"İstanbul ve Eskişehir"

" Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı "

" 2004'ten bu yana güvenle "

" Şu anda en güvenilir noktadasınız "

" ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı "

" Vize Başvuru Merkezi "

" Dil Okulu, Üniversite, Yaz Okulu "

" Avrupada Üniversite "

" Work and Study Kanada "

" Work and Study Irlanda "

" Work and Holiday Avustralya "

" Work and Study Dubai "

" Vizesi Evrakları "

" Üniversite Rehberi "

" Yurtdışı Dil Eğitimi "

" İngilizce Dil Eğitimi "

" Yurtdışı Dil Okulu "

" Dil Okulu Çalışma İzni "

" Dil Okulu ve Çalışma "

" Dil Okulu Fiyatları "

" Dil Okulu Kampanyaları "

" Dil Okulu Ücretleri "

" Dil Okulu ve Öğrenci Vizesi "

Şifremi Unuttum

Fırsatlar !

YURTDIŞI DİL EĞİTİMİ

HEMEN BAŞVUR

OHC LONDON

dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay dil-okullari-detay
 

OHC LONDON

Oxford House College Londra

» Londra, 8,5 milyon insanın yaşadığı muazzam bir şehirdir. Bu şehirde her kültürden, her dinden, her sosyal tabakadan ve her ulustan insanın bulunması, burada okumaya gelen yabancı öğrencilerin gözlerini kolayca korkutabilir. Londra'da yaşamak için esnek olmanız, şehri olduğu gibi kabul edebilmeniz ve o size ne imkânlar sunuyorsa onunla yaşayabilmeyi öğrenmeniz gerekir. Öğrencilerin ise, Londra'nın kendine özgü kurallarına göre yaşamaya alışmaları ve Londra insanlarını da olduğu gibi kabul edebilmeleri gerekir. Bütün ana yolların ve demiryolu ağlarının Londra bağlantılı olmaları ve buradan dağılmaları, bu şehri muhteşem merkezi bir yer yapmaktadır. Ayrıca burada Heathrow ve Gatwick gibi iki önemli büyük havaalanı ve doğu kıyısında önemli limanlar bulunmaktadır. Dünyanın en ünlü kraliyetinin başkenti, dünya borsalarının en önemli merkezlerinden birisidir.

» Avrupa gençliğinin gözdesi, tezatlar şehri Londra, farklı tatlar ve farklı insanlarla beraber olmak isteyenlerin Avrupa'daki birinci tercihi olmuştur. Türkçe dâhil pek çok dilin konuşulup pek çok milletin beraber yaşadığı bir dünya şehri özelliğine de sahiptir.

» Oxford House College London, Londra’nın merkezinde İngiltere’nin en ünlü dükkânlarının ve en popüler kafelerinin bulunduğu Oxford Caddesi’nin hemen arkasında, Market Place’de konumlanmıştır. Oxford House College London Dil Okulunda derslerinize büyük destek sağlayacak eğitim materyallerinin bulunduğu sabah 08.30’dan akşam 19.30’a kadar açık olan bir kütüphane, multimedya merkezi, Internet imkânlarının bulunduğu bilgisayar laboratuarı ve kafeterya bulunmaktadır. Ayrıca mükemmel tesisleri ve 22 tam donanımlı dersliği vardır. Sınıflar maksimum 18 kişidir ve öğretmenler her öğrenci için geri bildirim yapmaktadır.

» Oxford House College London, Londra’daki eğitiminiz süresince ders dışında kalan zamanınızı değerlendirebileceğiniz birçok sosyal ve sportif aktiviteler düzenlenmektedir. Sosyal aktiviteler arasında botla nehir gezileri, öğrenci partileri, film geceleri, tiyatro, müze ve sanat galerileri ziyaretleri, disko, karaoke, futbol ve kısa yürüyüşler bulunmaktadır. Ücretsiz olarak katılabileceğiniz aktiviterden bazıları: The Victoria & Albert Müzesi’ne gezi, öğrenci partileri, British Müzesi’ne gezi, Kew Gardens gezisidir. Hafta sonları düzenlenen şehir dışı gezi ücretleri 20-25 GBP arasında değişmektedir.

» Oxford House College’da sabah, öğle ve öğleden sonra verilen Genel İngilizce kurslarının yanı sıra, IELTS, İş İngilizcesi, Cambridge sınav hazırlık kursları, Teacher Training, Travel Training ve üniversite hazırlık kursları verilmektedir. Sabah yapılan Genel İngilizce kursları saat 09.00’da başlamaktadır. Oxford House College London Dil Okulu, aile yanı, otel ve yaz aylarında üniversite yurdunda konaklama seçenekleri sunmaktadır.

Oxford House College Stratford

» Stratford-upon-Avon, İngiltere'de, Warwickshire iline bağlı Stratford-upon-Avon ilçesinde bir kenttir. William Shakespeare'in doğum yeri olması nedeniyle günümüzde turizm açısından büyük önem taşır. Bir Roma yolunun Avon Nehrini aştığı noktada kurulmuştur.

» Nehir kıyısındaki Shakespeare Merkezi 1881'de açılan bir kütüphane ve sanat galerisiyle 1932'de açılan bir tiyatroyu içine alır. Shakespeare'in ve yaklaşık doğum tarihi olan 23 Nisan her yıl törenlerle kutlanır. Gene her yıl mart-ekim arasında Kraliyet Shakespeare Tiyatrosu'nda Shakespeare oyunları sergilenir.

» Tarihi binalar, tiyatro salonları, müzeler, gece klüpleri, çeşitli dükkânlar, kafeler, restoranlar ve barlar bulunan Stratford’da; yüzme, tenis, binicilik, golf, futbol ve squash sporları yapabilme imkanları da vardır. 

» Oxford House College Stratford’ın yeşillikler içindeki eğitim binası Royal Shakespeare Tiyatro’sunun yanındadır, Avon Nehri’ne bakmaktadır ve şehir merkezine 400 metre uzaklıktadır. Okulun üç tarafı bahçe ile çevrilidir ve bahçelerden birisi nehir kenarındadır. 

» Oxford House College Stratford, Genel İngilizce, Turizm ve Otelcilik Sertifika Programı ve Cambridge, IELTS, TOEIC sınavlarına hazırlık kursları sunmaktadır. Sınıflar ortalama 8, maksimum 12 kişiliktir. Haftada 15 saat olan Genel İngilizce programında dersler 09.00-12.00, haftada 30 saat olan Genel İngilizce programında ise 09.00-15.30 saatleri arasında yapılmaktadır. Okulda ayrıca öğleden sonra Genel İngilizce kursu da vardır.

» Oxford House College’da, ücretsiz Internet kullanımı için bilgisayar laboratuarı, günlük gazetelerin ve süreli yayınların, magazin dergilerinin geldiği çok amaçlı öğrenci dinlenme salonu, sıcak ve soğuk içecek hazırlama makineleri, ücretsiz filtreli kahve içebileceğiniz kahve makinesi ve mikrodalga fırın ve fırın bulunan donanımlı bir mutfak vardır. Oxford House College Stratford Dil Okulunun bahçesinde badminton, voleybol ve masa tenisi sahaları bulunmaktadır. Ayrıca okulun sandalı da Avon ırmağında gezmek için de ödünç alınabilir.    

» Oxford House College Stratford, aile yanı ve yaz aylarında özel banyolu öğrenci yurtlarında konaklama alternatifleri sunmaktadır. Ek ücret karşılığı özel banyolu ve Internet erişimli odada aile yanı konaklama ayarlanabilmektedir.

Oxford House College Oxford

» İngiltere’nin tarihi ve kültürel açıdan en önemli şehirlerinden birisi olan Oxford, dünyanın önde gelen üniversitelerinden Oxford Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Kozmopolit bir yapıya sahip olan şehir tam bir öğrenci kenti özelliği taşımaktadır. Tarihi 8. yüzyıla kadar uzanan şehir, yemyeşil parkları, mimarisi ve kültürel geçmişiyle turistler için de bir cazibe merkezidir. 

» Oxford House College Oxford Dir Okulu, Londra’ya bir saatlik mesafede, Oxford’un merkezinde, King Edward Street’te bulunmaktadır. Oxford House College Oxford Dir Okulu, Bodleian kütüphanesi, Sheldonian tiyatrosu, Botanik bahçesi, Ashmolean müzesi gibi şehrin popüler mekanlarına oldukça yakındır. Okulda bilgisayar odası, öğrenci çalışma alanları, multimedya merkezi ve internet imkanları mevcuttur. 

» Oxford House College Oxford Dir Okulu boş zamanlarınızı değerlendirmenize yardımcı olacak çeşitli sosyal aktiviteler düzenler. Bunlardan bazırları: Natural History müzesi, Oxford Kalesi, Windsor ve Hampton Court, Wales, Punting, Ashmolean müzesi ziyaretleridir. 

» Oxford House College Oxford Dir Okulunda, Genel İngilizce, IELTS, Cambridge sınav hazırlık kursları, İş İngilizcesi, Teacher Training, ve üniversite hazırlık kursları verilmekte olup, aile yanı ve yaz aylarında üniversite yurdunda konaklama seçenekleri sunulmaktadır.

İNGILTERE'DEKİ OKULLAR