"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Work and Travel Amerika "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampyanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !
ok ok

YURTDIŞI DİL OKULU ARAMA MOTORU

ÜLKE
ŞEHİR
DİL OKULU
PROGRAM

İngiltere'de dil okulu başvuru ve üniversite eğitimi için genel bilgi;

dil-okullari dil-okullari dil-okullari dil-okullari dil-okullari

İngiltere'de dil okulu başvuru ve üniversite eğitimi için genel bilgi;

 

İngiltere’ye Genel Bakış   (Detaylı bilgi için tıklayınız “İngiltere Ülkeler Rehberi”)

İngiltere Avrupa’nın kuzeybatı kıyısında yer alan Britanya Adalar Topluluğu üzerinde, dört ülkeden oluşan bir devlet. Bu adalar topluluğu Büyük Britanya ve İrlanda Adalarıyla birlikte, 5000 küçük adadan meydana gelmiştir. Batısında İrlanda Denizi, doğusunda Kuzey, kuzeyi, güneybatısı ve kuzeybatısı Atlas Okyanusu ile çevrilidir. Bu Birleşik Krallığa Büyük Britanya, Kuzey İrlanda, İskoçya Krallığı ve Gall Prensliği dâhildir.

İngiltere, Birleşik Krallığı oluşturan 4 ülkeden en geniş ve en kalabalık olandır. 60 milyondan fazla olan Birleşik Krallık nüfusunun %85'i (yaklaşık 50 milyon kişi) İngiltere'de yaşamaktadır

Birleşik Krallık'ta yaşayan toplulukları ifade etmek için British, Welsh, Scottish, Irish ve genel olarak da English kelimesi kullanılır. Eğitim sistemi olarak İskoçya dışında diğer üç ülkenin yapısı birbiriyle benzerlik gösterir. Özellikle İngiltere ve Galler'in eğitim sistemleri büyük oranda benzerlik gösterir. Ülkede ana toplum olan İngilizlerin yanı sıra dünyanın dört bir tarafından çok farklı etnik kökenlere mensup topluluklar yaşamaktadır. Bunlar arasında özellikle Hindistanlı ve Pakistanlılar çoğunluktadır. Özellikle büyük şehirlerde bu çok kültürlülük fark edilir bir şekilde yaşanmaktadır.

İngiltere'de dil okulu başvuru ve size en uygun okul seçimleri için bizi aramanız yeterlidir.

Kısa Kısa İngiltere

Nüfus:  57.411.000

Başkent: Londra

Para Birimi: İngiliz Sterlini (Pound)

Telefon: Ülke Kodu 44, Türkiye 0090 + alan kodu + telefon numarası şeklinde aranır.

Saat Farkı: -2 saat

Uçuş Süresi:  İstanbul – Londra arası 4 saat

Acil Telefonlar: Ambulans, İtfaiye ve Polis Ortak Çağrı Numarası 999

Elektrik:  240 Volt, 50 Hz'dir. Prizleri üç uçludur.

İngiltere Vizesi   (Detaylı bilgi için tıklayınız “İngiltere Vizesi Evrakları”)

İngiltere öğrenci vizeleri Ziyaretçi Öğrenci Vizesi ve Öğrenci Vizesi olmak üzere 2 farklı gruba ayrılır. Ziyaretçi Öğrenci vizeleri de 6 aya kadar İngilizce dil eğitimleri için Ziyaretçi Öğrenci vizesi, 11 aya kadar İngilizce dil eğitimleri için ise Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci vizesi olarak kendi içinde 2 gruba ayrılır. Öğrenci vizeleri ve Ziyaretçi öğrenci vizeleri arasında temel farklılık Öğrenci vizelerinin sürelerinin uzatılabilir olmaları, Ziyaretçi Öğrenci Vizelerinin ise sürelerinin uzatılamıyor olmasıdır. İki vize tipi başvuru ücretleri ve kriterleri bakımından da farklılıklar söz konusudur.

Çalışma İzni

İngiltere’de dil eğitimi öğrencilerinin çalışma izni 21.04.2011 tarihinden itibaren ki başvurular için kaldırılmıştır. Ancak üniversite öğrencilerinin çalışma hakkı devam etmektedir. Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkelerden gelen öğrenciler; lisans, yüksek lisans, doktora gibi eğitimleri süresince haftada 20 saate kadar yarı zamanlı olarak çalışabilirler. Tatil dönemlerinde ise öğrenci tam gün çalışabilmektedir.  Öğrencilerin yaptıkları işe göre aldıkları saat ücretleri 5-10£ arasında değişir.

Yaşam Maliyetleri

İngiltere’de bir öğrenci için konsolosluğun tavsiye ettiği ortalama maliyet Londra içi için £800 Londra dışı için £600’dır. Üniversite öğrencileri çoğunlukla yurtta, dil eğitimi ve sertifika için giden öğrenciler ise genellikle ilk gittiklerine aile yanında kalırlar ama daha sonra oda veya ev kiralamaya gidebilirler. Yurt fiyatları okul ve şehre göre değişir, haftalık £65 ila £150 arasında değişen fiyatlarda Üniversitelerin yurtlarında kalabilirsiniz. Aile yanlarında yine haftada ortalama yemek tercihinize göre haftada £200 civarında olacaktır.

İngiltere Hava Durumu

Ülkede nemli deniz iklimi hâkimdir. Yazları serin kışları ılık olur. Kışın özellikle kuzeyinde kar yağışı beklenebilir. Yıl boyunca yağmur yağışı görülür. Yağış en çok kasım ayında gerçekleşir. Yaz ortalama sıcaklık: 17 C° / Kışın Ortalama Sıcaklık: 6°’dir.

İngiltere Sağlık Bilgileri

İngiltere'de yaşamak veya seyahat etmek ciddi sağlık riskleri içermemektedir, sadece rutubet ve soğuktan kaynaklanan nezle, grip veya romatizma gibi rahatsızlıklarınız olabilir. Yiyecek ile ilgili yasal uygulamalar oldukça katı olduğundan besin maddeleri ile ilgili bir sorunuzuz olmayacaktır. Çeşme suyu içilebilir durumdadır ancak içindeki kimyasal maddelere alışabilmeniz biraz zaman alacaktır. İngiltere'de herhangi bir şekilde ikamet edenler ücretsiz olarak İngiliz Ulusal Sağlık Hizmetinden yararlanabilirler. Bunun anlamı ülkeye girişinizde sağlık sigortası yaptırmanız zorunlu değildir. 6 ay üzeri ülkede ikamet edecek olanlara (bu arada 6 aydan daha uzun süreli eğitim programlarına kayıt yaptıran yabancı öğrencilere) kamu fonlarına yük olmasına izin veren bu sistemde sağlanan sağlık hizmetleri acil durumlardaki tedavi ve bazı bulaşıcı hastalıkların tedavisi hizmetleri ile sınırlıdır. Kalacağınız süre 6 aydan az ise mutlaka sağlık sigortası yaptırmalısınız.

Popüler Kentler

Londra, Brighton, Bournemouth, Ramsgate, Portsmouth, Oxford, Cambridge, Eastbourne, Edinburgh, New Castle, Southampton, Manchester İngiltere’nin başlıca şehirleridir.

Görülecek Yerler

İngiltere’nin bilinen ilk yerleri kentleridir. Bunun dışında görülecek yerler açısından çok fazla kültürel yapıya sahiptir. İngiltere’de başlıca görülecek tarihi yerler; British Library, Regents Park, British Museum, Lulworth Kalesi, Bodiam Kalesi, Victoria ve Albert Müzesi, Tower Bridge, Oxford Street, Hyde Park, Madame Tussauds Müzesi, St Paul Katedrali, Londra Kule Köprüsü, Londra Kulesi, London Eye, Big Ben, Westminster Abbey, Buckingham Sarayı.

İngiltere’de Eğitimin Avantajları

  • İngiltere birçok açıdan çok güvenli bir ülkedir.
  • İngilizce en doğru ve akıcı biçimde İngiltere'de konuşulmaktadır.
  • Türkiye'ye yakındır.
  • İngiltere yabancı öğrenci yoğunluğu bakımından diğer İngilizce öğrenimi veren ülkelere göre ön sıralarda gelmektedir.
  • İngiltere modernizasyonu bakımından tüm dünyada geçerliliğini kabul ettirmiş bir ülkedir.
  • İngiltere yabancı üniversite öğrencilerine haftada 20 saat çalışma izni vermektedir.
  • İngilteredeki üniversiteler dünya çapında çok saygın ve geçerliliği her yerde kabul gören okullardır.

 

İngiltere'de dil okulu başvuru işlemleriniz için en doğru nokta EğitimNoktası Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı..

Amerika Dil Okulu   Kanada Dil Okulu   Avustralya Dil Okulu    Yeni Zelanda Dil Okulu    

İngiltere Dil Okulu    Irlanda Dil Okulu    Malta Dil Okulu    İskoçya Dil Okulu   

Güney Afrika Dil Okulu    Dubai Dil Okulu    İtalya Dil Okulu    Fransa Dil Okulu    

Almanya Dil Okulu    Avusturya Dil Okulu    İsviçre Dil Okulu    Rusya Dil Okulu   

Portekiz Dil Okulu    İspanya Dil Okulu    Meksika Dil Okulu    Kolombiya Dil Okulu   

Çin Dil Okulu    Japonya Dil Okulu    Tayland Dil Okulu    Hindistan Dil Okulu

İNGILTERE'DEKİ OKULLAR