"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !
ok ok

İngiltere Vizesi Başvuru Evrakları ve İşlemleri

İngiltere Öğrenci Vizesi Başvuru İşlemleri ve Evrakları

» EğitimNoktası sYurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla giden öğrencilerin İngiltere öğrenci vizesi başvuru işlemleri ve gözetmenliği ÜCRETSİZ olarak konu üzerinde son derece tecrübeli danışmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Günümüzde bir araç olmaktan çok bir engel haline gelen İngiltere vize başvurunuzu kolaylaştırmak için EğitimNoktası yurtdışı eğitim danışmanlarına (222) 230 6898 telefon numarasından veya iletişim bilgileri kısmını kullanarak ulaşabilirsiniz.

İngiltere Öğrenci Vizesi Tipleri: İngiltere'de eğitim alacak öğrenciler için vize türleri 6 aya kadar, 11 aya kadar ve uzun süreli eğitim olmak üzere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi (Student Visitor Visa), Uzatmalı Öğrenci Ziyaretçi Vizesi (Extended Student Visitor Visa) ve Öğrenci Vizesi (General Student Visa) isimleri altında üçe ayrılmıştır. Daha basit bir söyleyişle İngiltere öğrenci vizesi başvurusu kısa, orta ve uzun dönem olarak üçe ayrılmışlardır.

 • İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi (Student Visitor Visa); 2 hafta ile 11 ay arası süreyle İngiltere dil okullarında veya yaz okullarında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler bu vize kapsamında başvurularını yapacaklardır. Puanlamaya veya özel kriterlere tabi tutulmadan yapılan vize başvuru tipidir. Vize başvuruları online vize başvuru formunun doldurulması ve vize ücretlerinin kredi kartı ile yatırılmasından sonra Teleperformance Vize Servisi üzerinden randevu alınarak, vize başvuru merkezlerine şahsen evrakların teslim edilmesiyle gerçekleştirilir.
  • İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi tekrar uzatılamaz, süre bitiminde ülkeden ayrılmanız gerekmektedir.
  • İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi çalışma izni olanağı vermemektedir.
  • 8-17 yaş grupları yaz okulu programlarına katılım için anne ve babalarından yalnız yurtdışına çıkabileceklerini gösteren noterden alınacak olan izin belgesi (muvafakatname) sunmak ve vize başvurusuna velileri gelmek zorundadırlar.
 • İngiltere Genel Öğrenci Vizesi (General Student Visa – Puana Dayalı Sistem); 28 hafta ve üzeri süreyle İngiltere dil okullarında veya üniversitelerinde eğitim almak isteyen öğrenciler bu vize kapsamında başvurularını yapacaklardır. Adayların İngilizce dil yeterliliklerini uluslararası geçerli akademik sınavlar ile kanıtlamaları ve yaşam maliyetlerini karşılayabilecek bütçeye sahip olduğunu belgelemeleri gerekmektedir. Puanlama sistemine tabi tutularak özel kriterlerin yerine getirilmesi ile yapılan vize başvuru tipidir. Vize başvuruları online vize başvuru formunun doldurulması ve vize ücretlerinin kredi kartı ile yatırılmasından sonra Teleperformance Vize Servisi üzerinden randevu alınarak, vize başvuru merkezlerine şahsen evrakların teslim edilmesiyle gerçekleştirilir.
  • İngiltere genel öğrenci vizesi sahipleri vizelerini İngiltere içinden maksimum 3 yıla kadar uzatabilirler.
  • İngiltere genel öğrenci vizesi sahibi akademik eğitim alan öğrencilere, bazı koşullarda yarı zamanlı çalışma izni verilebilmektedir.
  • İngiltere genel öğrenci vizesine (General Student Visa) başvuruda bulunabilmek için öğrencilerin puana dayalı sistem üzerinden 40 puan almaya hak kazanmaları ve İngilizce seviyelerinin en az CEFR B1 (orta altı) seviyesinde ve bir üst seviye de kurs almaya hazır durumda olduklarını ispatlamaları gerekmektedir. Puanlama eğitim alınacak olan eğitim kurumu ve İngilizce dil seviyeniz üzerinden yapılacaktır.
  • Puana dayalı sisteme geçilmesiyle birlikte İngiltere’de eğitim alınacak olan eğitim kurumları öğrenciler için göçmenlik sponsoru olmaları yönünde yeni bir uygulama başlatılmıştır. Bu uygulamayla eğitim kurumlarının gönderecekleri "CAS" (Confirmation of Acceptance of Study) ismiyle bilinecek olan orjinal okul kabul belgeleri 30 puan değerinde olacaklardır. Eğitim kurumlarının lisanslı göçmenlik sponsoru olabilmeleri "UKBA" (United Kingdom Border Agency) listesinde A veya B kademesinde yer almaları gerekmektedir. (EğitimNoktası yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak çalıştığımız tüm okullar lisanslı sponsorlardır ve A kademesindedirler.) A veya B kategorisinde lisanslı eğitim kurumları, eğitim verdikleri öğrencilerin eğitim süreçleri boyunca okula devam gibi durumlarından sorumludurlar ve İngiltere göçmenlik ofisine öğrenciler hakkında düzenli bilgi vermekle yükümlüdürler. Kayıt olduğunuz eğitim kurumu A veya B kategorisinde yer almıyorsa puana dayalı sistem üzerinden sıfır (0) puan alırsınız.
  • Puana dayalı sistemde İngiltere genel öğrenci vizesi alabilmeniz için gerekli olan 30 puan seçeceğiniz eğitim kurumu tarafından kalan 10 puan ise finansal durumunuz tarafından sağlanmaktadır. 10 puanı alabilmeniz için finansal durumunuzun eğitim ve yaşam masraflarını karşılayabilecek düzeyde olması gerekmektedir. Puana dayalı vize sisteminde finansal durum için Londra'da ve Londra dışında eğitim olmak üzere bazı yeni kriterler getirilmiştir.
  • Tüm veya belirlenen miktarda eğitim ücretlerinin, gerektiğinde konaklama masraflarının yatırılmış olması ve belgelenmesi gerekmektedir.
  • Londra'da dil okullarında eğitim alacak öğrenciler; eğitim ücretlerine ek olarak yaşam masrafları için aylık 1265GBP,
  • Londra dışında dil okullarında eğitim alacak öğrenciler; eğitim ücretlerine ek olarak yaşam masrafları için aylık 1015GBP,
  • Londra'da veya Londra dışında üniversite eğitimi gibi 12 ay üzeri eğitim alacak öğrenciler ise eğitim ücretine ek olarak ilk 12 aylık dönem için yaşam masraflarını karşılayacak finansal belgelerini göstermek zorundadırlar.
  • Finansal olarak masraflarınızı karşılayacağınızı gösteren banka belgesinde bulunacak olan para miktarının vize başvurunuzdan önce en az 28 günlük bir geçmişe sahip olması gerekmektedir. Yeterli miktarda bakiyeye sahip olmayan veya yeterli bakiye sahiplerinin 28 günden daha kısa süreli geçmişe sahip olmaları durumunda puana dayalı sistem üzerinden sıfır (0) puan alırlar.

» İngiltere öğrenci vize başvuru formlarının İngilizce olarak doldurulmaları gerekmektedir.

» İngiltere öğrenci vize başvurusu esnasında hazırlayacağınız evrakların Türkçeleri ile birlikte yeminli tercümandan İngilizce çevirilerini de sunmanız gerekmektedir.  

» Dil okuluna kayıt yaptırarak İngiltere öğrenci vizesine başvuruda bulunacak olan öğrencilerin, vize alabilmeleri için kayıt yaptıracakları okuldan haftada minimum 15 saat ders alacak şekilde kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir.

» İngiltere öğrenci vize başvurusu, İngiltere konsolosluğunun biometrik parmak izi uygulamasına geçmiş olmasından dolayı mutlaka bireysel olarak yapılması gerekmektedir.

» İngiltere öğrenci vizesi başvurusu başvuru merkezlerine evraklarınız teslim edilerek ve gerekli ücretler yatılarak yapılmaktadır. Yoğunluğa göre değişebilmekle birlikte genellikle 2 hafta içerisinde başvurularınız neticelendirilmektedir. Ancak İngiltere öğrenci vize işlemlerinde ki yoğunluğu göz önüne alarak gitmeyi düşündüğünüz tarihten mümkünse 6 hafta önce vize başvurunuzu yapmanızı önemle tavsiye ederiz.

» İngiltere öğrenci vizesi başvurusu işlemleri için istenilen evrakların tek bir formatta veriliyor olmasına rağmen, kişilerin akademik, iş ve aile yapılarında olan farklılıklar göz önüne alınarak, İngiltere öğrenci vizesi başvuru belgelerinin hazırlanış ve ibraz şeklinde de farklılıklar olacağını hatırlatmak isteriz.

» Sizlere İngiltere Konsolosluğu tarafından istenilen vize evrakları genel olarak çıktısını da alabileceğiniz şekilde listelemeye çalıştık.

** İngiltere öğrenci vizesi başvuru işlemleri için bizi aramanız yeterlidir.

İngiltere Öğrenci Vizesi Başvuru Belgeleri

 • Geçerli Pasaport
  İmzalı ve talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli olmalı en az 1 yıllık geçerli olması gereklidir.
 • Varsa Eski Pasaportlar ve Vizeler
  Eski pasaportlarınız ve vizelerinizin asılları veya kopyaları.
 • 2 adet Vesikalık Fotoğraf
  Son 6 ay içinde çekilmiş, arka fonu beyaz, 45*35 mm ölçülerde olmalıdır.
 • İngiltere Vize Başvuru Ücreti
  Online vize başvuru formunuzun doldurulması esnasında kredi kartı ile ödenmektedir. (97£ - 186£ - 348£)
  "3 Nisan 2019 tarihinden itibaren yapılacak olan başvurularda 165TL evrak tarama uygulamasına geçilmiştir."
 • İngiltere Vize Başvuru Formu
  Konsolosluğun sitesinden İngilizce olarak doldurulur.  
 • İngiltere Dilekçe
  İngiltere’ye gidiş sebeplerinizi ayrıntıları ile açıklayan İngilizce yazılmış mektup.  
 • Akseptans Mektubu
  Kayıt yaptırdığınız okuldan kaydınızın onaylandığını ve haftalık minimum 15 saat ders alınacağını gösteren kabul mektubu. EğitimNoktası aracılığıyla kayıtlarını yaptıran öğrencilere kabul belgesi danışmanlarımız tarafından takdim edilecektir.
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
  Nüfus Müdürlükleri tarafından ücretsiz verilmektedir.
 • Adli Sicil Kaydı
  Adliyelerden veya E-devlet şifrenizle internet üzerinden ücretsiz tedarik edebilirsiniz.
 • Askerlik Belgesi
  Askerlik şubelerinden alınabilecek askerlik tecil veya terhis belgesi.
 • Evli olanlar için Aile Bilgileri
  Evlilik cüzdanı, eşinizin gelir durumu ve işi ile ilgili belgeler, çocukların kimlik fotokopileri.
 • Öğrenci Belgesi ve Diplomalar
  Eğitim durumunuzu gösteren diplomalar veya öğrenci belgeleri. Bu belgelere katılmış olduğunuz yabancı dil, bilgisayar, staj gibi kurs veya sertifika programları belgelerini de ekleyebilirsiniz.
 • Mali durumunuzu gösteren belgeler
  Altta mali durumunuzu belgeleyebilmeniz için gerekli olabilecek evrak ve dokümanları listelemeye çalıştık. Listede önerilenler dışında farklı yapılarda gösterebileceğinizi düşündüğünüz belgeleri de ekleyebilirsiniz. Listede istenilen evraklar size, ailenize veya varsa sizi finanse edecek kaynağa yönelik hazırlanmalıdırlar.
 • Size ve ailenize ait olan tüm araba ruhsatları,
 • Size ve ailenize ait olan tüm gayrimenkulleri gösteren tapular veya kontratlar
 • Size ve ailenize ait olan banka hesaplarınızda ki mevduatları gösteren banka yazısı,
 • Sizin ve ailenizin işyerlerinizden alınacak olan maaş bordroları, işe giriş bildirgeleri,
 • Eğer serbest meslek ile uğraşılıyorsa işyerine ait vergi levhaları, oda sicil kâğıdı, ticari gazete ve imza sirküleri gibi gelir ve yapılan işi beyan eden belgeler,
 • Çalıştığınız süre, göreviniz gibi bilgileri içeren, işveren tarafından verilecek olan antetli kağıda yazılmış bir ön yazı ve izin belgesi,
 • Geçmiş iş tecrübelerinizi gösteren ve kanıtlayan iş yeri belgeleri.

Adresler

İngiltere Büyülelçiliği;

Şehit Ersan Cd. No:/A Çankaya – Ankara
İngiltere Başkonsoluluğu;

Meşrutiyet Cd. No:34 Tepebaşı / Beyoğlu – İstanbul

 

Başvuru Merkezleri

Vize Başvuru Merkezi Teleperformance Ltd.

İstanbul Vize Merkezi: Profilo AVM, Cemal Sahir Cad. Kat 4 No.138/A Mecidiyeköy, İstanbul

Ankara Vize Merkezi: Sheraton Hotel, Noktalı Sokak Kavaklıdere, Ankara

Gaziantep Vize Merkezi: Muammer Aksoy Blv, 34B İmam Hüseyin İncioğlu Cd. Şehitkâmil, Gaziantep

Bursa Vize Merkezi: Sheraton Hotel, Akpınar Mh, 1 Akpınar Sokak, Bursa

İzmir Vize Merkezi: Aksoy Plaza, Kıbrıs Şehitleri Cad. No.152 Alsancak, İzmir

Adana Vize Merkezi: Adana Ticaret Odası, 52 Abidinpaşa Caddesi No:52 Seyhan, Adana (59£ servis ücreti)

Antalya Vize Merkezi: Antalya Ticaret Odası, Goksu Mah. Gazi Bulvarı No:531, Antalya (59£ servis ücreti)