"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !
ok ok

Çin Rehberi (Çin Dil Okulu, Çin Üniversite)

Çin Rehberi (Çin Dil Okulu, Çin Üniversite)


 

» Çin - Genel Bilgi

Çin Halk Cumhuriyeti, bir Uzakdoğu ülkesidir. Kuzeyinde Moğolistan, Kuzey doğusunda Rusya ve Kuzey Kore, Doğusunda Sarı Deniz ve Doğu Çin Denizi, Güney Doğusunda Güney Çin Denizi, güneyde Vietnam, Laos, Birmanya, Hindistan, Bhutan ve Nepal, Güney Batıda Pakistan, Afganistan, Tacikistan, Kırgızistan ve Kazakistan ile çevrilidir. Dünyanın alan olarak en büyük dördüncü ülkesi olan Çin Halk Cumhuriyeti, yaklaşık 1.35 milyar nüfusuyla dünyanın en kalabalık ülkesidir. Dünya nüfusunun yaklaşık altıda biri Çin Halk Cumhuriyeti’nde yaşamaktadır. Çin Halk Cumhuriyeti, son yıllarda, yapmış olduğu atılım ve politikalarla, dünyanın en önemli ekonomik güçlerinden biri haline gelmeyi başarmıştır.

 

» Çin - Faydalı Bilgiler

Başkent

Pekin

Para Birimi

Renminbi

Ülke Kodu

+86                                    

Resmi Dil

Çince, İngilizce

Din

Çin Halk Cumhuriyeti nüfusunun %30'u kültürel dinler ve Taoizm'e inanmaktadır. Halkın %18'i Budist, %4'ü Hıristiyan, %2'si Müslümandır. Çin Halk Cumhuriyeti nüfusunun %4'lük grubu Vajrayana ve Theravada'nın da dâhil olduğu yerel dinlere inanmaktadır. Nüfusun %42'si Agnostik veya Ateist olarak kendini tanımlamaktadır.

Zaman Dilimi

UTC/GMT

Saat Farkı

+6 saat

Uçuş Süresi

İstanbul – Pekin arası 10 saat

Acil Telefonlar

Ambulans, İtfaiye ve Polis Ortak Çağrı Numarası 120

Elektrik

220 V, 50 Hz

Hava Durumu

Çin Halk Cumhuriyeti'nin farklı bölgelerinde Muson, Tropikal Savan, Çöl, Kurak ve Karasal olmak üzere pek çok iklim türü bulunur. Güney bölgelerinde muson ikliminin hâkim olduğu Çin Halk Cumhuriyeti'nde, özellikle kuzeybatı kesimlerinde sert kara iklimi hüküm sürer.

Popüler Şehirler

Pekin, Şanghay, Tianjin, Hong Kong

 

» Çin - Vize Başvuru

Ayrıntılı bilgi için lütfen Çin Vize sayfamızı ziyaret ediniz.

 

» Çin - Çalışma İzni

Çin’de öğrencilerin yasal olarak tam zamanlı olarak çalışma izni yoktur. Kampüs dışında çalışma olanağı da yoktur. Öğrenciler yarı zamanlı işlerde çalışarak yaşam giderlerini ve sosyal harcamalarını karşılayabilirler.

 

» Çin - Yaşam Maliyetleri

Çin’de yaşam maliyetleri, yaşadığınız bölgeye göre farklılık gösterir. Yalnız Türkiye’ ye kıyasla biraz daha ucuzdur. Örneğin Çin’de merkezde olmayan bir üniversitede bir akademik yıl boyunca 750 $’a konaklamak mümkün olabilmektedir.  Ancak bölgeye ve okula bağlı olarak ücretler yükselir.  Çin’in ülkemize yakın bir ülke olmamasından dolayı ulaşım maliyetleri de merak edilen bir konudur. Türk Hava Yolları ile Pekin ve Şangay’a gidiş dönüş direk uçuş ücretleri 1,750TL ile 2,500TL arasında değişir.

 

» Çin - Sağlık Sistemi

6 aydan az kalacak öğrencilere Seyahat Sigortası yaptırmaları tavsiye edilir. 6 aydan fazla öğrenim görecek öğrencilere ise acil durum sigortası veya öğrenci sağlık sigortası yaptırmaları zorunludur.