ve özelleştirilmiş iş İngilizcesi programı, üniversite hazırlık programı, öğretmenler için İngilizce programı, lise değişim programı, farklı spor dallarıyla birleştirilmiş yaz programı ve İngilizce yaz programı mevcuttur.

» Genel İngilizce programlarında film izleme, haftada 1 kez ücretsiz kültürel aktivite ve spor olmak üzere faaliyetler düzenlenirken, gençlere yönelik yaz programlarında aktivite sayısı artmaktadır. Öğleden sonraları Guinness Storehouse’a gezi, tarihi Book of Kells’i görmek için Trinity College’a gezi, Ulusal Müze ve Ulusal Galeri’ye gezi, Liffey nehir gezisi, Dublinia ve Christchurch, Balmumu Heykel Müzesi, akşamları İrlanda müziği ve dansı, bowling, yetenek gösterisi, quiz yarışması, hazine avı ya da gece yürüyüşleri düzenlenirken, hafta sonları ise Glendalough ve Powerscourt Bahçeleri, Kilkenny Kalesi, Newgrange ve Hill of Tara’ya geziler yapılmaktadır.

» Emerald Culture Institute, öğrencilerine aile yanı konaklama ve yurt konaklama olmak üzere 2 farklı konaklama seçeneği sunmaktadır. Gençler için ayarlanan aile yanı konaklama seçeneğinde kahvaltı, öğle ve akşam yemeği konaklama dahilindedir. Yetişkinler için ayarlanan aile yanı konaklamalarda ise kahvaltı ve akşam yemeği yine konaklama dahilinde olmakla birlikte, öğle yemeği yalnızca hafta sonları verilmektedir. Yurt konaklamaları üniversite ya da kolej yurtlarında sunulmaktadır. Öğrenciler tek ya da iki kişilik odalarda kalırlar ve yurt özellikleri paylaşımlıdır. Öğrencilere aynı zamanda üniversite ya da kolej kampüsü içerisinde yer alan apartman daireleri de ayarlanmaktadır. Apartman dairelerinden öğrenciler tek ya da iki kişilik özel banyolu odalarda kalırlar. Mutfak ve oturma odası ortaktır.

İRLANDA'DAKİ OKULLAR