"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Work and Travel Amerika "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampyanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !
ok ok

YURTDIŞI DİL OKULU ARAMA MOTORU

ÜLKE
ŞEHİR
DİL OKULU
PROGRAM

YURTDIŞI EĞİTİM

HEMEN BAŞVUR

GRIFFITH COLLEGE

dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay

GRIFFITH COLLEGE

Griffith College – Dublin

» Orta Çağ’dan beri İrlanda’nın başkenti olan Dublin, aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir. İrlanda’nın doğu kıyısında, Liffey Nehri’nin ağzında yer almaktadır. Nüfusu 1 milyona yakındır ve çoğunu 25 altı gençler oluşturmaktadır. Ayrıca 3 üniversitesi ve birçok yüksek öğretim kurumuyla İrlanda’da eğitim alanında başta gelen bir şehirdir. Birçok ülkeden insana ev sahipliği yapan Dublin, çok kültürlü bir şehirdir. İklim olarak birçok insan tarafından soğuk bilinen ülke, aslında bilindiği kadar da soğuk değildir. Denize konumundan dolayı ılıman bir iklim hâkimdir, ülkede aşırı soğuklar yaşanmaz.

» BBC tarafından 2003 yılında “Avrupa’nın yaşanılacak en iyi başkenti” seçilen Dublin, Avrupa’da Londra ve Paris’ten sonra en çok ziyaret edilen başkenttir. Ziyaretçilerine oldukça ilgi gören birçok turistik yer, eğlence mekânları, sanat galerileri, alışveriş mekânları gibi görenleri tatmin edecek imkânlar sunmaktadır. 

» 1974 yılında kurulan Griffith College, İrlanda’nın en büyük bağımsız 3. kurumudur. 7.000’in üzerinde öğrenciye sahip olan bu okul 3. derece (üniversite) eğitim vermektedir.

» Griffith College’in ana kampüsü Dublin’de bulunmaktadır, kampüste ücretsiz internet erişiminin sağlandığı bilgisayar laboratuarları vardır. Oldukça fazla imkânlara sahip olan kütüphanesi mevcuttur.  Öğrencilerin yiyecek ve içecek bakımından fazlasıyla yararlanabildiği kolej restoranı, sağlıklı yaşama düşkün öğrencilerin dersten kalan boş vakitlerini verimli ve bir şekilde değerlendirebileceği tam donanımlı fitness salonu bulunmaktadır. Ayrıca ders aralarında rahatlamak ve eğlenceli vakit geçirmek için ortak kullanımlı öğrenci salonlarında masa tenisi, langırt, müzik kutusu gibi aktiviteler de mevcuttur. 

» Dublin’de ana kampüsü bulunan Griffith College Dublin Dil Okulu, öğrencilerine kampüs içinde dil eğitimi programı sunmaktadır. Dil eğitimini bu kampüste alan öğrenciler yukarıdaki belirtilen imkânlardan da yararlanabilmektedirler. Genel İngilizce programı, haftalık 15 ya da 20 saat olarak değişmektedir. 15 saatlik program, Pazartesi’den Cuma’ya hafta içi her gün yapılmakta olup, öğleden sonra ders işlenmemektedir. 20 saatlik programda ise yine Pazartesi’den Cuma’ya hafta içi her sabah toplam 15 saatlik ders işlenmekte olup, 2 gün öğleden sonra toplam 5 saatlik ders yapılmaktadır.

» Griffith College Dil Okulu öğrencilerinin konaklaması için aile yanı konaklama hizmeti sunmaktadır.  Hafta içi sabah ve akşam yemeği, hafta sonu ise üç öğün yemek ücrete dâhildir.

Griffith College – Cork

» Cork, İrlanda Cumhuriyeti'nin ikinci en büyük şehri ve İrlanda Adası'nın üçüncü en kalabalık şehri olup Cork Kontluğu'nun idari ve ana yerleşim merkezidir. Cork şehri İrlanda'nın Munster ilinin en büyük şehridir.

» Şehir, adını "bataklık bölge" anlamına gelen, İrlandaca bir sözcük olan "corcach"tan ([kərˈkɑx]) alır. Cork Şehri alanı 37,3 km2'dir.

» Cork şehir nüfusu (2006 nüfus sayımı itibariyle) 119,418 kişidir ama Cork Kontluğu içinde bulunan şehir varoslari da eklenirse nüfus toplam 190,384 kişi olur. "Metropoliten Cork" nüfusunun yaklaşık 274,000, "Büyük Cork" bölgesi nüfusunun ise yaklaşık 380,000 olduğu tahmin edilmektedir. Şu anki başkanı Brian Bermingham'dır.

» Cork’ta yaşayanlar güçlü milli duygularıyla tanınır. Şehir merkezi Lee Nehri'nin iki kolu arasında kalan bir ada üzerindedir ve tamamı yürüyerek gezilebilirsiniz. Şehirde bir opera evi (1965'ten kalma bir yapı), Tudor-Gotik tarzı bir üniversite kampüsü ve 19. Yüzyıl'dan kalma bir katedral olan St. Finn Barr's vardır.

» Griffith College Cork Dil Okulu 1884 yılından beri eğitim vermektedir ve kaliteli eğitim veren uzun bir geçmişi vardır. Griffith College Cork kampüsü Aziz Patrick Street’e sadece 15 dakika uzaklıktadır. Şehir merkezinde bulunan ana alışveriş caddesi Griffith College Cork kampüsüne yürüme mesafesinde, Wellington Yolu üzerinde yer almaktadır. Kasaba ve şehirlerde geniş bir yelpazede hizmet veren ana tren istasyonuna yaklaşık 500 metre uzaklıkta bulunan Griffith College Cork kampüsü otobüs istasyonuna ise 15 dakikalık yürüme mesafesindedir ve çoğu otobüs güzergâhı burada başlayıp burada sonlanmaktadır.

» Griffith College Cork Dil Okulu öğrencilerine bilgisayar laboratuarı kütüphane gibi imkânlar da sunmaktadır. Okul genelinde ücretsiz internet erişimi de mevuttur. Griffith College Dil Okulu öğrencilerinin konaklaması için aile yanı konaklama hizmeti sunmaktadır.  Hafta içi sabah ve akşam yemeği, hafta sonu ise üç öğün yemek ücrete dâhildir.

Griffith College – Limerick       

» Limerick (nüfus 60.000) muhtemelen İrlanda'nın en az sevilen şehridir. Roma Katolik ve muhafazakar bir yerdir, çok sayıda ama güzel olmayan kilisesi vardır. 17. Yüzyıl'da 2. James'in Boyne Savaşı'ndaki yenilgisinden sonra bir yıl boyunca Jakobenleri desteklemiştir. İrlandalı lider Patrick Sarsfield 1691'de teslim olduktan sonra imzalanan Limerick Antlaşması Katoliklere dini hakları ve mülk edinme haklarını tanımayan bir dönemi başlatmış ve bu dönem Daniel O'Connell'ın Katolikleri Serbest Bırakan Yasası'nın çıkmasıyla 1829'da son bulmuştur.

» MS 922 yılında Vikingler tarafından kurulan şehrin büyük kısmı Shannon Nehri'nin doğusunda kalır. Yakın zamanlara kadar Limerick'in şehir merkezi en büyük varlığı olan bu nehre arkasını dönük bulunmaktaydı. Yeni gelişmeler nehrin çekici uzunluğunu ortaya çıkarmaya yönelik olmuştur ve Limerick'te zaman geçirmek zorunda kalmak artık daha az can sıkıcıdır.

» Hunt Müzesi'nde 9. Yüzyıl yeşimi Antrim Haçı'ndan Mısır, Roma, Etrüsk parçalarına, Çin porselenlerine ve hatta Picasso'nun bir eserine uzanan mükemmel bir hazine bulunmaktadır. Bu kolleksiyon temelde Orta Çağ eserlerini toplayan John Hunt ve eşi Gertrude tarafından toplanmaya başlanmış ve 1976'daki ölümünden önce ulusa bırakmıştır.

» Kral John Şatosu 13. Yüzyıl'da Normanlar tarafından inşa edilmştir. Yakın zamanlarda eklenen camdan giriş salonu bu heybetli Anglo-Norman şatosunun verdiği ilk izlenimi yok etmektedir ama yuvarlak kulelerinden şehrin güzel bir manzarası görülebilir.

» Griffith College Limerick kampüsü şehrin merkezinde yer almaktadır. Öğrenciler kent merkezinde mevcut olanaklardan yararlanabilmektedirler. Griffith College Limerick uluslar arası kabul görmüş tam zamanlı ve yarı zamanlı kursları geniş bir yelpazede sunmaktadır. Tüm dersler O’Connell Caddesi üzerindeki kampüste verilmektedir. Griffith College Limerick’in her yıl kazandığı pek çok ödül kolejin başarısını ortaya koymaktadır.

» Griffith College Limerick Dil Okulu öğrencilerine okul genelinde ücretsiz internet erişimi sunmaktadır. Ayrıca okulda öğrencilerin diledikleri gibi kullanabilecekleri bir kütüphane bulunmaktadır. Çalışma odası ve dinlenme odası da Griffith College Limerick Dil Okulunun öğrencilerine sunduğu diğer imkânların arasındadır.

» Griffith College Dil Okulu öğrencilerinin konaklaması için aile yanı konaklama hizmeti sunmaktadır.  Hafta içi sabah ve akşam yemeği, hafta sonu ise üç öğün yemek ücrete dâhildir.

İRLANDA'DAKİ OKULLAR