"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !

YURTDIŞI DİL EĞİTİMİ

HEMEN BAŞVUR

IH MILANO

dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay
 

IH MILANO

» Milano, kuzey İtalya'da bulunan Lombardiya bölgesinde kendi ismini taşıyan Milano ili'nde bulunan bir şehir ve ve bir komündür. Milano Lombardiya bölgesinin ve Milano ili'nin başkentidir.

» Milano komünu nüfusu 1.310.000 kisi olup 2.370 km2'lik alanı ile (Roma'dan sonra) İtalya'nın ikinci buyuk nüfuslu komunudur. Milano çok büyük bir şehirleşmiş metropoliten bölgenin merkezindedir. Bu metropoliten bolgenin yuzolcumu Italya'da en buyukdur. Nüfus bakimindan Milano metropoliten alan nüfusu yaklasik 7.400.000 kisi olup Avrupa'nin en buyuk metropoliten alanidir

» Milano İtalya'nin ve Avrupa'nın en gelişmiş ve en zengin şehirlerinden biridir. Otomotiv ve moda sektörü şehrin en önemli gelir kaynağıdır.

» Şehrin merkezinde dünyanın en büyük Gotik tarzdaki katedrali olan Duomo di Milano, dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Galleria Vittorio Emanuele II ve dünyanın en büyük tiyatro binalarından La Scala bulunur.

» Lombardiya'nın başkenti ve ulaşım merkezidir. Şehrin prestij sahibi kültürel geleneklerini, sayısı dörtten fazla olan üniversiteleri, Müzik Konservatuvarı, Sanat Akademisi, dünyanın en meşhur opera binalarından birisi olan La Scala, meşhur sanat galerileri ve kütüphanelerine emanet edilmiştir. Milano ayrıca, İtalyan basın yayınının başkentidir. İtalya'nın en modern kenti olan Milano'da hayatın yoğun olarak yaşandığı iki bulvar bulunmaktadır: Bu bulvarlardan daha kısa olanı, bugün kuzeyde Porta Ticinese ve güneyde Porta Nuova olmak üzere bazı kalıntılarına rastlanan 14. yüzyıl rampalarının yerini almıştır. Kale, şehrin savunma sistemlerinin bir parçası durumundadır.

» International House Milano, 1982 yılında Centro Lingue Tradint olarak kurulmuş ve 1997 yılından bu yana uluslararası bir organizasyon olan International House okulları arasında yer almaktadır. International House Milano, İtalyan Milli Eğitim Bakanlığı ve CSN tarafından da onaylanmıştır. AISLi (Italian Association of Language Schools), Federlinque (Associazione Italiana Servizi Linguistici), EAQUALS (European Association for Quality Language Services) ve ASILS (Associazione Scuole d’Italiano come Lingua Seconda) üyesidir. Ayrıca, Perugia Üniversitesi adına CELI (İtalyanca Yeterlilik Sınavı) ve CIC (Ticari İtalyanca Yeterlilik Sınavı) sınavlarını ve sertifikalarını verme yetkisine sahiptir.

» International House Milano, şehir merkezinde, Duomo Katedrali’ne sadece 10 dakika yürüme mesafesinde çok zarif bir binada eğitim vermektedir. Okul çevresinde ise bir çok kafe, restoran ve bar bulunmaktadır. International House Milano Dil Okulunda multimedya sistemle donatılmış 11 sınıf,  derslerden sonra rahat vakit geçirebileceğiniz öğrenci dinlenme salonu, her gün öğrencilerin kullanımına açık ücretsiz internet erişimli bilgisayar laboratuarı,  self-study dil laboratuarı, öğrenci kartınız ile ücretsiz video, kaset ve kitap temin edebileceğiniz kütüphane mevcuttur.

» Yaş dağılımı: Okulun %47’sini 25-32 yaş, %33’ünü 18-25 yaş, ’sini 32-45 yaş, %6’sını 45 yaş ve üstü öğrenciler oluşturmaktadır. Öğrencilerin %59’u Avrupalı, ’si Kuzey Amerikalı, Güney Amerikalı, %8’ini Uzakdoğulu, %7’sini Ortadoğulu, %4’ünü Okyanusyalı öğrenciler oluşturur.

» International House Milano, Genel İtalyanca kurslarının yanı sıra, Moda & Tasarım için İtalyanca, Teacher Training, CELI (İtalyanca Yeterlilik Sınavı) ve CIC (Ticari İtalyanca Yeterlilik Sınavı) hazırlık programları verilmektedir. Tüm kurslarda sınıf mevcudu 4 - 10 öğrencidir. 

» Genel İtalyanca kursları haftada 20 ve 28 ders olarak programlanmıştır. Başlanış seviyesinden ileri seviyeye kadar sınıflar açılmaktadır. Başlangıç seviyesinde olan öğrenciler her ay, diğer seviyelerde bulunan öğrenciler ise her Pazartesi kursa başlayabilmektedir. Dersler hafta içi her gün 10.00’da başlamaktadır.

» Moda & Tasarım için İtalyanca kursları haftada 28 ders olarak sunulmaktadır. Bu kurslara başlangıç seviyesindeki öğrenciler Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında, diğer seviyedeki öğrenciler ise her Pazartesi başlayabilmektedir. Öğretmenler için İtalyanca / Teacher Training kursları ise 2 hafta kadardır. Programa katılım için minimum Intermediate (orta) seviyede dil bilgisi gerekmektedir. Haftada 20 ders olarak yapılmaktadır.

» International House Milano, öğrencilerinin ders dışında kalan zamanlarında keyifli vakit geçirebilmeleri için aylık aktivite programları organize etmektedir. Bu aktivitelerden bazıları şunlardır: Sinema kulübünde çeşitli İtalyan film gösterimleri, öğleden sonraları La Scala Müzesi, Bilim ve Teknoloji Müzesi, Sanat Sergileri ziyaretleri, IH personeli ve öğrencilerle akşam yemekleri, Bergamo, Verona, Como gölü, Cenevre ve Ligurian gibi yakın yerlere hafta sonu gezileri. Öğrenciler bu gezi ve aktivitelere ücretli ya da ücretsiz olarak katılabilmektedir.

» International House Milano,  aile yanı ve apartman dairesinde konaklama alternatifleri sunmaktadır.

İTALYA'DAKİ OKULLAR