"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Work and Travel Amerika "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampyanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !
ok ok

YURTDIŞI DİL OKULU ARAMA MOTORU

ÜLKE
ŞEHİR
DİL OKULU
PROGRAM

Almanya'da dil okulu başvuru ve üniversite eğitimi için genel bilgi;

dil-okullari dil-okullari dil-okullari dil-okullari dil-okullari

Almanya'da dil okulu başvuru ve üniversite eğitimi için genel bilgi;

 

Almanya’ya Genel Bakış   (Detaylı bilgi için tıklayınız “Almanya Ülkeler Rehberi”)

Almanya’ya da resmî adıyla Almanya Federal Cumhuriyeti Orta Avrupa'da bir ülkedir. Kuzeyinde Kuzey Denizi, Danimarka ve Baltık Denizi, doğusunda Polonya ve Çek Cumhuriyeti, güneyinde Avusturya ve İsviçre ve batısında Fransa, Lüksemburg, Belçika ve Hollanda bulunur. Almanya 357.021 km²'lik bir alanı kaplar ve ılıman iklim kuşağının içinde yer alır. 81,5 milyonun üzerindeki nüfusu ile Avrupa Birliği'nin en büyük nüfusa sahip ülkesi konumundadır. Ayrıca en çok göçmen barındıran üçüncü ülke konumundadır.

Almanya bir federal parlementer cumhuriyettir. On altı eyaletten oluşmaktadır. Başkenti ve en büyük şehri Berlin'dir. Almanya Birleşmiş Milletler'e, NATO'ya, G8'e üyedir ve Kyoto Protokolünü imzalamıştır. Almanya 2007 yılına göre, GSYİH'ye göre dünyanın 3. büyük ekonomisi ve en çok ihracat gerçekleştiren ülkesidir. Ülke dünyada gelişme için en çok bağışta bulunan ikinci ülke konumundadır. Buna karşın ülke, askeri harcama bütçesi olarak 6. sıradadır. Ülke, sosyal güvenlik sistemiyle yüksek yaşam seviyesine sahiptir. Almanya, Avrupa meselelerinde yüksek ülke nüfusu ve ekonomik gelişmişliğiyle dünya seviyesinde kilit rol oynamaktadır. Almanya birçok bilim ve teknoloji alanında lider durumda olarak kabul edilmiştir.

Almanya'da dil okulu başvuru ve size en uygun okul seçimleri için bizi aramanız yeterlidir.

Kısa Kısa Almanya

Nüfus:  81.800.000

Başkent: Berlin

Para Birimi: Euro

Telefon: Ülke kodu 49, Türkiye 0090 + alan kodu ve telefon numarası ile aranır.

Saat Farkı: -1 saat

Uçuş Süresi: İstanbul – Frankfurt arası 3 saat 15 dakika

Acil Telefonlar: Polis 110, Ambulans 19222, İtfaiye 112

Elektrik: 230 V, 50 Hz

Almanya Vizesi   (Detaylı bilgi için tıklayınız “Almanya Vizesi Evrakları”)

Öğrencilerin Almanyada dil eğitimi veya üniversite eğitimi alabilmeleri için Almanya vizesine ihtiyaçları vardır. Öğrenciler ilk vizelerini Türkiye'de ki Alman Konsolosluklarından almaları gerekir. Almanyada Üniversite eğitim almak isteyen öğrenciler Almanya vizesi için gerekli evrakların hem asıllarını hem de fotokopilerini Türkiye'de ki Alman Konsolosluklarına ibraz etmeleri gerekir. Almanya Konsolosluğu öğrencilere 3 çeşit Almanya vizesi vermektedir.

  • Almanya Öğrenci Vizesi: (Studentenvisum) DSH veya TestDAF gibi Almanca sertifikasına sahip öğrenciler Almanyada Üniversitelerden kabul belgesini (Zulassungsbescheid) alabilirler. Almanya Üniversite kabul belgesi ile Almanya Konsolosluklarına müracaat ederek öğrenciler Almanya Öğrenci Vizesi alabilirler.
  • Almanya Öğrenci Adayı Vizesi: (Studienbewerbervisum) Almanyada Almanca dil kursundan sonra Almanyada Üniversite eğitim almak isteniyorsa bunun için daha baştan isabetli vize olan Almanya Öğrenci Adayı Vizesine (Studienbewerbervisum) başvurmak gerekir. Öğrenciler Almanyada Üniversitelerden başvuru teyidi (Bewerberbestaetigung) almış iseler bu vizeye başvurabilirler. Bu vize ile üç ay süre ile Almanya' da üniversite öğrenimi hakkında bilgi alabilirler. Almanyada Üniversiteler ile irtibata geçebilirler ve gerekli belgeleri Almanyada Üniversitelerden temin edebilirler.
  • Almanya Dil Eğitim Vizesi: (Sprachvisum) Almanca Dil Kursunun haftalık en az 20-24 saat arası olmasını ve DSH veya Test-DAF gibi Almanca dil sınavlarından birine hazırlık amaçlı olduğunu belirten kurslara kayıt olma zorunluluğu getirmiştir. Almanya'ya geliş tarihinden itibaren 18 ay içinde üniversiteye kayıt yapıldığında (yani gerekli olan Almanca Dil Sertifikası alındığında) Almanya dil vizesi, öğrenci vizesine çevrilir. Almanya Konsolosluğundan Vize alınırken bu durum Konsolosluk yetkililerine önceden bildirilmelidir. Almanyada Üniversite Lisans veya Yüksek Lisans mezuniyeti sonrası 1 yıl içinde iş bulunduğunda Almanyada oturum vizesi alınabilir.

Çalışma İzni

Türk vatandaşları için üniversite öğrencisi olarak tatillerde yılda 90 günlük yasal çalışma hakkı mevcuttur. Duruma göre bu şekilde çalışarak bir öğrencinin yıllık masrafının çok büyük bir bölümünü kazanması mümkün olabilmektedir.

Yaşam Maliyetleri

Almanya’da öğrenciler konaklama için aylık ortalama 250-300 Euro harcamaktadır. Konaklama için ev veya yurt kullanabilirsiniz. Buna ek olarak ulaşım, beslenme ve sosyal giderleriniz için de toplamda 300 Euro civarında paraya ihtiyacınız vardır.

Almanya Hava Durumu

Federal Almanya'nın iklimi büyük bölümü kuzey denizi istikametinden gelen ve batı yönünden esen nemli rüzgârların etkisiyle serindir. Almanya'nın kuzey batı bölümü Atlantik Okyanusu etkisinde kaldığından, yılın her dönemi yağmurludur. Kış ayları bu bölgede genel olarak ılımlı, yaz ayları ise serin geçer. Doğu Almanya bölgesinde iklim genel olarak kara iklimi karakterindedir. Bu bölgede kış ayları uzun ve sert geçer. Yaz ayları ise sıcaktır. Periyodik olarak ta kurak geçen sürelerde yaşanır. Hava sıcaklığının en fazla olduğu ay Temmuz, en düşük olduğu ay ise Ocak ayıdır. Bölgesel olarak sıcaklık farklılıkları ve yağış miktarındaki değişiklikler her zaman vardır. Genelde dağların batı yönleri doğu yönlerine göre daha fazla yağış alır. Bazı yöreler, dağların korumasından dolayı sıcak iklime sahiptir. Örneğin Yukarı Ren Nehri ovası böyle bir bölgedir. Yazın (Temmuz) kuzey Almanya'nın geniş ovalarında sıcaklık ortalama olarak 18 derece civarındadır. Güneyin sıcak bölgelerinde ise bu 19,4 derecedir.

Almanya Sağlık Bilgileri

Almanya'da eğitim alırken üniversite bünyesinde devletin resmi sigortası olan AOK sağlık sigortası ile sigortalanırsınız. Bunun haricinde Almanya'da üniversite öncesi Almanca dil eğitiminde iseniz özel sağlık sigortası ile acentamız tarafından sigortalanabilirsiniz. Sağlık sigortası yapılırken size özel bir sağlık kartı hazırlanır ve Almanyada Haus Artz denilen (Aile hekimi) muayenehanelere giderek bu sağlık kartı ile sınırsız hizmet alabilirsiniz.

Popüler Kentler

Berlin, Düsseldorf, Düsseldorf, Frankfurt, Hamburg, Münih

Görülecek Yerler

Berlin Duvarı,    Neuschwanstein Şatosu, Oktoberfest, Oktoberfest, Brandenburg Kapısı, Berlin Zoolojik Bahçesi, Zugspitze Dağı, Berliner Fernsehturm, O2 World, Bergama Müzesi, Köln Katedrali, Müzeler Adası, Berlin Olimpiyat Stadyumu.

Almanya’da Eğitimin Avantajları

  • Almanya'da öğrencilere 3 aylık çalışma izni verilmektedir.
  • Çok çeşitli öğrenci derneklerinde değişik aktivitelere katılınabilir.
  • Almanya'da pek çok büyük şehirde Türk bankalarının şubeleri üzerinden işlem yaptırabilmek mümkündür.
  • Çoğu şehirde yaygın kullanım imkânı bulunan bisiklet sayesinde şehir içi ulaşım pratik ve az masraflı hale gelmektedir.
  • Öğrencilerin oda bulması zor değildir. Kiralar genellikle makul seviyededir.
  • Almanca günümüzde halen İngilizce'den sonra iş dünyasında en çok kullanılan dildir.

 

Almanya'da dil okulu başvuru işlemleriniz için en doğru nokta EğitimNoktası Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı..

Amerika Dil Okulu   Kanada Dil Okulu   Avustralya Dil Okulu    Yeni Zelanda Dil Okulu    

İngiltere Dil Okulu    Irlanda Dil Okulu    Malta Dil Okulu    İskoçya Dil Okulu   

Güney Afrika Dil Okulu    Dubai Dil Okulu    İtalya Dil Okulu    Fransa Dil Okulu    

Almanya Dil Okulu    Avusturya Dil Okulu    İsviçre Dil Okulu    Rusya Dil Okulu   

Portekiz Dil Okulu    İspanya Dil Okulu    Meksika Dil Okulu    Kolombiya Dil Okulu   

Çin Dil Okulu    Japonya Dil Okulu    Tayland Dil Okulu    Hindistan Dil Okulu

ALMANYA'DAKİ OKULLAR