"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !
ok ok

Work and Travel Amerika Çalışma İzni Başvuru

Work and Travel Amerika – Amerika’da Çalışma ve Gezi Programı

» Amerika'da tatil yaparken aynı zamanda çalışarak bütün masraflarınızı fazlasıyla karşılayabilmeniz, farklı ülkelerden öğrencilerle kültür alışverişinde bulunabilmeniz, eğlenceli vakit geçirebilmeniz, henüz mezun olmadan iş deneyimi kazanmanız ve yabancı dilinizi ilerletmeniz için EğitimNoktası yurtdışı eğitim danışmanlığı 'nda buluştuk.

» Yaz tatilini çalışarak ve gezerek Amerika'da geçirmeyi planlıyorsanız erken kayıt imkanlarından yararlanın... Work and Travel Amerika – WAT Amerika Programı için acele ediniz...

» ERKEN BAŞVUR DAHA AZ ÖDE!
31 Ocak tarihine kadar yapılacak olan başvurular sadece ..... ABD $ 
31 Ocak tarihinden sonra yapılacak olan başvurular için ücretimiz ..... ABD $ 

» ERKEN BAŞVUR SON DERECE EKONOMİK UÇAK BİLETİ KAZAN!
31 Ocak tarihine kadar başvurularını yapan öğrencilere çok özel indirimlerle uçak bileti ayarlayabilmekteyiz. 

» ERKEN BAŞVUR İŞ SEÇENEKLERİN ARTSIN!
31 Ocak tarihine kadar kayıtlarını yaptıran öğrencilerimize daha fazla iş olanağı sunabilmekteyiz. 

» ERKEN BAŞVUR VİZE ALIM ŞANSIN ARTSIN!
Amerika Konsolosluğu erken vize başvurusu yapan adayların vize alım şansının daha yüksek olacağını İstanbul Amerika Konsolosluğun'da yapılan Work and Travel Amerika tanıtım toplantısında duyurmuştur. Erken vize başvurusu, vize alım şansını arttırdığı gibi gidiş için gerekli olan pek çok işleminde zamanında yapılabilmesine olanak tanıyacağı için ilerde doğabilecek gecikme ve problemleride asgari düzeye indirecektir. 

** Work and Travel Amerika programına başvuru için bizi aramanız yeterlidir.

Work and Travel Amerika Programı, Adım Adım Başvuru;

 • Work and Travel Amerika Programı hakkında bilgi edinin
 • Görüşmeyi geçin
 • Work and Travel Amerika Programı anlaşmasını imzalayın
 • Work and Travel Amerika Programı başvuru formunu doldurun
 • Gereken başvuru ve vize belgelerini hazırlayın
 • İş Teklifini alın, onaylayın ve imzalayın
 • Oryantasyon toplantısına katılın
 • DS 2019 formunu alın ve imzalayın
 • Vize görüşmesine katılın ve J1 vizenizi alın
 • Amerika'ya yolculuğunuza başlayın..

Work and Travel Amerika Programı, Nedir?

» Work and Travel Amerika, Kimlik;
Yaz döneminde Amerika'da çalışma ve bu sayede masraf yapmadan ingilizce eğitimi ile Amerika'yı gezme olanağı sunan gezi ve çalışma programıdır. 

» Work and Travel Amerika, Süre; 
J1 vizelerini alan tüm katılımcılar, 1 Haziran ile 1 Ekim tarihleri arasında çalışma imkanı olan bu programda maksimum 4 ay süreyle çalışılabilir. Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında bu programa başlanabilir. Dileyen öğrenciler vize bitiminden 1 ay sonrasına kadar tatil amaçlı ülkede toplamda maksimum 5 ay süreyle kalabilirler.


» Work and Travel Amerika, Başvuru Tarihleri;
Son başvuru tarihi 30 Mart ile Nisan ayları arasında değişen bu programa Kasım ayından itibaren başvurular alınmaya başlanır. En az 3 ay önceden başvuru yapmanız önerilir. Erken başvuru yapan adaylar avantaj elde etmektedirler.

» Work and Travel Amerika, Kazanç; 
Aylık ortalama 1000 ile 2500 $ arasında kazanç sağlanır. Alaska'da çalışmayı tercih eden katılımcılar daha yüksek kazanç sağlama imkanına sahiptirler.

Work and Travel Amerika Programı, uluslararası üniversite öğrencilerinin, Amerika Birleşik Devletleri'nde ekonomik ve kaliteli bir kültürel değişim programına katılmalarına fırsat sağlamaktır. Katılımcılar, diğer ülkelerden gelen öğrencilerle ve diğer Amerika'lılarla birlikte çalışarak ve yaşayarak, hem Amerikan kültürünü yakından tanıma fırsatı bulurlar hem de etkileşimli ingilizce pratiği yapma imkanına sahip olurlar. J1 vizelerini alan tüm katılımcılar, 4 aydan uzun süreli olmamak koşuluyla, Haziran ve Ekim ayları arasında, Amerika'da bir işte çalışma hakkına sahip olurlar.

Work and Travel Amerika Programı, Kimler Başvurabilir?

» 2 Yıllık yüksek okulların;

 • 1. sınıflarında okuyan öğrenciler:
  İngilizce Öğretmenliği, İngilizce Tercümanlık veya Turizm Bölümlerinden birisinde okuyorlarsa "Work and Travel Amerika" programına katılabilirler.

» 4 Yıllık üniversitelerin;

 • Hazırlık sınıfında okuyan öğrenciler:
  Başarılı bir dönem geçirenler 1.sınıfa geçtiklerine dair belge ile dönem içinde almış oldukları sınavların sonuçlarını getirmeleri ve İngilizce bilmeleri durumunda "Work and Travel Amerika" programına katılabilirler.
 • 1, 2 veya 3. sınıflarında okuyan öğrenciler:
  Üniversite öğrencileri minimum 4 üzerinden 2 not ortalamasına ve orta seviyede ingilizce bilgisine sahip olmak koşuluyla, not ortalaması 2 nin altında olan öğrenciler ise çok iyi seviyede ingilizce dil bilgisine sahip olmaları ve geçmiş dönemlere göre notlarında artış olmaları durumda "Work and Travel Amerika" programına katılabilirler.

 

 • 4. sınıfında okuyan öğrenciler:
  Okudukları okullardan bahar döneminde almakla yükümlü oldukları dersleri belgeledikleri taktirde "Work and Travel Amerika" programına katılabilirler. Haziran ayında mezun olacak öğrencilerin "Work and Travel Amerika" programına katılmaları halinde, program bitiminden sonrası için yapacaklarına dair planlamalarını sunmaları gerekmektedir.

» Master / Yüksek Lisans;

 • Master / Yüksek Lisans Programına kayıtlı öğrenciler:
  Kalan derslerini gösteren belge ile üniversite mezuniyet ve not ortalamalarını gösteren transkriptlerini sunmaları durumunda "Work and Travel" programına katılabilirler.
 • 1 yıllık TEZ'siz programa kayıtlı öğrenciler:
  Okudukları okullardan bahar döneminde almakla yükümlü oldukları dersleri belgeledikleri taktirde "Work and Travel" programına katılabilirler. Haziran ayında mezun olacak öğrencilerin "Work and Travel" programına katılmaları halinde, program bitiminden sonrası için yapacaklarına dair planlamalarını sunmaları gerekmektedir.

» Yabancı Uyruklu Öğrenciler;

 • Yukarıda ki koşullarda Türkiye'de öğrenimlerini sürdüren yabancı uyruklu öğrenciler Türkiye'den vize başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. Ancak Amerika Konsolosluğu yabancı öğrencilerin kendi ülkelerinden vize başvurularını yapmalarını, vize alım şansları daha yüksek olacağı için önermektedir.

Work and Travel Amerika Programı, İş Seçenekleri?

» Work and Travel Amerika Programına katılan öğrenciler giriş seviyesinde, basit bir işe yerleştirileceklerdir. Pek çok farklı iş alanı olmasına rağmen, olası sorumluluklar, mutfak yardımı, bakım-onarım, kasiyerlik, restoran hizmetleri, otel görevleri, bilet satış ve diğer bazı, çok fazla eğitim ve deneyim gerektirmeyen alanları kapsamaktadır. Haftalık çalışma süresi 35 saat civarındadır (Haftalık çalışma saati işten işe farkedebilmektedir ancak asla 20 saatin altına düşmez). İş bulunduktan sonra sözleşmeyi imzalayan ve gerekli belgeleri sunan katılımcıya bir işe kabul bildirgesi verilir. İşe giriş bildirgesi, aşağıdaki bilgileri içerir:

 • Minimum çalışma saatleri
 • Konaklama bilgileri
 • Minimum ücret
 • Pozisyon
 • Kontrat Süresi

» Katılımcının işyerindeki pozisyonu, ingilizce bilgisine ve daha önceki iş tecrübelerine göre değişmektedir.

» Work and Travel Amerika Programı'nda işverenler, eğlence parkları, oteller, kayak merkezleri, sayfiye yerleri, restoranlar, kumarhaneler, mağazalar ve marketleri kapsamaktadır. İş yerleştirmelerin çoğu, küçük ya da orta büyüklükteki kentlerde bulunan merkezlere yapılmaktadır dolayısıyla katılımcılar büyük bir şehirde ya da metropolde yaşayacaklarını beklememelilerdir. Katılımcılar bölge seçemezler ancak özel bir takım istekler belirtirlerse, bu istekleri yerleştirme esnasında dikkate alınır. Ama olumlu sonuç garanti edilmez. Katılımcılara, çalışacakları işyeri ve bölge hakkında bilgi verilir. İşyeri nerede olursa olsun, öğrenciler, oryantasyona düzenlendiği şehirde katılmayı planlamalılardır.

Work and Travel Amerika Programı mevcut işlerimizden bazıları;

Casino

Hacienda, Isle Viste, Silverado..

Las Vegas, Los Angeles, Wisconsin..

Hotel

Sheraton, Holiday Inn, Malibu..

Floridai Fort Walton, Destin..

Havuzlar

US Pools, Century Pools, RSV..

Kensington, Queensland, Margate..

Kamplar

Foothills, Manchos Ranch..

Virginia, Montana, California..

Su Sporları

Delaware Park, Saddle..

Virginia, Delaware, Colarado.

Restorant

McDonalds, Clyde's, Red Lodge

Montana, California, Florida, LA..

Cafe

Bistra, Gillians, Dennys..

Montana, Los Angeles, Seattle..

Work and Travel Amerika Programı, Avantajları;

» Ekonomik
4 + 1 aylık programa katılabilmek için yapacağınız tüm masrafı gittiğiniz ilk ay kazanma imkanı sunan Work and Travel Amerika programı sayesinde para harcamayacak aksine para kazanacaksınız.

» Dil Eğitimi 
İş hayatına atılmanıza çok kısa bir süre kala, var olan ingilizce lisan bilginizi pratik yaparak ilerletme şansınız bulacaksınız

» Yaz Tatilini Değerlendirme 
Yaz tatilinizi belki hiç fırsatını bulamayacağınız rüyalar ülkesi Amerika'da geçirme şansı bulacaksınız.

» Ülke ve Kültür 
Amerika'da bulunacağınız dönemde Amerika'yı görmek dışında farklı milletlerden kuracağınız pek çok arkadaşlıklar sayesinde yeni kültürleri tanıma ve tecrübe kazanma şansı bulacaksınız.

» Hayata Atılma 
Kendi ayaklarınızın üstünde durma ve öğrenci hayatından iş hayatına geçiş aşamasında ihtiyacınız olan iş tecrübesini kazanacaksınız.

Work and Travel Amerika Programı, Ücretleri ve Kapsamları;

» Work and Travel Amerika Ücretler;

Ön kayıt ücreti olarak başvuru esnasında .... ABD $, kesin kayıt ücreti olarak iş ayarlaması yapıldıktan ve işverenden davet mektubu alındıktan sonra ..... ABD $, toplamda ..... ABD $ alınır. 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler;

 • Oryantasyon (Amerika'ya giriş ve ülkedeki yaşam ile ilgili bilgilendirme)
 • Sosyal Güvenlik başvurusu, banka hesabı açma ve güvenlik gibi konularda destek
 • Program süresince acil destek sağlama
 • SEVIS ücreti
 • Sağlık sigortası (Araç kullanırken kaza yapmak kapsam dışıdır)
 • Vize evrağının hazırlanması ve başvuru prosedürlerinin eksiksiz yerine getirilmesi

NOT:Konaklama ücretleri, yemek, harçlık, vize-pasaport masrafları, ulaşım ücretleri ve havaalanı transferleri fiyata dahil değildir.

» Work and Travel Amerika Programı İptal Koşulları;

Programa kaydı gerçekleşen fakat iş yerleştirmeleri onaylanmamış olan öğrencilerin programı iptal etmeleri durumunda:
500 ABD $ olan kayıt ücreti dışında yaptıkları ödemeler iade edilecektir.

Programa kaydı gerçekleşen ve iş yerleştirmeleri onaylanan öğrencilerin programı iptal etmeleri durumunda:
Ücret iadesi yapılmamaktadır.

Vize alamayan öğrencilere ise:
DS 2019 formlarını vize reddi alındıktan sonraki 10 gün içerisinde getirdikleri takdirde, 250 ABD $ haricinde kalan tüm ödemelerini geri alacaklardır. DS2019 formunu zamanında geri getirmeyen öğrencilere ücret iadesi yapılmamaktadır.

* Tüm iadeler, yılın Eylül ve Ekim ayları içerisinde yapılacaktır.

Work and Travel Amerika Programı, Başvuru ve Vize işlemleri;

» Work and Travel Amerika Programı Kayıt İşlemleri için;

 • 3 adet fotoğraf
 • Eksiksiz doldurulmuş başvuru kiti (eğitimnoktası tarafından verilecektir..)
 • Pasaportun geçerli sayfalarının fotokopileri
 • Öğrenci belgesi
 • Varsa İngilizce dil bilginizi gösteren bir belge..sınav,sertifika,diploma..

» Work and Travel Amerika Programı J1 Vize Başvurusu için;

 • Kapalı zarfta Transkript
 • Hazırlık öğrencileri, 1.sınıfa kabul edildiklerine dair ve dönem içinde aldıkları sınavların sonuçlarını gösteren belge
 • 4. sınıf üniversite öğrencileri bahar döneminde alacakları dersleri gösteren dökümleri eğer Haziran ayında mezun olacaklarsa program sonrası geri dönecekleri zaman yapacakları için planlamalarını
 • Varsa ingilizce bildiğinize dair sertifika, diploma...

J-1 Değişim Vizesi, Amerika Hükümeti onaylı örgütlerle düzenlenen, uluslarası değişim programlarına katılmak isteyen öğrencilere verilen bir vize tipidir. Öğrenciye dört ay boyunca Amerika'da çalışma ve bir ay da ülkeyi gezme izni vermektedir. J-1 Vizesi sahipleri, Amerika'da yasal kalış süreleri dolana kadar, çalışabilir, öğrenim görebilir, çıraklık yapabilir, konferans verebilir ya da araştırma yapabilirler.