"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Work and Travel Amerika "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampyanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !
ok ok

YURTDIŞI DİL OKULU ARAMA MOTORU

ÜLKE
ŞEHİR
DİL OKULU
PROGRAM

İsviçre Dil Okulu, İsviçre Üniversite

İsviçre Dil Okulu, İsviçre Üniversite

 

» Genel Bakış   (Detaylı bilgi için tıklayınız “İsviçre'de Dil Okulu”)

Büyüleyici bir doğaya sahip küçük ülke: İsviçre'nin yüz ölçümü yaklaşık olarak bizim Trakya bölgemize eşit. Buna rağmen Avrupa'nın çatısı olarak nitelenen dağlar, göller, ormanlar ve karlarla kaplı İsviçre, endüstrisi en fazla gelişen ve dolaysıyla dünyanın en zengin ülkesidir. Dünyanın en güzel sonbaharı Almanya ve İtalya arasında bulunan ve Avrupa'nın en küçük ülkesi olan İsviçre'de yaşanmaktadır.

Renk ve duygulardan oluşan muhteşem bir senfoni, bir doğa harikası ve unutulmaz tatil günleri için biçilmiş kaftandır. Zirvelerden, buzullardan, şelalelerden, uçurumlardan, mağaralardan, palmiye ve yaylalardan seralarından oluşan bir kulistir. 7 milyon nüfusa sahip İsviçre'de dört farklı dil konuşuluyor: Kuzeyde ve İsviçre'nin merkezinde Almanca, batı bölgelerinde ve Cenevre çevresinde Fransızca, Tessin ve Bünden'de İtalyanca ve Graubünden'de de çok eski ve neredeyse tükenmiş olan bir Alman lehçesi olan Romanş dili konuşulmaktadır. İsviçrelilerin neredeyse yarısı Katolik, diğer yarısı ise Protestan’dır. Bizim Trakya bölgemiz kadar yüzölçümü olan İsviçre dünyada endüstrisi en çok gelişmiş olan ülke: Makine ve otomotiv sektörü, metal sanayi, kâğıt sanayisi ve kimya endüstrisi en önemli sanayi dallarıdır. Bankacılık sektörü, Pırlanta ve altın işletmeciliği ve peynir üreticiliğini de (İsviçre dünyanın en büyük beşinci peynir üreticisi) unutmamak gerekmektedir. Kısaca söylemek gerekirse: Çekici şehirlerin ve büyüleyici bir doğanın ardında profesyonel bir endüstri devleti barınmaktadır.

İsviçre, Avrupa'nın göbeğinde yer alan çok kültürlü, çok dilli küçük bir ülkedir. Beş ülke ile ortak sınırı vardır: Almanya, Fransa, İtalya, Avusturya ve küçük Liechtenstein Prensliği. Bu nedenle İsviçre kıtanın dörtyol ağzında sayılır. Uluslararası hava, kara ve tren yollarında odak noktasıdır ve birkaç saatte Avrupa'nın başlıca şehir ve merkezlerinden kolayca ulaşılabilir.

İsviçre'nin Zürih ve Cenevre'deki Uluslararası Havaalanları Avrupa'nın en modern alanları arasındadır. 100'e yakın ülkenin, aralarında ödüllü Swissair ve Avrupa'nın taşımacısı Crossair de olan başlıca havayolları tarafından kullanılırlar ve her iki havaalanı da ulusal demiryolu ağına bağlıdır.

Basel, Bern ve Lugano'da daha küçük uluslararası havaalanları bulunur. İsviçre, elverişli merkezi konumu sayesinde en azından bir düzine ülke ile hızlı ve güvenli bir Avrupa-içi demiryolu bağlantısıyla bağlıdır

» İsviçre Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus: 7.912.000

Yüz Ölçümü: 41.285

Başkent: Bern

Para Birimi: İsviçre Frangı

Telefon: Ülke kodu: 41, Türkiye 0090 + alan kodu + telefon numarası şeklinde aranır.

Konuşulan Diller: Resmi diller İtalyanca, Almanca, Fransızca'dır.

Din: Roma Katolikleri %41,8, Protestant %35,3, Orthodoks %1,8, diğer Hıristiyanlar %0,4, Müslüman %4,3, diğer %1, belirlenmemiş %4,3, inançsın ,1

İsviçre Zaman Dilimi: İrlanda’nın zaman dilimi UTC/GMT +2 saat.

Saat Farkı: 1 saat geri

Uçuş Süresi: 3 saat

Acil Telefonlar: Ambulans, İtfaiye ve Polis Ortak Çağrı Numarası 112.

Elektrik: 220 Volt, 60 Hz.

» İsviçre Vizesi

İsviçre’de eğitim almak için öğrenci vize başvuru yapılmalıdır. Yeşil pasaport sahipleri 90 güne kadar vizesiz giriş hakkına sahiptir. Vize başvuruları genel olarak şahsen yapılır. Daha önce Schengen vizesi almamış kişilerin belgelerinin asıllarını ve birer fotokopisini sunması gerekir.

» Çalışma İzni

İsviçre’de yabancı öğrencilerin İsviçre’de çalışma izni derslerini aksatmayacak şekilde haftada 15 saattir.

» Yaşam Maliyetleri

Yaşam standartları oldukça yüksek olan İsviçre’de öğrencilerin bir aylık yaşam masrafı için ortalama 1,500 İsviçre Frank’ı ayırması gereklidir. İsviçre’de yabancı öğrencilerin konaklama giderleri ise aylık 3000 ile 4000 İsviçre Frank’ı arasında değişmektedir.

» İsviçre Hava Durumu

Yazları genelde ılık ve güneşlidir. Yükseklere çıktıkça hava soğur. Kışın ise hava soğuktur. Yazları ve kışları Föhn adındaki, Alplerden esen rüzgârın etkisi altındadır. Her şeye rağmen Akdeniz ikliminin özellikleri görülür. Yazın ortalama sıcaklık 19 - 24 C º , kışın ise ortalama  -2 - 11 C º 'dir.

» İsviçre Sağlık Bilgileri

İsviçre’de ikamet eden tüm kişiler hastalık ve kazaya karşı sigorta yaptırmak zorundadırlar. Bu temel sigorta yaş, köken ve ikamet statüsü ne olursa olsun, herkes için zorunludur. Başvuru süresi, doğum veya İsviçre’ye yerleşme tarihinden itibaren üç aydır. İsviçre’de, 80’nin üzerinde sağlık sigorta şirketleri bulunmaktadır. Her sağlık sigortası temel sigortada aynı hizmetleri sağlar. Bu hizmetler Sağlık Sigortası Yasası’nda (KVG) belirtilmiştir. Sağlık Sigortaları her kişinin temel sağlık sigortası başvurusunu kabul etmek zorundadır. Herkes sağlık sigortasını serbestçe seçebilir.

» Popüler Kentler

Zürih, Bern, Basel, Cenevre

“Zürih”

Her mahallesi Nişantaşı kıvamında bir şehirdir. 4 dakikada bir geçen müthiş bir tramvay sistemi, 2 dakikada bir tramvay durağının olması ulaşım sorunu olmadığının başlıca kanıtıdır. Arıtma sistemi de sağlamdır ki gölün etrafına konuşlanmış evlerden göle girmek mümkün olmaktadır. Plajlar mevcuttur, bu durum İstanbul'da yaşayıp da denizin keyfini çıkaramayan kişileri delirtecek niteliktedir. Havası kuru ve serindir. Zürich Operası türün meraklıları için hoş bir seçenektir. Henüz işi ticarete dökmemiş, mahallenizin operası samimiliğinde bir kurum olup, sahnelemede alman ekolünü tercih etmesiyle ilgi çeker.

“Bern”

Bern İsviçre'nin dördüncü büyük şehri ve başkenti, ayrıca Bern kantonunun başkentidir. Bern'de yaşayanların çoğunluğu Almanca konuşmaktadır, ya da daha özel olarak Bern Almancası. Bern Kantonunda ise genel olarak Fransızca konuşulur.

Bern'de düzinelerce sinema bulunur. Sinemalarda genellikle filmler orijinal dillerinde gösterilir. Altyazı olarak Almanca veya Fransızca filme eklenir. Çok az sayıda sinemada Almanca dublajlı filmler izlenebilir.

Ulaşım olarak Bern Değişik otoyollar ile diğer şehirlere bağlanmıştır. Bern’de bir havaalanı bulunmakta İsviçre ve bazı Avrupa şehirlerine uçuşlar yapılmaktadır. Tramvay ve otobüsler şehir içi trafikte etkin olarak kullanılmaktadır. Ayrıca şehirde 106 metrelik bir füniküler sistemi bulunmaktadır.

“Basel”

Basel, İsviçre'nin kuzeybatısında bulunan bir sınır şehridir. Basel şehri "Basel Stadt" kantonunun başkentidir. 170.000'in üzerinde nüfusu ile İsviçre'nin Zürih ve Cenevre'den sonraki en büyük üçüncü şehridir. Basel, Almanya ve Fransa`ya komşudur. Günlük Basel`e giriş yapan 100.000 kişinin içerisinde bu komşu ülkelerden çalışmak için gelenlerin sayısı önemli rol oynamaktadır.

Şehrin içinden Ren (Rhein) nehri geçmektedir. Ren nehri, şehri büyük Basel ve küçük Basel olarak ikiye ayırmaktadır. İki bölgeyi de birbirine bağlayan 5 köprü bulunmaktadır. Bunlar arasında tam ortada bulunan Rheinbrücke (Ren köprüsü) 1225 yılında yapımına başlanmış olup 1244'te kullanıma açılmış ve birçok süreçten geçerek günümüzdeki halini almıştır.

Basel kimya endüstrisi açısından önemli bir merkezdir. Dünyanın en büyük kimya şirketlerinden Novartis ve Hoffmann-La Roche'un merkezleri Basel'de bulunmaktadır. Ayrıca dünyanın gelmiş geçmiş en iyi tenisçisi Roger Federer Basel'de doğmuştur.

“Cenevre”

Cenevre, İsviçre'de Cenevre Gölü kıyısında yer alan, İsviçre'nin en yüksek nüfuslu üçüncü şehridir. Aynı ada sahip Cenevre kantonunun başkentidir. Nüfusu 185,526 olan İsviçre'nin en kozmopolit şehri olan Cenevre'de halkın %44,3’ünü yabancılar oluşturmaktadır.

Cenevre CERN yüksek enerji fiziği laboratuvarına, Birleşmiş Milletlerin Avrupa'daki merkezine ve bu kuruluşun birçok alt kuruluşuna ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Uluslararası Kızılhaç'ın merkezi buradadır.

Dünyada yaşaması en pahalı 10 şehirden biridir. Ayrıca ünlü Cenevre otomobil fuarına ev sahipliği yapmaktadır. Saatçilik gelişmiştir. Şehir, zengin sosyetenin de uğrak yerlerindendir.

» Görülecek Yerler

Einsiedeln Manastırı, Uetliberg, Therme Vals, Aare, Chillon Şatosu, Rheinfall Şelalesi, Cenevre Otomobil Fuarı.

“Einsiedeln Manastırı”

Einsiedeln Manastırı, İsviçre'nin Schwyz Kantonu'na bağlı Einsiedeln belediyesinde bulunan manastırdır. Manastır, Hermits Our Lady'ye adanmıştır. Manastır 934 yılında inşa edilmiştir.

“Uetliberg”

Uetliberg, İsviçre'nin Zürih Kantonunda bulunan ve şehrin güneybatısını kapatan bir tepedir. Yüksekliği 873 metredir. Şehri ve Zürich gölünü tam tepeden gören güzel bir manzaraya sahiptir. Tepede UTO KULM adında bir otel ve restoran bulunmaktadır.

“Therme Vals”

Therme Vals İsviçre’nin Graubünden kantonundaki Vals kasabasında yer alan bir hotel/kaplıca kompleksidir.

“Aare”

Aare İsviçre'de ırmak, Ren'in kolu: 295 km. Havzası 17600 km2, rejimi Alp tipidir. Grimsel'in eteğinde 1879 m yükseklikte doğar. İsviçre'nin başlıca ırmağı olan Aar, Bern'e kadar çok turistik bir Alp vadisine akar.

“Chillon Şatosu”

Chillon Şatosu ya da Château de Chillon, Veytaux sınırları içerisinde, Cenevre Gölü'nün doğu kıyısında yer alan bir şatodur. Şato Montrö'ya 3 km. mesafede yer alır.

“Rheinfall Şelalesi”

Rheinfall Şelalesi Avrupa'nın en büyük şelalesidir. İsviçre'nin Schaffhausen kantonundaki 150 metre genişliğinde ve 23 metre yüksekliğindeki şelale Ren, Rhone ve İnn nehirlerini besler.

“Cenevre Otomobil Fuarı”

Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı, her yıl Mart ayında Cenevre, İsviçre'de düzenlenen otomobil fuarıdır. Fuar, Cenevre Cointrin Uluslararası Havalimanı'nın yanında yer alan fuar merkezi Geneva Palexpo'da düzenlenir.