"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Work and Travel Amerika "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampyanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !
ok ok

YURTDIŞI DİL OKULU ARAMA MOTORU

ÜLKE
ŞEHİR
DİL OKULU
PROGRAM

Çin'de dil okulu başvuru ve üniversite eğitimi için genel bilgi;

dil-okullari dil-okullari dil-okullari dil-okullari dil-okullari

Çin'de dil okulu başvuru ve üniversite eğitimi için genel bilgi;

 

Çin'e Genel Bakış   (Detaylı bilgi için tıklayınız “Çin Ülkeler Rehberi”)

Çin Halk Cumhuriyeti, yüzölçümü itibariyle dünyanın üçüncü, nüfus itibariyle en büyük ülkedir. Güney Doğu Asya'da yer alır. Yüzölçüm 'dir. Başkenti Pekin olan ülkenin resmi dili Çince, para birimi Yuan'dır. Doğusunda Güney Kore, kuzeydoğusunda ve kuzeybatısında Rusya, kuzeyde Moğolistan, güneybatıda Afganistan ve Pakistan, güneyde Hindistan, Nepal, Butan, Birmanya Laos ve Kuzey Vietnam, doğusunda ise Büyük Okyanus ile çevrilidir.

9.572.900 km2lik yüzölçüme sahip olan Çin, fiziki yapı itibariyle genellikle doğu, batı olmak üzere iki bölüme ayrılır. Ülkenin batısı; güneybatı ve kuzeybatıda iki farklı yapıya sahiptir. Güneybatı Hindistan ve Bagnladeş ile olan sınırlarını, dünyanın en yüksek tepesine sahip olan Himalaya Sıradağları teşkil eder. Himalayaların kuzeyinde yer alan 1 milyon km2 yüzölçüme ve ortalama 3900 m yüksekliğine sahip olan Tibet Yaylası, kuzeyden Astin Tagh ve Nam Şam sıradağlarıyla çevrilidir. Bu dağlarla Himalayalar ülkenin batısında birleşirler. Ülkenin kuzeybatısını teşkil eden Astin Tagh Dağlarının kuzeyi, Doğu Türkistan’ın tarım havzasıdır. Ülkenin kuzeybatı bölgesinde, Tiemşan Dağları, Moğolistan sınırını meydana getiren Altay Dağları, batıda Torbagatay ve Çungarski Alatau ile çevrili geniş Çungarya düzlüğü yer alır.

Çin'de dil okulu başvuru ve size en uygun okul seçimleri için bizi aramanız yeterlidir.

Kısa Kısa Çin

Nüfus:  1.344 Milyar

Başkent: Pekin

Para Birimi: Renminbi

Telefon: Ülke kodu 86, Türkiye 0090 + alan kodu + telefon numarası şeklinde aranır.

Saat Farkı: +6 saat

Uçuş Süresi: : İstanbul – Pekin arası 10 saat

Acil Telefonlar: Ambulans, İtfaiye ve Polis Ortak Çağrı Numarası 120

Elektrik: 220 Volt, 50 Hz’dir.

Çin Vizesi   (Detaylı bilgi için tıklayınız “Çin Vizesi Evrakları”)

Çin vizesi; Single, Double, Multiple ve Yıllık Multiple olmak üzere dört çeşittir. Vizenin giriş sayısı sağ üst köşesinde “Entries” kısmında gösterilir.

Single ( Tek Girişli) Vize:  “Entries” kısmında (01) olarak belirtilir ve alındığı tarihten sonraki 3 ay içerisinde tek girişe müsade eder ve girişte en fazla 30 gün kalınabilir.

Double ( Çift Girişli) Vize: “Entries” kısmında (02) olarak belirtilir ve alındığı tarihten sonraki 3 ay içerisinde 2 defa girişe müsade eder ve her girişte en fazla 30 gün kalınabilir.

Multiple ( Çok Girişli) Vize: “Entries” kısmında (M) olarak belirtilir ve alındığı tarihten sonraki 6 ay içerisinde istenilen sayıda girişe müsaade eder. Her girişte en fazla 30 gün kalınabilir.

Daha önce Çin vizesi bulunmayanlar, ilk başvuruda sadece Single vize başvurusunda bulunabilirler. Daha önce Single vizesi olanlar Double, Double vizesi olanlar 6 aylık Multiple, 6 aylık Multiple vizesi olanlar ise Yıllık Multiple vize başvurusunda bulunma hakkına sahiptirler.

X Vizesi (Öğrenci Vizesi): Çin’e öğrenim görmek, ileri düzey öğrenim veya staj amacıyla altı ay veya daha uzun sürelik bir dönem için gelen yabancılara verilir. X Vizesine başvuru için, kabul eden birimden ve ilgili yetkili otoriteden alınacak sertifikalar gerekmektedir. Yani Çin’e gelecek denizaşırı öğrenciler için başvuru formu (JW201 Formu veya JW202 Formu), Yabancılar için giriş izni tebliği ve sağlık raporudur.

Çalışma İzni

Çinde öğrencilerin yasal olarak full time olarak çalışma izni yoktur. Kampüs dışında çalışma olanağı da yoktur. Öğrenciler part time işlerde çalışarak yaşam giderlerini ve sosyal harcamalarını karşılayabilirler.

Yaşam Maliyetleri

Çin’de yaşam maliyetleri, yaşadığınız bölgeye göre farklılık gösterir. Yalnız Türkiye’ ye kıyasla biraz daha ucuzdur. Örneğin Çin’de merkezde olmayan bir üniversitede bir akademik yıl boyunca 750$’a konaklamak mümkün olabilmektedir.  Ancak bölgeye ve okula bağlı olarak ücretler yükselir.  Çin’in ülkemize yakın bir ülke olmamasından dolayı ulaşım maliyetleri de merak edilen bir konudur. Türk Hava Yolları ile Pekin ve Şangay’a gidiş dönüş direk uçuş ücretleri 1,200TL ile 1,500TL arasında değişir. 

Çin Hava Durumu

Güney kesimlerinde muson iklimi hâkim olan Çin’de, özellikle kuzeybatı kesimleri sert kara ikliminin hüküm sürdüğü bölgelerdir. Kış mevsiminde Orta Asya üzerinde bulunan soğuk, kuru ve yüksek basınçlı hava, karalardan denizlere doğru bir rüzgâra sebep olur. Yazın bu durum tam tersine olarak meydana gelir. Denizlerden karalara doğru esen rüzgârlar haliyle nemli olurlar. Doğu kesimleri bilhassa yaz aylarında musonlar sebebiyle bol yağış alır. Batı kısımları yağış yönünden son derece fakir bölgelerdir. Kuzeybatıda senelik 50 mm civarında olan yağış ortalaması, güneydoğu kesimlerinde 3000 mm gibi çok yüksek bir rakamı bulur. Mayıs ve ekim ayları arasında yağan yağmur, senelik miktarın yaklaşık % 80’ini teşkil eder. Kuzey bölgelerinde temmuz ve ağustos ayları yağmur mevsimleridir.

Çin Sağlık Bilgileri

Çin Eğitim Bakanlığı, 6 aydan fazla Çin'de eğitim görecek tüm yabancı öğrencilerin sigorta yaptırmasını şart koşmaktadır. Öğrenciler ister kendi ülkelerinde ister kayıt sırasında üniversitenin kabul ofisinde sigortalarını yaptırabilirler. 

6 aydan az kalacak öğrencilere Seyahat Sigortası yaptırmaları tavsiye edilir. 6 aydan fazla öğrenim görecek öğrencilere ise acil durum sigortası veya öğrenci sağlık sigortası yaptırmaları tavsiye edilir. Çin'de muayene ücretleri ise oldukça ucuzdur.

Popüler Kentler

Pekin, Şanghay, Tianjin Çin’in başlıca şehirleridir.

Görülecek Yerler

Çin Seddi, Toprak Askerler, Yasak Şehir, Şaolin Rahipleri, Victoria Zirvesi, Taipei 101, Jin Mau Kulesi, İnci Irmağı Çinde görülecek başlıca yerlerdir.

Çin’de Eğitimin Avantajları

  • Dünya çapında ünlü üniversiteler
  • Türkiye’nin yarıçapından bile ucuz eğitim
  • Türkiye’den hergün uçuş olması
  • Müslüman restaurantlarının mevcut olması
  • Öğrenci için çalışma imkânı

 

Çin'de dil okulu başvuru işlemleriniz için en doğru nokta EğitimNoktası Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı..

Amerika Dil Okulu   Kanada Dil Okulu   Avustralya Dil Okulu    Yeni Zelanda Dil Okulu    

İngiltere Dil Okulu    Irlanda Dil Okulu    Malta Dil Okulu    İskoçya Dil Okulu   

Güney Afrika Dil Okulu    Dubai Dil Okulu    İtalya Dil Okulu    Fransa Dil Okulu    

Almanya Dil Okulu    Avusturya Dil Okulu    İsviçre Dil Okulu    Rusya Dil Okulu   

Portekiz Dil Okulu    İspanya Dil Okulu    Meksika Dil Okulu    Kolombiya Dil Okulu   

Çin Dil Okulu    Japonya Dil Okulu    Tayland Dil Okulu    Hindistan Dil Okulu

ÇIN'DEKİ OKULLAR