"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Work and Travel Amerika "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampyanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum
Fırsatlar !

YURTDIŞI DİL OKULU ARAMA MOTORU

ÜLKE
ŞEHİR
DİL OKULU
PROGRAM

Japonya Dil Okulu

Japonya Dil Okulu

» Genel Bakış 

Japonya Doğu Asya'da bir ada ülkesidir. Japonca adını oluşturan karakterler "güneş" ve "köken" anlamına gelir. Bu nedenle Japonya "Doğan Güneşin Ülkesi" diye de bilinir. Japonya üç binden fazla adadan oluşur. Adaların çoğu dağlıktır ve bazıları yanardağlardan oluşur. Japonya’nın en yüksek dağı olan Fuji Dağı bir yanardağdır.

 Japonya 128 milyonluk nüfusuyla dünyanın nüfus açısından onuncu büyük ülkesidir. Başkent Tokyo'nun bulunduğu alan çevresinde bulunan şehirlerle birlikte 30 milyonunun üzerindeki nüfusuyla dünyanın en büyük metropoliten alanını oluşturur. Günümüzdeki Japon kültürü dış etkiler ile iç gelişmelerin bir karışımından oluşmaktadır. 1947 yılında anayasanın kabulünden beri Japonya parlamenter cumhuriyet ile yönetilmektedir. Devletin başı Japon imparatoru, hükümetin başı ise başbakandır. Seçimle işbaşına gelen bir parlamentosu vardır.

Kimono da Japon kültürünün en önemli unsurudur. Kimono giyen Japonlar adeta sihirli çubukla büyülenmiş gibi sunumlu ve kibar davranışlar sergilerler. Kimononun da farklılıkları vardır. Evli bayanların kimonolarının kolları kısadır. Bekarların ise uzundur. 20 yaşına basan genç kızlar aile içinde seremoniyle kimono giyer ve 20 yaşını kutlar. Japonlar seremonilerinde hep dingin bir ruha sahip olup doğayla bir yaşamaya çalışırlar. İkebana dünyaca ünlü Japon çiçek süsleme sanatıdır. Geleneksel Japon kültüründe kadın-erkek ayrımı yoğun olarak vardır. En basitinden Japonca dilinde 'erkek dili' ve 'kadın dili' vardır. Erkekler oldukça erkeksi bir dille konuşurken kadınların bu dile ait kelimeleri ünlemleri kullanması pek doğru bulunmaz. Ancak günümüzde Japon kültüründe egemen olan yabancılaşma her alana olduğu gibi dile de etki etmiştir. Şinto ülkenin yerli dinidir. Ormanlarda, dağlarda, denizlerde, kısacası doğada ruhların yaşadığına inanılırdı. Doğa ile uyum içinde yaşayan eski topluluklar bu ruhları sayarlardı. Bu inanç Şinto dininin temelini oluşturur. Sonraları bu ruhlara atalar ve kahramanlar da eklendi. Bazı evlerde bu ruhlara yiyeceklerin sunulduğu "tanrı rafı" bulunur. Budizm ise Şinto'dan farklı olarak 6. yüzyılda, Çin ve Kore yoluyla Hindistan'dan gelmiştir. İlk kez 16. yüzyılda Portekizli denizciler aracılığıyla gelen Hıristiyanlık ise nüfusun küçük bir kısmınca benimsenmiştir.

» Japonya Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus: 127.300.000

Yüz Ölçümü: 377.972 km2

Başkent: Tokyo

Para Birimi: Japon Yeni

Telefon: Ülke telefon kodu 81, Türkiye 0090 + alan kodu + telefon numarası şeklinde aranır.

Konuşulan Diller:  Japonca

Din: Şintoizm, Budizm

Japonya Zaman Dilimi: Japonya’ın zaman dilimi GMT+8 ‘ dir.

Saat Farkı: 6 saat

Uçuş Süresi: İstanbul – Tokyo arası yaklaşık 13 saat

Acil Telefonlar: Ambulans ve İtfaiye 119, Polis 110 numaralardan ulaşabilirsiniz.

Elektrik: Evlerde kullanılan elektrik akımı 100 Volt’tur ancak iki farklı devrede kullanılır. Doğu Japonya’da 50 Hz., batı Japonya’da 60 Hz.’dir.

» Japonya Vizesi

Turistik, eğlence, dinlence ve benzeri amaçlarla gerçekleştirilecek ve 3 aya kadar olan Japonya seyahatlerinde vize alınması gerekliliği yoktur. Japonya’da 90 günden fazla öğrenim görmeyi planlayan her uluslararası öğrencinin ülkede kalmak için vize alması gerekmektedir. Bir öğretim programına kabul alır almaz vize sürecini başlatmanızı öneriyoruz. Vize almak genellikle 2 ila 3 ay arasında sürmektedir.

» Çalışma İzni

Japonya’nın öğrencilere çalışma izni yoktur.

» Yaşam Maliyetleri

Tokyo dünyanın pahalı şehirlerinden biridir. Tokyo'da normal bir öğrencinin günde yemek için 300 Yen harcaması gerekebilir. Günlük yol masrafları ise ortalama 500-700 yen arasını bulmaktadır. Bunun dışında öğrenci yurtlarında ya da hostel-guest house benzeri konaklama yerlerinde de kalmak mümkündür. Ancak genellikle iki yıl boyunca öğrencilerin yurtlardan faydalanmalarına izin verilmektedir. Ev kiraları aylık 60.000 Yenden başlamaktadır.

» Japonya Hava Durumu

Ilıman kuşakta yer alan Japon adalarında, kış musonları iklimi büyük ölçüde etkiler.  Doğu kıyılarında kışlar ılık geçer. Haziran başlarından, temmuz ortalarına kadar yağış boldur. Temmuz ortalarından sonra mevsim yağışsızdır.

» Japonya Sağlık Bilgileri

Japonya teknolojik olarak dünya sıralamasında ilk sıralarda yer aldığı gibi sağlık hizmetlerinde de oldukça güçlü bir alt yapıya sahiptir. Japonya seyahatinizden önce mutlaka seyahat sağlık sigortası yaptırmanızı öneririz. Aksi takdirde sigortasız olarak hastaneye gittiğiniz zaman, tedaviniz yüksek maliyetlerde olabilmektedir.

» Popüler Kent ve Merkezler

Tokyo Japonya’nın başlıca şehridir.

 “Tokyo”

Yüzölçümü 600 km² olup, 35 milyon nüfuslu megapol bir bölge olan Tokyo dünyanın en büyük kentidir. Aynı zamanda son yapılan araştırmalara göre yaşamın en pahalı olduğu kentlerden biridir. Şehrin merkezinde hendekler ve geniş bahçelerle çevrili İmparatorluk Sarayı yer alır. Sarayın doğusunda, Japon iş dünyasının merkezi olarak nitelendirilen Maranouçi semti bulunur; kuzeydoğusunda ise pek çok üniversitenin ve basımevinin bulunduğu Kanda semti uzanır. Resmi binalar sarayın güneyindeki Kasumigaseki semtinde toplanmıştır. Milli parlamento binası ise Kasumigaseki'nin batısındadır. Dünyaca meşhur bir alışveriş merkezi olan Ginza semti şehrin doğusunda yer alır. Tokyo'nun mimarisi iki veya üç katlı ahşap evlerden,  taş yapılara ve beton veya çelikten yapılmış gökdelenlere kadar değişen bir çeşitlilik gösterir. Japonya'nın başlıca ibadet merkezi olan Meiji Tapınağı bir milli abide olarak kabul edilir.

Başlangıçta depreme karşı dayanıklı olsun diye binalar 30 metreyle sınırlandırılmış, fakat 1960'lardan sonra bu yüksekliği aşan depreme dayanıklı pek çok yeni bina inşa edilmiştir. Bunların başlıcaları, Tokyo Katedrali, Mill Tiyatro ve Uluslar arası Ticaret Merkezi’dir.

» Görülecek Yerler

“İmperial  Palace”

Saray Meiji Restorasyon'undan sonra Kraliyet Aile'sinin yerleşimi olmuştur. Sarayın doğu bahçesi şuan halka ve turistlere açıktır. Gezmenizi tavsiye ederiz. Ginza Caddesi Kraliyet Sarayı'ndan yürüyerek 15 dakikada ulaşabileceğiniz mesafededir. Burada Batı mimarisinin etkisinde kalmış birçok yapı görebilirsiniz. Sarayın bulunduğu konum, bir çok alışveriş merkezi bulabileceğiniz bir yerde bulunmaktadır.

“Shibuya-Harajuku arasında yürüyüş”

Shibuya Japon gençliği arasında en popüler yerlerden biridir. Buraya JR, veya Tokyo metrosuyla çok kolay ulaşabilirsiniz. Bu çevrede büyük alışveriş merkezleri, sinemalar, fast-food restaurantlar, uluslararası ve her bütçeye uygun restaurantlar çok fazla rastlayabilirsiniz.
Harajuku'nun moda merkezi olarak çok gelişmiştir. Ana cadde boyunca uzanan butik, stilist dükkanları, kafeler ve restaurantlar bulunmaktadır. Japon halkı arasında Harajuku Fashion diye bir kavram oluşmuştur ve Japonya’da görülmeye değer yerlerden biridir.

“Sumida Nehri”

Sumida Nehri’ne geziler için turistler tekne kullanmaktadır. Azuma köprüsünün yanındaki iskeleden yolculuğa başlayabilirsiniz. Sumida Nehri’nde bahar mevsiminde çiçeklerle, yaz mevsiminde havai fişeklerle, kış mevsiminde de karla kaplı görsel bir şölene tanıklık edersiniz. Bunların eşliğinde Sumida Nehri’nde çok güzel bir tekne turu geçirebilirsiniz.

“Asakusa Tapınağı”

Tarihi bir yapı olan Asakusa Tapınağı’nın kapısı geçmişten bugüne hala ayaktadır. Bu tapınağın çevresinde festivaller düzenlenmektedir. Japon kültüründe doğanın önemi büyüktür.Burada Shitamiti  yürüyüşü yapabilir, Japonya’nın doğasını yakından görebilirsiniz.