"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !
ok ok

Yurtdışında Akademik Sınav ve Hazırlık Programı

» Birçok alanda işe yerleştirilmede ve lisans, yüksek lisans gibi programlara katılımlarda zorunlu olan akademik sınavlarda (Toefl Sınavı Başvuru, IELTS Sınavı Başvuru, TestDaf Sınavı Başvuru, Cambridge Sınavı Başvuru, GRE GMAT Sınavı Başvuru, SAT Sınavı Başvuru, DELE Sınavı Başvuru, DELF Sınavı Başvuru) başarılı olabilmenizde; size en uygun ülke ve doğru okulu bulmak, kariyer hedeflerinizi gerçekleştirebilmek, yeni dünyalar keşfederek keyifli anlar geçirmenizi sağlamak için EğitimNoktası yurtdışı eğitim danışmanlığı'nda buluştuk.

 

TOEFL PUANLAMA TABLOSU

IBT 
(Internet Based Total)

CBT 
(Computer Based Total)

PBT 
(Paper Based Total)

111 - 120

273 - 300

640 - 677

96 - 110

243 - 270

590 - 637

79 - 95

213 - 240

550 - 587

65 - 78

183 - 210

513 - 547

53 - 64

153 - 180

477 -510

41 - 62

123 - 150

437 - 473

30 - 40

93 - 120

397 - 433

19 - 29

63 - 90

347 - 393

9 - 18

33 - 60

310 - 343

0 - 9

0 - 30

310

 

 

Yurtdışı sınav programaları için dilokulu arama kısmından “Sınav Hazırlık Kursları” seçeneğini kullanabilirsiniz.

 

TOEFL Sınavı (Test Of English As A Foreign Language)

Akademik amaçlı sınavların en bilinen ve en geçerlilerinden biri olan, Üniversite, Yüksek Lisans, işe yerleştirme gibi farklı alanlarda İngilizce düzey belirlemede yararlanılan TOEFL sınavı, ülkemiz de dâhil pek çok ülkede yaklaşık 3000 kurum tarafından tanınmaktadır. Okuma, yazma, konuşma olmak üzere 3 bölümden oluşur.

IELTS Sınavı (International English Language Teaching System)

İngiltere, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda başta olmak üzere, ülkemizde dâhil pek çok ülkede tanınan, Üniversite, Yüksek Lisans, işe yerleştirme gibi farklı alanlarda İngilizce düzey belirlemede kullanılan IELTS sınavı, British Council ve IDP Avustralya tarafından hazırlanmıştır. Sonuçlarının 2 yıl süreyle geçerliliği olan IELTS sınavı, okuma, yazma, dinleme, konuşma olmak üzere 4 bölümden oluşur.

CAMBRIDGE ENGLISH Sınavı

İngilizce öğrenenlere yönelik yeterlilik sınavları arasında en çok tanınan sınavlardan olan Cambridge English, dünya çapında binlerce şirket, akademik kuruluş, üniversite, profesyonel kurum, bakanlık ve hükümet birimi tarafından tanınır.

TestDaF Sınavı (Test Deutsch als Fremdsprache)

Almanya'daki üniversitelerde yükseköğrenim görmeye yönelik olarak, dil açısından kabul için belirleyici bir dil sınavıdır. Bu sınav, ilk etapta yükseköğrenim görenlere ve yükseköğrenime ilgi duyanlara yöneliktir, fakat aynı zamanda bilimsel projeler ve akademik meslekler için, Almanca bilgilerinizin uluslararası düzeyde belgelenmesidir.  TestDaF sınavı, katılımcıların dil bilgilerini Çerçevesinin dördüncü/beşinci yetkinlik basamakları olan B2 ve C1 ile derecelendirmektedir. Sınava katılım için, en az B2 yetkinlik basamağındaki dil bilgisi ön koşuldur.

DELF/DALF Sınavı (Diplôme d’Etudes en Langue Française / Diplôme Approfondi de Langue Française)

DELF Fransız Dilinde Eğitim, DALF ise Fransız Dili Yeterlilik anlamına gelmektedir. DELF ve DALF Fransız Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen resmi dil diplomalarıdır. Bu diplomalar tek elden hazırlanmış mesleki, akademik ve eğitim alanlarında uluslararası geçerliliğe sahiptir. DELF ve DALF Fransızca seviyesine göre 6 bağımsız diplomayı kapsar.

DELE Sınavı (Diploma de Español como Lengua Extranjera)

DELE’nin açılımı Yabancılar İçin Yeterlilik Diplomasıdır. DELE Diplomaları İspanya Eğitim, Kültür ve Spor Bakanlığı tarafından verilen İspanyolca bilgisini uluslararası alanda belgeleyen tek resmi lisanstır. DELE diplomaları artık Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından, YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) sınavına denklik verilmiştir.

SAT Sınavı (Scholastic Aptitude Test)

SAT sınavı; SAT1 ve SAT2 isimli, iki ayrı seviyeden oluşmaktadır.SAT1 zorunlu, SAT2 isteğe bağlıdır. SAT1 sözel, sayısal, bilgi ölçme konularını içerir süresi 3 saattir. SAT2 ilgi alanına bağlı test içeriğine sahip olur, süresi 1 saattir.

GRE Sınavı (Graduate Record Examanation)

Tıp, mühendislik ve temel bilimler üzerine Master programına katılmak için hazırlanmış akademik amaçlı bir sınavdır.

GMAT Sınavı (Graduate Management Admission Test)

Sözel, sayısal ve analitik problem çözme yeteneğini ölçme amaçlı akademik bir sınav olan GMAT, Amerika'da İşletme Master'ı yapmak isteyenler için hazırlanmıştır.