"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !

YURTDIŞI DİL EĞİTİMİ

HEMEN BAŞVUR

IH HEIDELBERG

dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay
 

IH HEIDELBERG

» Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinde yer almakta olan Odenwald ormanlarının içinde, Neckar Nehri’nin kıyısında yer alan şehir; Frankfurt ve Stuttgart’a çok yakın mesafede bulunuyor. Yani Heidelberg’e gitmek isteyen biri, Frankfurt veya Stuttgart’tan rahatlıkla geçebilir.

» Heidelberg turistlerin ilgisini aslında oldukça fazla görüyor. Bu yüzden kalacak yer sıkıntısı yaşanmıyor, zaten şehirde tarihi binalarıyla hala hizmet veren birçok otel bulunmaktadır. Avrupa’nın en uzun caddelerinden biri olarak geçen, 1.5 km uzunluğundaki‘Hauptstrasse’ de işte bu şehirde bulunuyor. İki tarafı da alışveriş merkezleri ve lezzetli küçük restaurantlarla çevrili olan bu caddede; oturup bir kahve içmek, daha sonra da alışveriş yapmak eminim çok zevklidir.

» Almanya’nın en eski üniversitesi de bu şehirde bulunuyor. 1386 yılında kurulan Heidelberg Üniversitesi; birçok öğrencisiyle, aslında bu şehri bir öğrenci şehrine de çevirmiş. Almanya’nın en iyi tıp öğrencilerinin yetiştiği ve birçok Nobel Ödülü kazanan üniversite, tarihi binalarıyla şehre ayrı bir hava katıyor.

» Amerikalıların II. Dünya Savaşı sırasında zarar vermeye kıyamadığı bu şehir; bilimiyle, tarihiyle birçok insanın hem gezmek, hem de yerleşmek istediği bir yer haline gelmiş durumda.

»  ‘Heidelbeere’ denilen yaban mevsimi reçellerinden bir kavanoz almadan; bir de, çok eskilerde öğrencilerin birbirlerine duygularını anlatmak için verdikleri ‘Studenten Kuss’ çikolatasından yemeden dönmemek lazım.

» Neckar Nehri’nin ikiye böldüğü yeşilliklerin içindeki bu küçük şehir; tarihi binaları, Heidelberg Kalesi ve eski köprüsüyle adeta bir tablo görünümü yaratmaktadır.

» 1958’den günümüze International House Heidelberg her seviyede akademik, özel amaçlı ve profesyonel, Almanca dil kursları sunmaktadır. Uluslararası Dünya House Organizasyonu üyesi olarak okul  IHWO’nun çok yüksek standartlarında hizmet vermektedir.

» Dil okuluna katılan öğrenciler küçük gruplarda veya bire-bir sınıflarda yoğun ve etkili bir biçimde Almanca öğrenebilmektedir. International House Dil Kursu  Dil Öğrenimi ve Öğretimi için Avrupa Ortak Referans Çerçevesi programını takip etmektedir.

» Öğrenciler haftada 20/25/30 birim etkileşimli sınıf derslerini tercih edebilirler veya öğrencinin ihtiyaçlarına özel ders seçenekleri de vardır. Dünyanın her kesiminden gelen öğrencilerin kültürel çeşitliliği dil öğrenmenin eğlenceli ve etkili olduğu bir atmosfer sunmaktadır.

» International House Heidelberg Dil Okulu Almanca Kurs Programları

  • Standart Almanca kursları ve yoğun Almanca kursları
  • Sınavlara hazırlık kursları: telc, TestDaF, ved Cours Prépa Grandes Ecoles
  • İş Almancası
  • Seyahat kursları
  • 50+ için Almanca kursu
  • Almanca ve Klasik Müzik
  • İngilizce, ve İş İngilizcesi
  • Arapça kursları
  • Rusça kursları

» International House Heidelberg  Dil Okulunun sunduğu etkinlik ve sosyal aktiviteler arasında kültür gezileri, Heildelberg turu, şehir gezileri, şirket gezileri, bira fabrikasına geziler, konserler, şarap tatma aktiviteleri, müze gezileri, bisiklet turları, kano, voleybol ve doğa aktiviteleri vardır.

» International House Heidelberg Dil Okulu konaklama seçenekleri arasında ise öğrenci evinde konaklama, aile yanında konaklama, yurt konaklaması ve daire / apartman konaklamaları vardır.

ALMANYA'DAKİ OKULLAR