"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !
ok ok

Yurtdışında Yaz Okulu Başvuru

         

         

Özellikle genç yaştaki öğrencilerin, hem yabancı dillerini ilerletmelerini hem de farklı ülkelerden gelen öğrencilerle kültür alışverişinde bulunmalarını ve bunların yanısıra değişik aktivitelere katılarak yaz tatillerini en iyi şekilde geçirmelerini sağlamak, yurtdışında yaz okulu olananağı sunmak için EğitimNoktası yurtdışı danışmanlığı'nda buluştuk.

** Yurtdışında yaz okulu başvurularınızda farklı ülke ve okul seçeneklerimizle yanınızdayız. 

Yaz Okulu, Koşullar;

Katılımcılar 
10 ile 17 yaş aralığında bulunan çocuklara ve 17 ile üzeri yaşlardaki gençlere yönelik hazırlanmış yaz okulu seçenekleri mevcuttur.

Başlangıç 
Yaz Okulu programları genellikle Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarına yönelik farklı tarih seçenekleri ile hazırlanırlar.

Süre 
2 ile 8 hafta sürelerle katılımın gerçekleştiği yurtdışı yaz okullarına talep yoğunluğu 4 haftalık programlardır.

Yaz Okulu, Konaklama;

Aile Yanı 
Özenle seçilen çocuk bakımında deneyimli ailelerin yanında isteğe bağlı olarak tek veya iki kişilik odalarda gerçekleşen konaklama tipidir. Barınma ihtiyacı dışında, temizlik ve 3 öğün yemek ihtiyaçları bu aileler tarafından karşılanıp hazırlanır. En çok tercih edilen Yaz Okulu konaklama tipidir.

Öğrenci Yurtları 
24 saat hizmet veren rehber öğretmen yönetiminde, 2 veya 4 kişilik paylaşımlı banyolar ve havuz, spor salonu, tv odası gibi etkinlik olanakları sunan yaz okulu yurt seçeneğinde öğrencilere yemekhane ve kafeteryalarda 3 öğün yemek hizmeti verilmektedir.

Yaz Okulu, Yararlar;

Erken dil eğitimi
Öncelikle 10 - 17 yaş arası öğrenci grupları tarafından rağbet gören yaz okulları, çocuklara erken yaşlarda yabancı dil pratiği kazandırarak ileriye yönelik önemli bir hazırlık sağlar.

Farklı Kültür
Küçük yaşlarda edinecekleri yurtdışı tecrübesi, farklı milliyet ve kültürlerden öğrenciler ile kuracakları arkadaşlıklar olgunlaşmalarına ve vizyonlarını genişletmelerine yardımcı olacaktır.

Arkadaşlık becerileri 
Programa katılan diğer çocuklar ile kuracakları arkadaşlık sayesinde paylaşma, uyum gibi konularda deneyim kazanarak iletişim becerileri kazanacaklardır.

Geleceğe yatırım 
Yaz okulları sayesinde kazanılacak olan yabancı dil pratiği ileride çocuklarınızın eğitim ve iş hayatlarında en çok karşılarına çıkacak olan yabancı dil engelini aşmalarında kolaylık sağlayacak ve geleceklerini garanti altına almalarına yardımcı olacak bir program niteliğindedir.

Yaz Okulu, Aktiviteler;

Geziler 
Doğal güzellikler ve mekânları ile ünlü bölgelere yapılacak olan gezi programları sayesinde çocuklara yabancı dillerini ilerletme şansının yanında eğlenceli ortamlarda vizyonlarını geliştirebilecekleri, aynı zamanda tarihi yerler ve müze gibi alanları gezerek bilgi ve kültürlerini arttıracakları imkânlarda sunulmaktadır. 

Oyunlar 
Arkadaşları ile iletişimi ve paylaşımı güçlendirecek olan oyun aktiviteleri sayesinde yabancı dil pratiği yapmalarına teşvik edileceklerdir.

Spor etkinlikleri 
Fiziksel gelişimlerine yardımcı olacak olan spor etkinlikleri ile çocuklara spor ruhu aşılanmaya ve eğlenceli vakit geçirmelerine çalışılır.