"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !
ok ok

Yurtdışı Dil Okulu - Adım Adım Başvuru

EğitimNoktası Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak gerek yurtdışı dil okulu başvuru gerekse üniversite gibi akademik amaçlı yurtdışında eğitim planlarınızı gerçekleştirmeniz için yapılacak olan işlemleri adım adım süreçler halinde açıklamaya çalıştık. Yurtdışı dil okulu başvuru işlemleriniz için en güvenilir noktadasınız..

Dil Okulu Fiyatları     ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı     Dil Okulu Fırsatları     Hemen Online Başvuru

** Yurtdışı dil okulu başvuru işlemleriniz ve size en uygun okul seçenekleri için bizi aramanız yeterlidir.

Dil Okulu, Başvuru Süreci;

İhtiyaçlarınıza ve kişisel yapınıza en uygun; ülke, şehir ve okul seçeneklerinin belirlenerek artı ve olası eksi yönlerinin aktarılması sürecidir. Amaç; en doğru seçimlerin yapılması sağlanarak hedeflediğiniz dil veya akademik eğitim programlarından maksimum verim almanızı sağlamaktır. Unutmayın; mutlu olmadan sosyal, sosyal olmadan başta dil eğitimi olmak üzere akademik amaçlı eğitimlerinizde başarılı olmanız pek mümkün değildir. EğitimNoktası Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tecrübesi ve bilgisiyle en doğru seçimleri yapmanızda yanınızda olacaktır.

Akredite Okullar: EğitimNoktası olarak önerdiğimiz dil okullarının tamamı kaliteleri ve öğretim seviyeleri açısından en üst düzeyde olup, bulundukları ülkelere bağlı ve aynı zamanda dünya çapında kabul görmüş olan dernekler ve resmi kurumlar tarafından denetlenmekte ve bu kurumlarca önerilmektedir.

Uzman Öğretmenler: Alanlarında tamamen uzmanlaşmış olan öğretmenler; size gerek derslerde gerek ders dışında üst düzeyde bilgi aktarımı sağlamakta ve her konuda size yardımcı olabilmek için çaba sarfetmektedirler.

Doğru Sınıf Seçimi: Ortalama 12-15 kişilik sınıflarda gerçekleştirilen eğitimler sayesinde, öğrencilerin öğrenme hızı ve kalitesi artmakta, daha kısa sürelerde daha verimli öğrenme sağlanmaktadır.

Doğru Ders Saati Seçimi: Kendi tercihinize ve zamanınıza göre ders saatlerinin ayarlanmasında danışmanlarımız size tüm alternatifleri sunacaklardır. Eğer dil eğitimi için yeterli zamana sahipseniz eğitim sürenizi uzun tutmanız önerilir. Ders saatleri sizi hiç bir şekilde yormayacak, kalan zamanınızda değişik aktivitelere katılmanızı sağlayacak ve ders saatleri dışında da konuşarak yabancı dil bilginizi arttırmanıza yardımcı olacaktır. Verilen derslerin çalışılması ve uygulanması yanında yabancı dil öğrenmenin gerçek yolu sürekli konuşarak pratik yapmaktan geçer. Zamanınızın kısıtlı olduğu durumlar içinse yoğunlaştırılmış programlara katılabilir ve tercihinizi bu yönde yapabilirsiniz. 

Doğru Ülke ve Şehir: Eğitim alacağınız dil okulu seviyesinin yanında, bulunacağınız ülke ve şehrin seçimi de oldukça önemlidir. Tarzınıza daha uygun, daha kolay adapte olabileceğiniz, zevkleriniz ve ileriye dönük amaçlarınıza daha uygun olan ülke ve şehir seçiminizde uzun yıllar yurtdışında çeşitli yerlerde bulunmuş ve eğitim almış olan danışmanlarımız size en doğru ve yararlı bilgileri sunacaklardır.

Dil Okulu, Kayıt İşlemleri Süreci;

Öğrencinin tercihlerine ve kişisel yapısına en uygun seçeneklerin belirlenmesinden sonra tespit edilen eğitim kurumunda (dil okulu, üniversite, kolej vb.) eğitime başlayabilmesi için yapılan rezervasyon işlemidir. Bu süreçte okulun kayıt formu doldurularak, kayıt için belirlenmiş ücret yatırılarak belirlenen tarihler için adınıza okula rezervasyon işleminiz yapılır.

Kayıt işlemlerinizi “Kayıt Formu, Kayıt Ücreti, Pasaport Kopyanız” ile yapabilirsiniz. Bazı ülkelerde ve eğitim tiplerinde sizden banka mevduat hesabınızı veya akademik sınav sonuçlarınızı gösteren ek belgeler istenebilmektedir.

Bazı ülke ve okullarda tüm ücretlerin kayıt aşamasında ödenmesi istenebilir.

Erken kayıt olmanızı EğitimNoktası olarak önemle hatırlatmak isteriz. Erken kayıt sayesinde gideceğiniz tarihte uygulanmamakta olan fakat kayıt esnasında var olan promosyonlu ücretlerden yararlanma fırsatınız olacağı gibi olası fiyat artışlarından da etkilenme riskini almayacaksınız, uygun bir konaklama ayarlaması yapılabilmesi için yeterli zamana sahip olacaksınız.  Erken kayıt işlemi ve sonrasında yapacağınız erken vize başvurusu sayesinde vize sonucunu eğitime başlama tarihinden önce alarak hem uygun uçuş ayarlaması yapılmasına hem de doğru ve eksiksiz bir şekilde yolculuk hazırlığı aşamasına geçebileceksiniz. Yine erken başvuru sayesinde olası vize reddi gibi durumlarda da ikinci bir vize başvurusu veya farklı seçimlerinizi yerine getirmek için gerekli olan zamana da sahip oluyorsunuz. Kısaca erken kayıt ve vize başvuru süreci size olası tüm gecikme, yüksek uçuş maliyetleri ve kontenjan gibi problemleri ortadan kaldırma fırsatı vermektedir.

Dil Okulu, Vize İşlemleri Süreci;

Başvuru yapacağınız ülkenin belirlediği kriterler doğrultusunda gerekli olan vize başvuru evrak listesinin tarafınıza iletilmesi sonrasında sizden tedarik edilen bu evrakların tecrübelerimiz doğrultusunda en doğru şekilde düzenlenerek ve olası eksikliklerin giderilerek vizeye hazır hale getirilme sürecidir. Bu süreçte başvuru yapacağınız ülkeye ait vize başvuru formlarının doldurulmaları, gerekli dilekçelerin ve mektupların ilgili dillerde yazılmaları ve randevu planlamasının yine tarafımızca yapılması işlemleri yer alır. Ülkelere göre yeminli tercüme işlemlerinin gerçekleştirilmesi, konsolosluğa hitaben yazılacak olan mektupların yabancı dilde yazılma işlemleri ve mülakat istenilen ülkelere yönelik oryantasyon yapılması gibi konularda yine tarafımızca destek verilmektedir.

Vize sürecinde okul kabul belgeleri ve vize başvuru formları gibi tüm evraklar EğitimNoktası tarafından tedarik edilerek eksiksiz başvuru yapmanız sağlanmaktadır. Bu süreçte sizden istenilen evrakların eksiksiz olarak hazırlanmasının ve EğitimNoktası danışmanlarının yönlendirmelerinin dikkatlice uygulanmasının vize başvurunuzun olumlu sonuçlanabilmesi için önemli olduğunu hatırlatmak isteriz.

Eğitime başlamayı planladığınız tarihten 3 ay öncesinde vize başvurunuzu yapabilir ve erken başvuru avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Dil Okulu, Okul Ücretleri Ödenme Süreci;

Vize başvurusu onaylanan öğrencilerin bir sonraki aşamaya geçebilmek için kayıt aşamasında belirlenmiş olan tüm okul ödemelerini (eğitim, konaklama, karşılama, materyal vb.) 48 saat içinde yapmaları gerekmektedir. Tam ödeme yapıldıktan sonra okullar konaklama ve karşılama organizasyonları için konfirmasyon vermekte ve gerekli belgeleri göndermektedirler. Ödeme durumunda gecikme söz konusunda olduğunda okullar ülkelerinde ki göçmenlik bürolarına bu durumu ileterek ülkeye giriş izninizi engellemektedirler.  

Dil Okulu, Uçuş Organizasyonu Süreci;

Vizeniz onayladıktan, okul ödemeleriniz yapıldıktan ve konaklama başlama tarihiniz okul tarafından onayladıktan hemen sonra gideceğiniz ülkeye seyahatinizi en uygun konfor ve maliyetlerde sağlayacak olan uçuş ayarlamanız EğitimNoktası tarafından sizin için yapılmaktadır. Sizin için önerilen uçuş detayları ve ücreti tarafınıza bildirilerek önerilen bu uçuş için sizin daha uygun bir ayarlama yapabilme imkânınız olup olmadığını araştırmanız için size süre verilir. Bu süre sonunda onayladığınız takdirde biletiniz EğitimNoktası tarafından alınır veya daha uygun bir seçenek bulunması durumunda öğrencinin aldığı biletin detaylarını EğitimNoktası’na iletmesi beklenilir. Uçak biletleri ücretleri günü gününe farklılıklar gösterebildiği için biletleme yapılmadan önce mutlaka öğrencinin de bu konuda kendi araştırmasını yapmasını tavsiye ederiz. Öğrencinin uçak biletlemesini kendisi yapması durumunda uçuş tarihleri ve detayları için EğitimNoktası’ndan mutlaka onay alması gereklidir. Alınan biletin karşılama ayarlamanızın yapılabilmesi ve konaklama yapacağınız yere varış saatlerinizin bildirilmesi için EğitimNoktası’na hızlı bir şekilde iletilmesi önemlidir. 

Dil Okulu, Konaklama ve Karşılama Konfirmasyon Süreci;

Bu süreçte öğrenciye konaklama yapacağı yer hakkında ön bilgi ile konaklama tarihleri, adres ve telefon bilgilerinin yer aldığı onay belgesi iletilir. Havaalanından karşılama hizmeti almış olan öğrencilere, havaalanından karşılanacağını onaylayan karşılanacak olan gün, saat ve uçuş bilgilerinin teyit edildiği karşılama belgesi de konaklama detayları ile birlikte veya ek olarak verilir. 

Öğrencilerimize başta aile yanı olmak üzere yurt, paylaşımlı apartman dairesi, misafirhane ve otel tipi konaklama seçenekleri sunulmaktadır.

Bu süreçte öğrenciye konaklama yapacağı yer hakkında ön bilgi ile konaklama tarihleri, adres ve telefon bilgilerinin yer aldığı onay belgesi iletilir. Havaalanından karşılama hizmeti almış olan öğrencilere, havaalanından karşılanacağını onaylayan karşılanacak olan gün, saat ve uçuş bilgilerinin teyit edildiği karşılama belgesi de konaklama detayları ile birlikte veya ek olarak verilir.

Konaklama Seçenekleri;

Aile Yanı: Dil okulu eğitimi almak için bulunduğunuz ülkede, kendi evinizde kalıyormuşcasına rahat bir ortamda, seçiminize göre tek kişilik veya 2 kişilik odalarda konaklayabileceğiniz bu sistemde; hem dilinizi geliştirecek hem de kaldığınız yerin aile yapısı, yaşam şekilleri, gelenekleri vb. ile ilgili bilgi sahibi olabileceksiniz. Aile yanında kalmanın bir diğer avantajı ise ilk günlerinizde yabancılık çekme gibi bir sorun yaşamayacak olmanızdır.

Yurt: Daha ekonomik olmasının yanında, kolay arkadaş edinebilmenizi, farklı sosyal aktivitelere katılabilmenizi sağlayan bu konaklama alternatifinde, sizinle aynı amaç için değişik ülkelerden gelen öğrenciler ile aynı çatı altında olacak ve oldukça keyifli vakit geçirebileceksiniz.

Apartman Dairesi: Tercihinize göre, tamamen kendinize ait, bağımsız yaşayabileceğiniz bir konaklama alternatifidir. Yine bu seçiminizde de herhangi bir arkadaşınızla beraber kalarak masraflarınızı düşürebilir, bunun yanında yanınızda kalan arkadaşınızla yabancı dil pratiğinizi arttırabilirsiniz.

Hostel-Otel: Otellerde tek kişilik veya iki kişilik odalarda, fakat biraz pahalı olabilecek alternatif yanında; daha kalabalık konaklayabileceğiniz (2'den daha fazla kişi ile) biraz daha ucuz hostellerden; tercihinize göre okulunuza yakın mesafede bulunan bir tesis ayarlamalarda danışmanlarımız size her türlü kolaylığı sağlayacaktır.

Dil Okulu, Oryantasyon;

Kayıt süreciyle başlayan, vize başvurusu, okul ödemesi, konaklama ayarlaması ve karşılama onayı başarı ile tamamlanan öğrencilere yapılan işlemleri gösteren ve onaylayan tüm belgelerin teslim edildiği hizmet sürecidir. Başta havaalanından girişte olmak üzere okula varış esnasında verilen bu belgeler yanınızda taşınmalı ve sorulduğunda yetkililere gösterilmelidir.

Bu süreçte öğrencilere uçağa binişleri ile başlayacak olan seyahatlerinden itibaren varacakları ülkeye girişlerini, karşılanma sonrası konaklama adreslerine gidişlerini, konaklama şartlarını, okula gidecekleri ilk gün yapılacakları ve istenilenleri, ülke insanlarının yaşam tarzlarını, öğrenci hayatlarını, yemek koşullarını, banka hesabı açma, telefon hattı alma, ev tutma, ehliyet alma gibi pek çok konuda bilgilerin verildiği hizmet sürecidir. 

Dil Okulu, Seyahat ve Eğitime Başlama;

Öğrencinin tüm hazırlıklarının tamamlandığı ve hedeflenen eğitime başlayacağı süreçtir.

Öğrenci belirtilen belgeleri yanında taşımalıdır.  “Pasaport, Vize, Uçak Bileti, Okul Kabul Belgesi, Ödendi Konfirmasyonu, Konaklama Detay ve Konfirmasyonu, Karşılama Konfirmasyonu, Sigorta” Bu belgeler olmadan gidilecek olan ülke sınır kapısından geçmeniz mümkün olmayacaktır. Bu belgeler sınırda yetkililere gösterilerek ülkeye girişiniz sağlanabilmektedir. Yine aynı şekilde konaklayacağınız yer ve okulunuz sizden bu belgeleri isteyecektir.