"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !

YURTDIŞI DİL EĞİTİMİ

HEMEN BAŞVUR

IH ROMA

dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay
 

IH ROMA

» "Hakkında söylenebilecek her şeyin zaten söylenmiş olduğuna" inanılan Roma, sanatın, tarihin ve dinin iç içe geçtiği üç bin yıllık bir kenttir. Tiber Nehri'nin iki yakasına kurulmuş olan Roma, dünya tarihindeki belirleyici rolünü asırlar boyu sürdürdüğünden olsa gerek "dünyanın başkenti" ünvanına lâyık görülmüştür.

» Efsaneye göre, kentin tarihi İ.Ö. 753'lere dek uzanıyor. Dişi bir kurtun emzirdiği Romulus ile Remus adlı ikizlerden Romulus, kenti kurar ve surların temellerini, beyaz bir inek ile beyaz bir öküzün çektiği sabanın bıraktığı izle belirler. İkiz kardeşini alaya alan Remus ise bir sıçrayışta sınırı aşar, Romulus da onu öldürür. Böylece, kuruluşuna bile kardeşkanı karışır Roma'nın!

» "60 bin kişilik kapasitesi ile Hıristiyanlığın en büyük kilisesi olan San Pietro Kilisesi İ.S. 324 yılına tarihleniyor. Hıristiyan dünyasının en eski, en büyük ve en kutsal kilisesi 12 asır ayakta kalmayı başarmış, ancak Rönesans ile birlikte kilise yerle bir edilip yerine yenisi inşa edilmiş! Rönesans nedeniyle Roma'nın eski heykellerinin başına gelenler daha da dehşet verici! Eski çağlarda yapılmış binlerce heykel Rönesans döneminde kireç yapılmak için yakılmıştır.

» Michelangelo ve diğer sanatçılar bu uygulamalardan şikâyetçi olmuşlarsa da kendilerine pek kulak asan olmamıştır. Eski Roma heykellerinin yakılması Rönesanstan çok sonraları da devam etmiştir. San Pietro Kilisesi'nin dev kubbesinin tasarımı Michelangelo'ya aittir.

Sanatçı, Sistina Şapel' in tavan freskleriyle uğraşırken, Papa, sabırsızlıkla eserin ne zaman bitirileceğini sorunca, Michelangelo kabaca, "benim için mümkün olan en kısa zamanda" demiştir.

» Papa, küplere binmiş, iskele üzerine fırlayıp asasıyla Michelangelo'ya vurmaya başlamış. Bunun üzerine işi bırakan Michelangelo'nun geri gelmesi için Papa tam 500 düka altını vermek zorunda kalmıştır.

» Aşk Çeşmesi'nin bulunduğu Piazza di Trevi, çağıl çağıl suların aktığı, gece, gündüz tıklım tıklım bir meydandır. 1950'lerde ünlü yönetmen Fellini'nin La Dolce Vita adlı filminde Anita Ekberg ve Marcello Mastroanni'nin bir gece yarısı yıkandığı ünlü çeşmedir.

» Trevi Çeşmesi'ne para atıp Roma'ya geri dönme dileğinde bulunanların ardı arkası kesilmez. Çeşme’ye arkalarını dönüp parayı başlarının üzerinden havuza fırlatıverir insanlar. Çeşme başında, şarkı söyleyenler, gitar çalanlar, şarap şişelerini peş peşe devirenler hiç eksik olmaz.

» Turist otobüslerinin, çevresine dizildikleri Colosseum'un tarihi iki bin yıl gerilere uzanır. 50 bin seyircilik bu amfitiyatro, Roma'nın sembolü ve en büyük anıtıdır. Roma'nın kuruluşunun bininci yıldönümü nedeniyle İ.S. 249 yılında düzenlenen şenliklerde, işte bu amfitiyatroda yüzlerce hayvan dövüştürülmek suretiyle öldürülmüştür. Filden aslana, kaplandan su aygırına, zebradan zürafaya kadar yüzlerce hayvan Roma'nın bininci yılı şerefine alkışlar arasında parça parça edilmiştir.

Bininci yıl kutlamalarında öldürülenler sadece aslan, kaplanla da sınırlı kalmamıştır. Gladyatör dövüşlerinde de iki bin gladyatör çığlıklar arasında ölüme yollanmıştır.

» 1974 yılından bu yana dil eğitimi veren; İtalya’nın saygın dil okullarından birisi olan Dilit International House, dünya genelinde 120 okulu bulunan International House okullar grubundandır. İtalyan Eğitim Bakanlığı akreditasyonuna sahip olan Dilit International House, ayrıca EAQUALS (European Association for Quality Language Services), ELITE (Excellent Language Institutions Teaching in Europe) ve ASILS (Associazione Scuole d’Italiano come Lingua Seconda) üyeliklerine de sahiptir.

Dilit International House, şehrin merkezinde, merkez tren istasyonuna kısa bir yürüyüş mesafesinde, şehrin her yerine ulaşım bakımından elverişli bir konumda bulunan zarif, modern villa tarzı bir binada eğitim vermektedir. Bu binada 10 tam donanımlı sınıf ve birkaç adım mesafede bulunan diğer ana binada da 15 sınıf mevcuttur.

» Dilit International House Dil Okulunda hafta içi her gün 09.00 - 20.00 saatleri arasında ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz Video ve DVD imkanlarının bulunduğu dil laboratuarı, internet erişimi, İtalyan filmlerini seçebileceğiniz film kütüphanesi, derslerden sonra rahatlayabileceğiniz arkadaşlarınızla hoş vakit geçirebileceğiniz TV ve bir piyanonun bulunduğu öğrenci kulübü, sıcak yemek ve içecek servisi olan cafe ve güzel bir teras cafe bulunmaktadır.

» Dilit International House Roma Dil Okulunda Genel İtalyanca kurslarının yanı sıra, İş İtalyancası, Sanat ve Tarih, Tasarım ve Mimari gibi alanlarda İtalyanca programları ve 50 yaş ve üstü kültür ve dil programları yürütülmektedir. Ayrıca University of Siena tarafından organize edilen CILS, University of Perugia tarafından organize edilen CELI, University of Rome Tre. tarafından organize edilen I.T sınav hazırlık kursları da sunulmaktadır.

» Dilit International House, genel İtalyanca kursları haftada 15, 20 ve 30 saatlik programlar şeklindedir. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar sınıflar açılmaktadır. Başlangıç seviyesindeki öğrencilerin her dört haftada bir kursa başlama imkânı vardır. Başlangıç üstü dil seviyesindeki öğrenciler ise her Pazartesi kursa başlayabilirler.

» Dilit International House’da hafta içi her gün devam eden kurslarda maksimum sınıf mevcudu 14 öğrencidir. Katılım için minimum yaş ise 16’dır. Öğrencilerin %25’ini 21-25 yaş, %25’ini 16-20 yaş, %24’ünü 26-35 yaş, ’ünü 36-50 yaş ve ’sini diğer yaş grupları oluşturmaktadır. Okula %48’i Avrupa, %5’i Rusya, %6’sı Amerika, %7’si Latin Amerika ve %34’ü diğer milletlerden olan öğrenciler gelmektedir.

Dilit International House Roma’da her hafta ders saatleri dışında düzenlenen Edebiyat, Tarih, İtalyan Sanat Tarihi, İtalyan Kasabaları ve Bölgeleri, İtalyan Sineması, İtalyan Yemeği ve İtalyan Şarabı konulu seminerlere katılabilirsiniz.

» Dilit International House’da; film, sinema, gezi, konser, opera, şehir turu, okulun snack barında partiler ve sportif aktiviteler organize edilmektedir. Aktivite, gezi ve eğlencelere öğrenciler ücretli ya da ücretsiz olarak katılabilmektedir. Dilit International House Roma; aile yanı, öğrenci evi ve apartman dairesinde konaklama alternatifleri sunmaktadır.

İTALYA'DAKİ OKULLAR