"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !

YURTDIŞI DİL EĞİTİMİ

HEMEN BAŞVUR

FRANCE LANGUE PARIS

dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay
 

FRANCE LANGUE PARIS

France Langue – Biarritz

» 5. ve 16.yy’larda okyanusun çetin koşulları yüzünden zar zor ayakta kalan fakir bir balıkçı köyü iken, 17yy’ın başlarında balina kasabası olarak gelişmeye başladı. Biarritz’in bir tatil merkezi olarak ilgileri üzerine çekmeyi başarması, 1854’de Kraliçe Eugénie’nin, kocası kral III. Napolyon’u burada bir saray yapmak için ikna etmesi ile mümkün olmuş. (Bugün Grande Plage’ın kuzeyinde sonda yer alan Hôtel du Palais, işte bu saraydan dönüştürülmüş) Ve Biaritz, Belle Epoque döneminden başlayarak 19yy’ın sonlarına ve 20.yy’a, dünyaca ünlü güneşlenme ve kumar beldesi olarak damgasını vurmuş. Bu dönemde Biarritz sahilleri, hem Fransız hem de Avrupalı zenginler tarafından adeta evlat edinilmiş.

» Biarritz, dünyada çağlar boyunca ünlülerin buluşma noktası olmuştur. Avrupa’nın en güzel plajlarına sahip bu sahil kenti, sırtını Pirene Dağları’na dayamış, Atlas Okyanusu’na bakan eşsiz bir tatil beldesidir. Biarritz, yumuşak ve tatlı iklim, canlı plajları, yeşil alanları, bölge halkının misafirperverliği ve iyi korunan yaşam kalitesi ile bölgeye gelen tüm turistleri büyülemektedir.

» Biarritz’de sörf yapabilir, talasoterapi kürleri görebilir veya büyük Casino’da oyun oynayabilir ya da gün boyunca büyük plajlarda güneşlenebilirsiniz. Geceleri ise Atlantik Okyanusu’nun en ünlü gece kulübü olan Flamigo’da dans edebilir ve Biarritz’in renkli gece yaşamının doyumuna ulaşabilirsiniz. Havanın temizliği ve tatlı bir klimanın bölgeye hakim olmasından dolayı Biarritz’de tüm sezonlarda bulunmak olasıdır. Biarritz’liler yılın tüm aylarında denize girmektedirler.

» Biarritz’de bulunan France Langue Dil Okulu şehir merkezine yürüyerek 20 dakika, bisikletle 10 dakika mesafededir. France Langue Dil Okulunun bulunduğu bina ayrıca tren istasyonlarina ve havaalanına kolay ulaşım mesafesindedir. France Langue Dil Okulu 1970 yapımı bir binada, 15 adet geniş, konforlu, modern ve klimalı sınıflarda öğrencilerine eğitim sunmaktadır. Sınıflar maksimum 12 kişiliktir. Ayrıca, France Langue Dil Okulunda öğrenciler için bir çalışma odası ve internet /e-mail erişimi sağlayan bir bilgisayar odası mevcuttur.

» Fransa Langue Biarritz Dil Okulu ünlü Cote des Basques’e pazar, restoranlar, kafeler ve küçük dükkânlara sadece 10 dakika yürüme mesafesindedir. Konaklama seçenekleri arasında aile yanı oteller ve paylaşımlı daireler vardır.

France Langue – Bordeaux

» Bordeaux, Fransa’nın altıncı büyük şehridir. Garonne Nehri’nin göbeğinde kurulu olan şehrin, kuzeyinde akan Dordogne ve Garonne Nehirleri, Bourg kasabasında birleşip Gironde Nehri’ni oluştururlar. Bordeaux, tüm Fransa sınırları içinde en ideal iklim koşullarına sahip şehirdir. Genelde ılıman olan hava, kışları ortalama 7.5 C, yazları ise 18 C civarındadır. Ayrıca, Bordeaux ünlü şarap imalat bölgesidir ve harika şarap mahzenlerine, üzüm bağlarına sahiptir.

» Bordeaux yöresinin özellikle kırsal kesimleri çok etkileyici manzaralar sunmaktadır. Sadece üzüm bağları değil, Atlas Okyanusu sahilleri de bir o kadar güzeldir. Kilometrelerce uzayan kumsallar, romantik göller, kozalak ağaçlarından oluşan ormanlar, rıhtımlar ve limanlar bu yörenin özelliklerindendir. Ayrıca, Bordeaux şehri doğa sporlarına uygun ortamlar sunduğu için, yaz aylarında bölgenin nüfusu artmaktadır.  Bordeaux’un rıhtım bölgeleri ise hala en gözde turistik yerler arasındadır. Bourse Sarayı’nın karşısına demirlenmiş olan gezi botları bölgeye canlılık katmakta ve turistlerin ilgisini toplamaktadır.

» Bordeaux’ta bulunan France Langue Dil Okulu şehrin merkezinde, 19. yüzyıla ait bir binada öğrencilerine Fransızca eğitim sunmaktadır. France Langue Dil Okulunda 15 geniş, aydınlık, modern, klimalı ve internet erişimi bulunan sınıf bulunmaktadır. Okul binasında ayrıca, bir öğrenci çalışma odası ve arka tarafında bahçe bulunan öğrenci dinlenme odası bulunmaktadır.

» France Langue Dil Okulunda turlar, geziler, spor, gastronomi, toplantıları düzenlenmektedir. Her hafta, Fransa'nın Bordeaux bölgesini keşfedebilirsiniz. Mevsime göre tasarlanmış faaliyet programı en iyi şekilde uygulanmaktadır.

France Langue – Mantinique

» Martinique Adası; Karaib Denizi’nde, Küçük Antiller’de Fransız denizaşırı yönetim birimidir. Yüzölçümü 1.102 km2, merkezi Ford-de-France’dir.

» Yaklaşık 2/3’ü alçak dağlarla kaplıdır. Güneyde, iç kesimlerde ve kuzeydoğuda yüzey şekillerine yaşlı ve aşınmış yanardağlar egemendir. Buna karşın, kuzeybatıda daha genç yanardağlar da bulunur. 1.196 m’lik Carbet yanardağı, başkent Fort-de-France yakınında yer alır. Pelee Yanardağı (1.396 m), öteki büyük yanardağdır. 1902’deki patlamada 30 bin kişi öldü. Kuzeybatı dağlarının yamaçları sık ormanlarla kaplı olduğundan tarım olanakları çok azdır, bu nedenle de çiftçilik ve yerleşim için elverişli alanlar çok sınırlıdır. 

» Ekonomik açıdan tümüyle Fransa’ya bağımlıdır. Kasırgaların yıkıcı etkilerine bağlı olarak, muz üretimiyıldan yıla değişebilir. Adanın kendi konserve endüstrisi ananas ürününün büyük bölümünü işleyerek, ananas suyuna ya da konserve meyveye dönüşür. Ada halkının yaklaşık 1/3’ü, Ford-de-France’ da yaşar; Lamentim, Schoelcher, La Trinite öteki başlıca kentlerdir. Nüfusun büyük çoğunluğunu, Çinhindi ve Hindistan kökenli küçük gruplar dışında, siyahlarla melezler oluşturur. Martinique’de yaşayan Beyaz Fransızların sayısı 60 bini bulur. Resmi dil Fransızca olmakla birlikte, hemen hemen herkes Kreol Fransızcası da konuşur.

» France Langue Martinique adanın ekonomik ve ticari merkezi adanın başkenti Fort-de-France, geniş liman kentinde yer almaktadır. Geniş ve aydınlık odalarda eğitim veren France Langue Martinique’ye tekneyle bile ulaşmak mümkündür. France Langue Martinique Dil Okulunda 2 adet tam donanımlı sınıf bulunmaktadır. Öğrenciler için yaşam alanı ve ücretsiz internet erişimi de vardır. Konaklama seçenekleri arasında aile yanı oteller ve paylaşımlı daireler vardır.

France Langue Dil Okulunda turlar, geziler, spor, dalış gibi faaliyetler düzenlenmektedir.

France Langue – Paris Opera

» Fransa’nın başkenti olmasının yanı sıra, bilim, kültür, sanat alanlarında da dünyanın önde gelen merkezlerinden birisi olarak kabul edilen Paris, yaklaşık 2000 yıllık bir tarihe sahiptir. Seine Irmağı'nın her iki yakasına kurulmuş olan kent, Fransa'nın kuzey kesiminde bulunur ve sarmal bir dönüşle merkezinden çevreye birbirini izleyen 20 ilçeye ayrılmıştır. Şehrin, ırmağın kuzeyinde kalan bölümüne Sağ Yaka, güneyinde kalan bölümüne ise Sol Yaka ismi verilmiştir.

» Paris, Manş Denizi'ne dökülen Sen Irmağı’nın ağzından 375 kmiçeridedir. Buna rağmen, Seine Irmağı kanallar ve akarsular yoluyla Manş Denizi ve Akdeniz'e, Almanya'ya, Belçika'ya ve Fransa'nın öbür bölümlerine de bağlı olduğu için bir liman kenti sayılır. Paris, Orly ve Charles de Gaulle adlarında iki uluslararası havalimanına sahiptir.

» Paris şehir planında genellikle her katında iki ya da daha fazla daire bulunan altı katlı apartmanlar vardır. Şehirdeki bulvarlarda bulunan kafeler Paris halkının en büyük uğrak yerleridir. Paris'te ulaşım ise otomobil, otobüs ve metroyla sağlanır. Fransa'nın kara ve demir yolları Paris'ten başlayarak tüm ülkeye yayılmaktadır. Şehrin güneyindeki sanayi bölgesinde tabakhaneler, çimento, bira ve tütün fabrikaları bulunmaktadır. Uçaklar, lokomotifler, elektrikli araçlar, kimyasal maddeler ve ilaçlar, Paris'in sanayi ürünleri arasındadır. Paris aynı zamanda Fransa'nın film yapım merkezidir.

» France Langue Paris Opéra görkemli mücevher ile Boulevard Haussmann ve mağazalara ve Place Vendome arasında, kalabalık bir iş bölgesinde yer almaktadır. Ayrıca çevresinde birçok bar ve restoran bulabilirsiniz.

» France Langue Paris Dil Okulunda 12 tam donanımlı derslik bulunmaktadır. Okul genelinde ücretsiz internet erişimi, öğrenci alanı ve ücretsiz içecek servisi de vardır. Konaklama seçenekleri arasında aile yanı oteller ve paylaşımlı daireler vardır. France Langue Dil Okulunda turlar, geziler, spor, dalış gibi faaliyetler düzenlenmektedir.

France Langue – Paris Victor Hugo

» Fransa’nın başkenti olmasının yanı sıra, bilim, kültür, sanat alanlarında da dünyanın önde gelen merkezlerinden birisi olarak kabul edilen Paris, yaklaşık 2000 yıllık bir tarihe sahiptir. Seine Irmağı'nın her iki yakasına kurulmuş olan kent, Fransa'nın kuzey kesiminde bulunur ve sarmal bir dönüşle merkezinden çevreye birbirini izleyen 20 ilçeye ayrılmıştır. Şehrin, ırmağın kuzeyinde kalan bölümüne Sağ Yaka, güneyinde kalan bölümüne ise Sol Yaka ismi verilmiştir.

» Paris, Manş Denizi'ne dökülen Sen Irmağı’nın ağzından 375 km içeridedir. Buna rağmen, Seine Irmağı kanallar ve akarsular yoluyla Manş Denizi ve Akdeniz'e, Almanya'ya, Belçika'ya ve Fransa'nın öbür bölümlerine de bağlı olduğu için bir liman kenti sayılır. Paris, Orly ve Charles de Gaulle adlarında iki uluslararası havalimanına sahiptir.

» Paris şehir planında genellikle her katında iki ya da daha fazla daire bulunan altı katlı apartmanlar vardır. Şehirdeki bulvarlarda bulunan kafeler Paris halkının en büyük uğrak yerleridir. Paris'te ulaşım ise otomobil, otobüs ve metroyla sağlanır. Fransa'nın kara ve demir yolları Paris'ten başlayarak tüm ülkeye yayılmaktadır. Şehrin güneyindeki sanayi bölgesinde tabakhaneler, çimento, bira ve tütün fabrikaları bulunmaktadır. Uçaklar, lokomotifler, elektrikli araçlar, kimyasal maddeler ve ilaçlar, Paris'in sanayi ürünleri arasındadır. Paris aynı zamanda Fransa'nın film yapım merkezidir.

» France Langue Paris Victor Hugo 16. bölgesinde, çok sayıda müze ve Eyfel Kulesi, Trocadero veya Bois de Boulogne gibi diğer dikkat çekici yerlerin ortasında batı Paris'in orta sınıf bir mahallesinin kalbinde yer almaktadır.

» France Langue Paris Victor Hugo Dil Okulunda tam donanımlı 11 adet derslik bulunmaktadır. Okul genelinde ücretsiz internet erişimi, öğrenci alanı ve ücretsiz içecek servisi de vardır. Konaklama seçenekleri arasında aile yanı oteller ve paylaşımlı daireler vardır. France Langue Dil Okulunda turlar, geziler, spor, dalış gibi faaliyetler düzenlenmektedir.

France Langue – Paris Notre Dame

» Fransa’nın başkenti olmasının yanı sıra, bilim, kültür, sanat alanlarında da dünyanın önde gelen merkezlerinden birisi olarak kabul edilen Paris, yaklaşık 2000 yıllık bir tarihe sahiptir. Seine Irmağı'nın her iki yakasına kurulmuş olan kent, Fransa'nın kuzey kesiminde bulunur ve sarmal bir dönüşle merkezinden çevreye birbirini izleyen 20 ilçeye ayrılmıştır. Şehrin, ırmağın kuzeyinde kalan bölümüne Sağ Yaka, güneyinde kalan bölümüne ise Sol Yaka ismi verilmiştir.

» Paris, Manş Denizi'ne dökülen Sen Irmağı’nın ağzından 375 kmiçeridedir. Buna rağmen, Seine Irmağı kanallar ve akarsular yoluyla Manş Denizi ve Akdeniz'e, Almanya'ya, Belçika'ya ve Fransa'nın öbür bölümlerine de bağlı olduğu için bir liman kenti sayılır. Paris, Orly ve Charles de Gaulle adlarında iki uluslararası havalimanına sahiptir.

» Paris şehir planında genellikle her katında iki ya da daha fazla daire bulunan altı katlı apartmanlar vardır. Şehirdeki bulvarlarda bulunan kafeler Paris halkının en büyük uğrak yerleridir. Paris'te ulaşım ise otomobil, otobüs ve metroyla sağlanır. Fransa'nın kara ve demir yolları Paris'ten başlayarak tüm ülkeye yayılmaktadır. Şehrin güneyindeki sanayi bölgesinde tabakhaneler, çimento, bira ve tütün fabrikaları bulunmaktadır. Uçaklar, lokomotifler, elektrikli araçlar, kimyasal maddeler ve ilaçlar, Paris'in sanayi ürünleri arasındadır. Paris aynı zamanda Fransa'nın film yapım merkezidir.

» France Langue Paris Notre Dame Dil Okulunda tam donanımlı 7 adet derslik bulunmaktadır. Okul genelinde ücretsiz internet erişimi, öğrenci alanı ve ücretsiz içecek servisi de vardır. Konaklama seçenekleri arasında aile yanı oteller ve paylaşımlı daireler vardır. France Langue Dil Okulunda turlar, geziler, spor, dalış gibi faaliyetler düzenlenmektedir.

France Langue – Nice

» Fransa'nın güneyinde Akdeniz'e kıyısı olan bir şehirdir. Temmuz sonlarında hem Monaco Prensliği'nin kuruluş yıldönümünde atılan ve 2 saat süren havai fişek gösterisini seyredebilirsiniz hem de sadece yılda 1 kere yapılan çiçek savaşına katılıp 1 ay boyunca çiçek kokabilirsiniz. Cannes 'a ve Monaco 'ya trenle yarım saat uzaklıktadır. Denizin şehir merkezinde olmasına rağmen boydan boya mavi bayraklı ve tertemiz olması şaşkınlık yaratır.

» Tarihi, eğlenceli ve yapay olmayan kozmopolit yapısı, mavi bayraklı denizi, normalin üzerindeki gelir düzeyindeki güler yüzlü insanları ile kendine hayran bırakır. Şehir Vieux (eski) Nice, yeni Nice ve banliyölerden oluşur. 7 tepe üzerine kurulmuştur ve sanılanın aksine oldukça büyük bir şehirdir. Buna rağmen kış nüfusu 300 bindir, yaz nüfusu 1,5 milyondur. Eğlencenin toparlandığı yerler daha çok Vieux Nice tarafındadır. Burada pek çok balık lokantasında Akdeniz tarzı bir şeyler yiyebilir, ya da Irish English publarda Fransızcadan uzak, İngiliz aromalı bir eğlenceyi, canlı müziği seçebilirsiniz.

» Birçok ünlünün burada evi vardır. İtalya'ya yakınlığı, uçak şirketlerinin Avrupa kentlerine düzenlediği uygun ötesi fırsatları ile hafta içi boş olan sahildeki oteller hafta sonu tamamen dolarlar. Promenade des Anglais isimli sahil yolu, patenli sarışınları, geniş yürüyüş parkuru, güneşlenenleri, köpeklerini gezdirenleri ile tam anlamıyla filmlerdeki Miami havasını verir.

» France Langue Nice katedral, eski şehir ya da Angels Bay plajına birkaç dakikalık uzaklıkta ve şehir merkezinde yer almaktadır. Zarif bir binanın 1. katında eğitim vermektedir.

FRANSA'DAKİ OKULLAR