"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Work and Travel Amerika "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampyanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !
ok ok

YURTDIŞI DİL OKULU ARAMA MOTORU

ÜLKE
ŞEHİR
DİL OKULU
PROGRAM

Amerika'da dil okulu başvuru ve üniversite eğitimi için genel bilgi;

dil-okullari dil-okullari dil-okullari dil-okullari dil-okullari

Amerika'da dil okulu başvuru ve üniversite eğitimi için genel bilgi;

 

Amerika’ya Genel Bakış   (Detaylı bilgi için tıklayınız “Amerika Ülkeler Rehberi”)

Amerika Birleşik Devletleri, elli tane eyalet ve bir tane federal bölgeden oluşan bir federal anayasal cumhuriyettir. Ülkenin çoğu (48 tane eyaleti olan Kıta ABD'si ve ülkenin federal bölgesi olan Washington, DC), Kuzey Amerika'nın ortasında, Büyük Okyanus ve Atlas Okyanusu'nun arasında bulunmaktadır. Kuzeyinde Kanada, güneyinde ise Meksika ile sınırı bulunur.

Amerika dağlar, ormanlar, kanyonlar ve sahiller açısından gayet zengin doğal güzelliklere sahiptir. Sierra Nevada Dağlarında trekking, Colorado Nehri üzerindeki Grand Kanyonda rafting, Mississippi Nehri boyunca kano, Great Lakes üzerinde balıkçılık, Florida'da yelkenli, Hawaii'de dalış, Rocky Dağlarında kayak gibi hemen her tür spor dalını kolayca yapma imkanı bulabilirsiniz. Amerika'nın milli parkları Milli Park Hizmetleri (NPS) tarafından idare edilmektedir. Yürüyüş yapılan yollar genellikle iyi korunmuş ve işaretlenmiştir. Milli Park Sistemi, arkeolojik ya da jeolojik fenomenlere dayalı Milli Anıtları (Wyoming'deki Devil's Tower gibi), Milli Ormanları ve şehir dışında ya da yoldan uzak olmasıyla az bilinen parkları içine alır. Milli Parklar ve Milli Anıtlar, eyaletler tarafından idare edilmektedir. Amerika'daki park ve mesire yerlerinde, buralardaki faaliyetler ve diğer pratik bilgiler (mesela hava raporu ya da balık tutma kuralları gibi) hakkında bilgi veren ziyaretçi danışma merkezleri bulunmaktadır.

Parkların ve anıtların çoğu 4-20$ arası giriş ücreti almaktadırlar. NPS'lerden paso temin edilebilirse (Golden Eagle Passport 50$) sürücü ve beraberindeki bütün yolcuların tüm milli parklara ve anıtlara yıl boyunca ücretsiz girmeleri sağlanabilir (kullanıcılar, bu pasonun kamp, yüzme, park ve bot kullanma gibi faaliyet ücretlerini kapsamadığını bilmelidirler).

Hemen her park ve anıtta kamp yapma imkânı olmasına rağmen sadece daha büyük parklarda konaklamak için oteller mevcuttur. Balık tutmak için izin almak zorunludur ve izin alma prosedürü eyaletten eyalete değişmektedir.

Amerika'da dil okulu başvuru ve size en uygun okul seçimleri için bizi aramanız yeterlidir.

Kısa Kısa Amerika

Nüfus: 313.900.000

Başkent: Washington, DC

Para Birimi: ABD Doları

Telefon: Ülke Kodu 1, Türkiye 0090 + alan kodu + telefon numarası şeklinde aranır.

Saat Farkı: Batısı -7 saat, doğusu -10 saat

Uçuş Süresi: İstanbul – New York arası 11, Los Angeles arası 14 saat

Acil Telefonlar: Ambulans, İtfaiye ve Polis Ortak Çağrı Numarası 911

Elektrik: 110 Volt, 60 Hz'dir. Prizleri ikili olmasına rağmen yassı uçludur.

Amerika Vizesi   (Detaylı bilgi için tıklayınız “Amerika Vizesi Evrakları”)

Dil okuluna kayıt yaptırarak Amerika öğrenci vizesine başvuruda bulunacak olan öğrencilerin, vize alabilmeleri için kayıt yaptıracakları okuldan minimum haftada 18 saat ders alacak şekilde kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir.

Amerika öğrenci vize başvuru işlemleri için istenilen evrakların tek bir formatta veriliyor olmasına rağmen, kişilerin akademik, iş ve aile yapılarında olan farklılıklar göz önüne alınarak, Amerika F1 öğrenci vizesi başvurularında hazırlanış ve ibraz şeklinde de farklılıklar olacağını hatırlatmak isteriz.

Çalışma İzni

Dil eğitimi alan öğrencilere çalışma izni yoktur. Ancak sertifika ve diploma programları gibi akademik eğitim alan öğrencilere OPT (Optional Practical Training) seçeneği ile program sonrası Amerika’da 1 yıl tam zamanlı çalışma olanağı sunulmaktadır. OPT ile bir yılı tamamlayan öğrencilere H1 veya Green Card sponsor şirket bulma imkanı doğmaktadır.

Yaşam Maliyetleri

Amerika’da yaşam masrafları yaşadığınız bölgeye göre değişir. Eğer büyük bir şehirdeyseniz elbette kiranız, ulaşım masraflarınız, sosyal aktiviteleriniz daha pahalı olacaktır. Bu durum metropolitian olmayan şehirlerde değişir yani yaşam masraflarınız daha az olur. rneğin dünyanın en pahalı şehirlerinden biri olan New York’ta bir öğrencinin aylık masrafı 2000$’a kadar çıkabilirken iç eyaletlerde bunu 1000$’a kadar düşürmek mümkündür. 

Amerika Hava Durumu

Amerika Birlesik Devletleri, yuz ölçümünün büyüklüğünden kaynaklı farklı iklimlere sahiptir. Ülkenin orta bölümünde karasal iklim hâkimken, güney kesiminde daha çok tropikal iklim görülmektedir. Doğu ve Batı kısmında ise kuzey bölgeleri hariç genel olarak ılıman bir iklim hâkimdir.

Amerika Sağlık Bilgileri

Amerika'nın sağlık sisteminin anlaşılması, Amerikalılar için bile zordur. Yeni çıkan ve çıkacak olan yasalar konuyu daha da karmaşıklaştırmaktadır. Amerikan sistemi dünyanın en iyilerinden ve en pahalılarından biridir. Amerika’da beklenmedik sağlık kazaları seyrek görülür; örneğin musluk suyu ülkenin her yerinde içilebilir niteliktedir. 911 ve 0 (sıfır) telefon sistemlerine de yaygın olarak erişilebilir. Kaliteli sağlık hizmetleri ülkenin her yerinde çeşitli kaynaklardan alınabillir. Bütün mesele uygun prosedürü ve hangi hizmet için nereye gidilmesi gerektiğini bilmektir. Bu bilgi yabancı bir öğrenciye önemli zaman ve para tasarrufu sağlar.

Popüler Kentler

Washington, New York, Los Angeles, San Diego, San Francisco, Hawaii, Santa Barbara, Forth Lauderdale, Orlando, Honolulu, Boston, New Jersey, Florida, Philadelphia, Chicago Amerika’nın başlıca şehirleridir.

Görülecek Yerler

Jefferson Memorial (Jefferson Anıtı), Federal Brueau of Investigation (FBI Binası), Ford’s Theatre (Ford Tiyatrosu), Smithsonian Institution (Smithsonian Enstitüsü), The Freer Gallery of Art and the Arthur M. Sackler Gallery, Hirshhorn Museum and Sculpture Garden, Kreeger Museum, National Gallery of Art, National Museum of American History, National Museum of the American Indian, National Museum of African Art, National Museum of American Art, National Museum of Women in the Arts, U.S Capitol, The White House (Beyaz Saray), West Reflecting Pool, Disneyland, Universal City, Beverly Hills, Malibu, Venice Plajı, Getty Müzesi, Knott’s Berry Farm, Pasadena, La Brea Tar Kazı Alanları, San Gornio Wilderness, Palm Springs, Santa Barbara County Courthouse, Mission Santa Barbara ve Santa Barbara Sanat Müzesi Amerika’da görülmesi gereken başlıca yerlerdir.

Amerika’da Eğitimin Avantajları

  • Amerika Birleşik Devletleri yabancı öğrenci ve turistlerin en çok tercih ettikleri ülkelerin başında gelmektedir.
  • Amerika, dünyaca ünlü eğlence merkezlerine ve göz alıcı coğrafyaya sahip bir ülkedir.
  • Amerika, isteklerinize uygun olanı mutlaka bulacağınız çok sayıda kolej ve üniversite seçeneği sunar.
  • Amerikan üniversitelerinin bir çoğu prestij sahibidir ve bu okullardan alınacak diplomalar dünya genelinde tanınırlığa sahiptir.
  • Amerika, dünyanın endüstri ve teknoloji alanında önde gelen ülkelerinden biridir.
  • Hemen her okul ve bölümde yabancı öğrenciler için kontenjanlar bulunmaktadır.
  • Çok çeşitli kültürleri potasında eriten Amerika, ülkede bulunan 20 milyonu aşkın yabancı nüfusuyla kültürel zenginliğe sahiptir.
  • Çoğu Amerikan Okulu, endüstriyel ve ticari çevrelerle sıkı ilişkiler içindedir.
  • Okulların kayıt ve kabul şartlarının esnek oluşu, göz önünde bulundurduğunuz şartlara uygun bir okul bulmanız konusunda size ekstra şans sağlar.
  • Bir Amerikan okuluna kaydolarak kampüslerde sunulan öğrenci etkinliklerine katılma ve organizasyonların bir parçası olma fırsatı elde etmiş olursunuz.

 

Amerika'da dil okulu başvuru işlemleriniz için en doğru nokta EğitimNoktası Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı..

Amerika Dil Okulu   Kanada Dil Okulu   Avustralya Dil Okulu    Yeni Zelanda Dil Okulu    

İngiltere Dil Okulu    Irlanda Dil Okulu    Malta Dil Okulu    İskoçya Dil Okulu   

Güney Afrika Dil Okulu    Dubai Dil Okulu    İtalya Dil Okulu    Fransa Dil Okulu    

Almanya Dil Okulu    Avusturya Dil Okulu    İsviçre Dil Okulu    Rusya Dil Okulu   

Portekiz Dil Okulu    İspanya Dil Okulu    Meksika Dil Okulu    Kolombiya Dil Okulu   

Çin Dil Okulu    Japonya Dil Okulu    Tayland Dil Okulu    Hindistan Dil Okulu

AMERIKA'DAKİ OKULLAR