"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !
ok ok

YURTDIŞI DİL EĞİTİMİ

HEMEN BAŞVUR

DERZHAVIN ST PETERSBURG

dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay
 

DERZHAVIN ST PETERSBURG

» St. Petersburg Moskova'nın 715 km kuzeybatısında bulunan, Rusya'nın 2. Avrupa'nın 4. büyük şehridir. Kültürel merkez oluşunun yanı sıra zarif binalarıyla da bilinir. Baltık Denizi kıyısında Neva Nehri üzerindeki 42 ada üzerine yayılmıştır. Çar Büyük Petro tarafından 16 Mayıs 1703'te Rus Carlığının Avrupa'ya açılan kapısı olması amacıyla kurulan şehir, 200 yıl Rus Carlığının başkentliğini yapmış ve (1914–1924) yılları arasında yani Rus İç Savaşı sırasında Petrograd, (1924–1991) yılları arasında yani Sovyetler Birliği döneminde Leningrad olarak anılmıştır. 1991 yılında yoğun istek üzerine şehrin ismi asıl ismi olan St. Petersburg ile değiştirilmiştir. Şehir, Almanlar tarafından 30 Ağustos 1941 tarihinde kuşatılmış ve 900 gün kuşatma altında kalmıştır. Bir doğu şehri sayılan Moskova'nın aksine St. Petersburg, 5 milyonluk nüfusuyla daha Avrupai’dir ve kuruluş amacı olan "Avrupa'ya açılan kapı" olma amacını gerçekleştirmiştir. Geniş bulvarları, dingin suları, köprüleri ve çarlık mimarisinin bazı örnekleri, şehrin Kuzeyin Venedik’i olarak anılmasına sebep olmuştur. Şehirdeki ünlü Hermitage Müzesi çarların geniş özel sanat koleksiyonlarına ev sahipliği yapar ve dünyanın en büyük müzelerinden biridir. Ayrıca Dostoyevski, Puşkin, Ana Akhmatova ve Rimsky-Korsakov'un evleri de müze olarak kullanılmaktadır. Ayrıca Fyodor Mihayloviç Dostoyevski'nin ünlü romanları "Suç ve Ceza" ve "Ezilenler" de bu şehirde geçer.

» Derzhavin Institute Rusya bu tarihi şehrin merkezinde 18yy eseri bir binanın en üst katında Rusya Puşkin Müzesi, Rusya'nın en büyük edebi müzenin katılımıyla 2003 yılında Rus dil okulu Derzhavin Institute kurulmuştur. Kalifiye ve deneyimli öğretim elemanları tarafından okulumuzda öğrencilere verilen özen ve dikkat ile birlikte müze ile yakın işbirliği samimi ve yaratıcı atmosferde bu duruma katkıda bulunur.

» Anadili Rusça deneyimli ve güler yüzlü personel Rusya vize, konaklama, banka hesabı, akademik konularda ve St Petersburg okurken öğrencilerin karşılaşabileceği herhangi bir sorun ile size yardımcı olabilir.

» Okulumuz 13 derslikten oluşmaktadır ve Rus 18. yüzyıl konağı ile sınıflara hoş bir atmosfer katmaktadır. Derslikler tarihi bir binada yer almasına rağmen, tüm modern televizyon, DVD / VCR oynatıcılar ve CD çalarlar ile iyi bir donanıma sahiptir. Bazı odalarda projeksiyona bağlı bilgisayarlar vardır. Öğretmenlerimiz dersleri, ilginç ve heyecanlı hale getirmek için bu kaynaklardan tam olarak faydalanmaktadır. Derzhavin Enstitüsü'nde öğrenciler diğer öğrencilerle ve öğretmenlerle rahat bir ortamda Rusça sohbet ederken ücretsiz çay ve kahve keyfini çıkaracakları rahat bir ortam bulunmaktadır.

» Kendi kendine çalışma alanı TV ve video tesisleri ile birlikte, eğitim materyalleri ve edebiyat kitapları geniş bir kütüphanesi vardır. Okuma malzemeleri (kısaltılmamış edebiyat ve kısaltılmış hikâyeler) ve öğrencilerin ödünç olabileceği DVD seçenekleri bulunmaktadır. Kendi kendine çalışma merkezi 13.00’den 18.00’e kadar gelen öğrenciler tarafından kullanılabilir. Aynı zamanda kendi kendine çalışma alanında internete ücretsiz erişimli bilgisayar ile donatılmıştır. Okul binasında ücretsiz wi-fi erişimi vardır.

» Eğitim kalitesi ile birlikte, konaklama öğrenciler için konfor ve yabancı bir ülkede mutluluk belirleyen en önemli faktörlerden birisi gibi görünüyor. Öğrencilerin gereksinimleri ve ihtiyaç çeşitliliğini karşılamak için, konaklama türleri; aile yanı, pansiyonlar / konuk evleri, otel ve kiralık daireler gibi okulumuz geniş bir yelpazesi sunmaktadır.

» Derzhavin Institute, bireysel ihtiyaçlarına uygun bir dil kursu ile size ve sıcak Saint Petersburg katkılarıyla öğrencilerini, Rusya'nın kültür başkentinde ağırlamaktan mutluluk duymaktadır. 

RUSYA'DAKİ OKULLAR