"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !
ok ok

YURTDIŞI DİL EĞİTİMİ

HEMEN BAŞVUR

LIVERPOOL SCHOOL OF ENGLISH

dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay
 

LIVERPOOL SCHOOL OF ENGLISH

» İngiltere’nin kuzeybatısında bulunan bir liman şehri olan Liverpool, 2008 yılı Avrupa Kültür Başkenti olarak seçilmiştir. University of Liverpool, Liverpool Hope University, Edge Hill University ve Liverpool John Moores University olmak üzere dört üniversiteye sahip şehir dünyanın birçok yerinden öğrenim görmek için gelen gençlere ev sahipliği yapmaktadır.

» Futbol denince ilk akla gelen şehirlerden birisi Liverpool’dur. Dünyaca ünlü Beatles’ın doğduğu yer de burasıdır. Her yıl Ağustos ayında Beatles festivali düzenlenmektedir. Liverpool Ulusal Müzesi, Albert Dock Bölgesi, Liverpool Milli Parkı, Knowsley Safari Parkı, alışveriş için Met Quarter, Cavern Walks ve Liverpool FC’nin tarihi Anfield Road stadı şehrin ziyaret edilmesi gereken mekanlarındandır. Liverpool ulaşım bakımından Londra’dan sonra en gelişmiş tren hattına sahiptir. Manchester havaalanından Liverpool’a tren ile ulaşım mümkündür. Yaz aylarında ortalama sıcaklık 21°C, kış aylarında ise 9°C civarında seyretmektedir.

The Liverpool School of English UK üyesidir ve British Council akreditasyonuna sahiptir. 1999 yılında kurulmuştur. Şehir merkezine yakın konumda olup, çevresinde birçok restoran, bar, alışveriş dükkanları ve cafeler vardır. Liverpool Lime Street’e ve British Rail ana istasyonuna 5 dakikadan daha az yürüme mesafesindedir. Yine bir çok havaalanına ulaşım sağlayan National Express coach istasyonuna 10 dakika yürüme mesafesindedir.

» The Liverpool School of English Dil Okulunda tam donanımlı 8 sınıf, ücretsiz internet erişimli bilgisayarlar, öğrenci çalışma alanı, barbekü partileri için elverişli bahçe ve teras bulunmaktadır. The Liverpool School of English’in yaş ortalaması genel olarak 17 - 30 arasındadır. Minimum yaş 16’dır. Maksimum yaş sınırı yoktur. The Liverpool School of English’e Asya, Avrupa, Afrika ve Ortadoğu’dan birçok öğrenci gelmektedir. Yaz aylarında 120 civarında öğrenciye sahip olan okul, diğer zamanlarda 40 - 80 arasında öğrenciye hizmet vermektedir. Sınıfların maksimum öğrenci kapasitesi 15’dir; fakat genellikle 8 - 12 arasında değişmektedir.

» The Liverpool School of English, genel İngilizce, akademik İngilizce, IELTS ve Cambridge sınav hazırlık ve yaz okulu programları sunmaktadır. Genel İngilizce kursları haftada 15 ve 21 saat şeklindedir. Elementary seviyesinden ileri seviyeye kadar genel İngilizce sınıfları açılmakta ve kurslar her Pazartesi başlamaktadır. IELTS sınav hazırlık 4 - 12 hafta arası, Cambridge sınav hazırlık kursları 8 ve 12 haftalık sürelerde, haftada 21 saat sunulmakta olup, Intermediate ya da Advanced seviyedeki genel İngilizce ile kombine edilmekte ve öğleden sonra sınav hazırlık dersleri verilmektedir. IELTS hazırlık kurslarına her Pazartesi, Cambridge sınav hazırlık kurslarına Ocak, Mart ve Eylül aylarında başlanabilmektedir.

» Akademik Yıl kursları 36 hafta sürmekte ve haftada 15 ya da 21 saat olarak verilmektedir. Programın amacı, öğrencilerin 5.5 - 7.0 IELTS skoru almasını sağlamaktır. Programa Intermediate seviyesinden ileri seviyeye kadar öğrenciler kabul edilmektedir. Ocak, Mart, Haziran ve Ekim aylarında başlamaktadır. Tercihe göre son üç aylık bölümde IELTS ya da Cambridge sınav hazırlık dersleri ile kombine edilir.

» The Liverpool School of English Dil Okulunda hafta içi öğleden sonra müze, sanat galerileri, spor, futbol kulübü ziyareti; akşamları tiyatro, sinema, disko, salsa; hafta sonları Londra, York, Chester, Edinburgh, The Lake District gibi şehirlere geziler düzenlenmektedir. Bu aktivite ve gezilere öğrenciler makul derecedeki ekstra ücretler karşılığında katılabilmektedir.

» The Liverpool School of English Dil Okuluaile yanı ve yurtta konaklama seçenekleri sunmaktadır. 

İNGILTERE'DEKİ OKULLAR