"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Work and Travel Amerika "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampyanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !
ok ok

YURTDIŞI DİL OKULU ARAMA MOTORU

ÜLKE
ŞEHİR
DİL OKULU
PROGRAM

Fransa'da dil okulu başvuru ve üniversite eğitimi için genel bilgi;

dil-okullari dil-okullari dil-okullari dil-okullari dil-okullari

Fransa'da dil okulu başvuru ve üniversite eğitimi için genel bilgi;

 

Fransa’ya Genel Bakış   (Detaylı bilgi için tıklayınız “Fransa Ülkeler Rehberi”)

Fransa, anakara toprakları Batı Avrupa'da bulunan ve dünyanın pek çok bölgesinde denizaşırı toprakları olan bir ülkedir.

Kıta Fransası, güneyde Akdeniz'den kuzeyde Manş Denizi ve Kuzey Denizi'ne, doğuda Ren Nehri'nden batıda Atlas Okyanusu'na kadar yayılan topraklarda yer alır. Fransızlar, ülkelerini topraklarının biçiminden ötürü Altıgen olarak adlandırırlar.

Fransa, yönetimde yarı-başkanlık sisteminin uygulandığı üniter bir devlettir. Ülkenin başlıca ilke ve ülküleri İnsan ve Yurttaş Hakları Bildirisi'nde açıklanmıştır.

Fransa'nın Avrupa kıtasındaki komşuları Belçika, Lüksemburg, Almanya, İsviçre, İtalya, İspanya, Monako ve Andorra'dır. Akdeniz'de İtalya'ya ait Sardinya adası'ndan sadece 12 km uzaktaki Korsika adası da Fransa'ya aittir. Sahip olduğu denizaşırı illerde de, Fransız Guyanası aracılığıyla Brezilya ve Surinam'a, Saint Martin Adası aracılığıyla da Hollanda Antilleri'ne sınırı vardır. Fransa, Manş Denizi'nde deniz yüzeyinin altından geçen Manş Tüneli'yle Birleşik Krallık'a bağlanmaktadır.

Fransa, 17. yüzyılın ikinci yarısından bu yana dünya genelinde uluslararası ilişkiler alanında önde gelen ülkelerden olmuştur. 18. ve 19. yüzyıllar arasında, Fransa dönemin en büyük sömürge imparatorluklarından birini kurmuştur. Bu dönemlerde Fransa'nın sınırları batı Afrika'dan, güneydoğu Asya'ya kadar uzanmış, etki ettiği bölgelerdeki toplumların kültür ve siyasetlerinde belirgin izler bırakmıştır.

Dünya sıralamasında 6. sırada bulunan nominal gayrisafi yurtiçi hasılası ve 8. sırada yer alan satın alma gücü paritesi ile ileri bir ekonomiye sahiptir ve gelişmiş ülkeler sınıfında yer almaktadır.

İş gezileri için gelenler dâhil, ülkede yirmi dört saatten az kalanlar hariç tutulmak üzere, yıllık olarak ağırladığı yaklaşık 82 milyon turistle Fransa, dünyada en çok ziyaret edilen ülkedir.

Fransa, Avrupa Birliği adlı siyasi ve ekonomik örgütlenmenin kurucu üyelerinden biridir ve birlik üyesi ülkeler içinde yüzölçümü en büyük olanıdır. Ülke, bunun yanında Birleşmiş Milletler'in de kurucu üyelerinden, Frankofon'un, G8 Zirveleri'nin, Latin Birliği'nin ve NATO'nun da katılımcılarındandır. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin beş daimi üyesinden biridir. 360 etkin savaş başlığı ve 59 nükleer santraliyle önemli bir nükleer güçtür.

Fransa'da dil okulu başvuru ve size en uygun okul seçimleri için bizi aramanız yeterlidir.

Kısa Kısa Fransa

Nüfus: 65.430.000

Başkent: Paris

Para Birimi: Euro

Telefon: Ülke kodu 33, Türkiye 0090 + alan kodu + telefon numarası şeklinde aranır.

Saat Farkı: -1 saat

Uçuş Süresi: İstanbul – Paris arası 3 saat 5o dakika

Acil Telefonlar: Ambulans, İtfaiye ve Polis Ortak Çağrı Numarası 911.

Elektrik: 220 V 60 Hz’dir.

Fransa Vizesi   (Detaylı bilgi için tıklayınız “Fransa Vizesi Evrakları”)

Fransa için alınması gereken vize türü Schengen Vizesidir. Yeşil pasaport sahipleri Fransa’ya 90 güne kadar vizesiz giriş yapabilirler. Avrupa vatandaşı olmayan (yani Avrupa Ekonomik Alanı, Andora, Monako, İsviçre, San Marino ve Vatikan uyruklu olmayan) öğrenciler Fransa’da öğrenim görmek amacıyla, kalma süreleri 6 ayı geçecekse öğrenci ibareli uzun süreli bir vize alabilirler. Daha sonra öğrenciler yetkili makamlarca istenen belgeleri sunmak şartıyla bu öğrenci vizesini otomatik olarak uzattırabilirler.

Çalışma İzni

Yasal haftalık çalışma süresi bir yıl üzerinden ortalama 35 saattir. Yasalar yabancı öğrencilerin yılda 964 saat çalışmalarına olanak tanır. Bu da hafta içinde yarı zamanlı bir çalışma (haftada 17,5 saat) ve 3 aylık bir dönem için (aralıksız veya değil) tam zamanlı bir çalışmaya karşılık gelmektedir. Öğrenci daha fazla saat çalışabilir: 20-25 saattir. Fransa'da asgari ücret "SMIC" uygulaması bulunmaktadır ve asgari ücret çalışılan saat başına brüt (yani yaklaşık % 20'lik zorunlu sosyal kesintiler yapılmadan) 9 Euro’dur.

Yaşam Maliyetleri

Fransa’da günlük yaşam için gerekli aylık bütçe 700 ile 1000 Euro civarındadır. Bu bütçenin altında bir parayla normal bir yaşam sürmek ve Fransa’daki öğrenciliğinizi dolu dolu yaşamak için güçlüklerle karşılaşabilirsiniz.

Fransa Hava Durumu

Ülkenin kuzeyine, kışlar soğuk yazlar yağmurlu geçen Kuzey Avrupa iklimi; güneyine ise kışlar ılık yazlar sıcak ve kurak geçen Akdeniz iklimi hâkimdir.

Fransa Sağlık Bilgileri

Genel sağlık sigortası ile sağlık muayenesi herkese açıktır. Hastaneler 24 saat açık ve özel acil birimleri bulunmaktadır. Fransa Sosyal Güvenlik Sistemi prim ödenerek yapılan sağlık giderlerinin bir kısmını geri alma olanağı sağlar.  Bu sistemle birlikte ufak bir miktar karşılığında sağlık giderlerinin tamamını karşılama olanağı sağlayan Öğrenci Tamamlayıcı Sigortaları da bulunur.  Öğrenci Sigortalarından yararlanabilmek için öğrenci 28 yaşın altında olmalı ve kabul edilen bir yükseköğretim kurumunda kayıtlı olmaları gerekmektedir. 28 yaş üzeri öğrenciler ise bazı şartları yerine getiriyorsa Genel Sağlık Sigortası “CMU” den yararlanabilirler.

Popüler Kentler

Paris, Nice, Antibes, Tours Fransa’nın başlıca şehirleridir.

Görülecek Yerler

Musée du Louvre, Centre Georges Pompidou, Notre Dame, Sainte Chapelle, Musée d'Orsay, Eiffel Kulesi, Cimetiére du Pére Lachaise, Place des Vosges, Catacombes, ILE de FRANCE, Canal Saint Martin, Egouts de Paris Fransa’da görülecek başlıca yerlerdir.

Fransa’da Eğitimin Avantajları

  • Yüksek kalitede eğitim
  • Uluslararası geçerliliği olan diplomalar
  • İnsanlarının kozmopolit olması nedeniyle yabancı öğrencilerin rahatlıkla ortama uyum sağlayabilmeleri
  • Misafirperver çevre
  • Eğitim için güvenli bir ülke
  • Çok kültürlülük
  • Eşsiz doğa

 

Fransa'da dil okulu başvuru işlemleriniz için en doğru nokta EğitimNoktası Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı..

Amerika Dil Okulu   Kanada Dil Okulu   Avustralya Dil Okulu    Yeni Zelanda Dil Okulu    

İngiltere Dil Okulu    Irlanda Dil Okulu    Malta Dil Okulu    İskoçya Dil Okulu   

Güney Afrika Dil Okulu    Dubai Dil Okulu    İtalya Dil Okulu    Fransa Dil Okulu    

Almanya Dil Okulu    Avusturya Dil Okulu    İsviçre Dil Okulu    Rusya Dil Okulu   

Portekiz Dil Okulu    İspanya Dil Okulu    Meksika Dil Okulu    Kolombiya Dil Okulu   

Çin Dil Okulu    Japonya Dil Okulu    Tayland Dil Okulu    Hindistan Dil Okulu

FRANSA'DAKİ OKULLAR